Dziesiątki firm technologicznych nadal naraża życie i środki utrzymania pracowników łańcucha dostaw, nie spełniając nawet najbardziej podstawowych oczekiwań dotyczących należytej staranności w zakresie pracy przymusowej i praw człowieka, stwierdza analiza sektorowa.
Prowadzony przez Knowhechain (KTC) – projekt prowadzony przez Business & Human Rightce Resource Center (BHRRC), który próbuje kierować świadomością i działaniami korporacyjnymi w sprawie Praca przymusowa w międzynarodowych łańcuchach dostaw – Analiza porównawcza wykazała, że największe na świecie firmy technologiczne zaniedbują swoje obowiązki w zakresie przestrzegania praw człowieka swoich pracowników.
Korzystanie z szeregu wskaźników, takich jak rekrutacja, zakup i praktyki monitorowaniaa prawa pracowników do organizowania, KTC zdobyło każdą z 45 globalnych firm technologicznych na ich wysiłki na rzecz walki z pracą przymusową i innymi nadużyciami praw człowieka w ich działalności.
We wszystkich 45 firmach wyznaczonych przez KTC za 2025 r. Tylko trzy (Hewlett Packard, Samsung i Cisco) zdobyły ponad 50 na 100, przy czym średni wynik wynosił zaledwie 20.
Praca przymusowa i niewolnictwo są znaczącymi i ciągłymi problemami, a jeśli chodzi o sektor technologii, są szczególnie powszechne w wydobywaniu surowców i produkcji komponentów tworzących produkty technologiczne.
Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) szacunki Istnieje 24,9 miliona ofiar siły przymusowej na całym świecie, podczas gdy globalny wskaźnik niewolnictwa szacunki będzie 40,3 miliona ofiar współczesnego niewolnictwa.
Reklama
Po opublikowaniu jego Trzeci raport Benchmark w czerwcu 2020 r.KTC stwierdził, że firmy technologiczne „zaniedbały swoje wysiłki na rzecz poradzenia sobie z przymusową pracą” i że następującym po niej Czwarty punkt odniesienia w styczniu 2023Firmy „nie nie udało się ”zająć się ryzykiem i wpływem pracy przymusowej w swoich łańcuchach dostaw, pomimo wzrostu zysków.
Sektor ICT nadal zaniedbuje swoją odpowiedzialność za utrzymanie praw pracowników w różnych łańcuchach dostaw. Musi zwiększyć swoje wysiłki, aby wykorzenić siłę przymusową w celu pilności
Áine Clarke, Business & Human Rights Resource Center
Według Najnowsza analiza porównawcza KTCChociaż nastąpił postęp w tworzeniu polityk, zarządzania i wyjściowych procesów należytej staranności w zakresie praw człowieka, „równie jasne jest, że rośnie różnica między polityką a praktyką, a firmy dostarczały niewiele dowodów na to, jak te zasady i procesy są wdrażane”.
Dodał, że prawie połowa firm otrzymała ogólne wyniki mniejsze niż 15/100 – w tym Boe (0), SMIC (3), branży precyzyjnej Luxshare (4), Broadcom i Infineon Technologies (oba 8), Fujifilm (9), Panasonic (10), Nvidia (11), Texas Instruments (12), Motorola i Canon (zarówno 13), jak i Qualitcom (14) – a 93% Is Asedia (10), Asedia (10). KTC uzyskało zero poparcia dla wolności stowarzyszenia pracowników.
„Sektor ICT nadal zaniedbuje swoją odpowiedzialność za utrzymanie praw pracowników między łańcuchami dostaw i gorszami w porównaniu z sektorami takimi jak odzież i obuwie w kluczowych kwestiach, takich jak wsparcie wolności stowarzyszenia. Musi zwiększyć wysiłki w celu wykorzenienia pracy przymusowej w łańcuchach dostaw jako kwestia pilności”, powiedziała Áine Clarke, szef KTC i strategia inwestora.
„Ustalenia odniesienia dotyczące należytej staranności w zakresie praw człowieka są szczególnie niepokojące, ponieważ większość produkcji elektronicznej odbywa się w jurysdykcjach, które stanowią zwiększone ryzyko pracy przymusowej, w tym Chiny, Tajwanu i Malezji, w których ryzyko praw człowieka są dobrze udokumentowane”.
Benchmark KTC stwierdził ponadto, że „praktyki zakupowe” i „umożliwianie praw pracowników” to obszary, w których firmy działały najgorsze, przy czym średnia wynosi 5/100 dla obu wskaźników.
Podczas gdy dwie trzecie firm technologicznych ujawniło, w jaki sposób przeprowadzają oceny ryzyka praw człowieka w swoich łańcuchach dostaw, tylko jeden na pięć był w stanie ujawnić konkretne przykłady zaangażowania się w interesariuszy w celu oceny ryzyka, które według KTC pokazuje niewielkie dowody na zaangażowanie w modele identyfikacji ryzyka pracowników.
W raporcie Benchmark zauważono, że modele produkcyjne „Just-in-Time” szeroko stosowane w sektorze technologicznym powodują większe ryzyko nadużycia dla pracowników.
„Podczas gdy wiele firm jest biegły w ujawnianiu polityk praw człowieka, niewiele jest dowodów na wdrażane w praktyce zobowiązania lub mają wpływ na pracowników na terenie. Zidentyfikowana i poszerzająca luka między zobowiązaniami korporacyjnymi a ich wdrażaniem oznacza, że pracownicy nadal są narażeni na wykorzystanie”, powiedział Clarke.
„Pasowe obietnice nie wystarczą, aby spełnić rosnące oczekiwania prawne i zainteresowane. Firmy muszą bezpośrednio zaangażować się z prawymi wysyłkami i wykraczać poza podejście do należytej staranności”.
KTC wzywa zatem liderów biznesu oraz specjalistów ds. Łańcucha dostaw i rekrutacji do podjęcia natychmiastowych działań, zapewniając należytą staranność w zakresie praw człowieka w pełnym ryzyku w całym ich łańcuchach dostaw, a także stosowanie solidnych i etycznych zarządzania, praktyk zakupowych i rekrutacyjnych.
Wzywa także firmy do angażowania się z związkami i innymi grupami reprezentatywnymi w celu utrzymania praw pracy i zapobiegania wyczynom oraz do korzystania z Unii Europejskiej Prawa należytej staranności praw człowieka Jako podłoga do ich praktyk.
W lipcu 2022 r., Cotygodniowe komputerowe W tym, w jaki sposób, pomimo wysokich kosztów reputacyjnych, jakie napotykają firmy technologiczne, ponieważ korzystają z praktyk pracy przymusowej, decydenci w tych przedsiębiorstwach nadal polegają w dużej mierze na dobrowolnych środkach sprawozdawczych i statycznych procesach kontrolnych w celu radzenia sobie z pracą przymusową i niewolnictwem-coś, co jest zaostrzone przez kulturę korporacyjnej i rządowej bezczelności.
GamEmax, nowa marka komponentów gier komputerowych, w tym skrzynki do gier i jednostki zasilania, z dumą ogłasza premierę gameMax T20 Glass Microatx podwoziu,...
Wygląda na to, że cyfrowe skrajności, deweloper stojący za Warframe, a teraz Soulframejest gotowy na większą publiczność do wypróbowania nowej gry fantasy science...