Sekretarz ds. energii Jennifer Granholm o oczyszczeniu „czystej” energii


Choć zmiany klimatyczne zmieniają życie na Ziemi, jakie znamy, zaproponowane rozwiązania zmienią także życie codzienne. Rok 2023 jest na dobrej drodze, aby być najgorętszy w książkachi jeśli nie będziemy chcieli pobijać tego rekordu rok po roku, wszystkie kraje na Ziemi będą musiały współpracować, aby odzwyczaić się od paliw kopalnych. USA, największy na świecie producent olej I gazma więcej pracy do zrobienia niż inni.

Jak więc przebudować cały nasz system energetyczny, gdy zegar tyka? Kiedy budujesz całą tę infrastrukturę, jak to zrobić, nie obciążając przy tym społeczności? Jak uniknąć szkód spowodowanych odwiertami i wydobyciem w przeszłości, zwłaszcza gdy będziemy potrzebować wielu minerałów o krytycznym znaczeniu do produkcji akumulatorów pojazdów elektrycznych, turbin wiatrowych i paneli słonecznych?

Krawędź rozmawiał z sekretarz ds. energii Jennifer Granholm wkrótce po posiedzeniu Departamentu Energii ogłosił finansowanie w wysokości 7 miliardów dolarów dla ośrodków produkcji wodoru w całych Stanach Zjednoczonych. To podręcznikowy przykład potencjalnego alternatywnego źródła energii, który otworzył przed nami zupełnie nową puszkę robaków.

Korzyści dla środowiska wynikające ze stosowania wodoru są nadal aktualne zakwestionowane. Część węzłów będzie zasilana energią odnawialną. Inne będą wytwarzane z paliw kopalnych, które nadal powodują emisję gazów cieplarnianych. Administracja Bidena uważa, że ​​może oczyścić te zanieczyszczenia dzięki kontrowersyjnej technologii wychwytywania dwutlenku węgla. Ale dużo społeczności tego nie chcą infrastruktura przemysłowa – rurociągi i magazynowanie – zwiększa ryzyko dla zdrowia, z którym już się borykają po dziesięcioleciach niesprawiedliwości środowiskowej.

To wszystko, co można powiedzieć, to skomplikowane. W wywiadzie Granholm opowiedziała, jak może pokonać te kolejne trudne kroki.

Ten wywiad został lekko zredagowany dla przejrzystości.

Reklama

Departament Energii ogłosił niedawno przeznaczenie miliardów dolarów na centra wodorowe w całych Stanach Zjednoczonych. Wodór jako paliwo istnieje już od jakiegoś czasu. Dlaczego warto teraz priorytetowo zrobić ich więcej?

Wszyscy zawsze mówią, że energia odnawialna jest fantastyczna, ale nie zawsze świeci słońce i nie zawsze wieje wiatr. Jak zapewnić sobie czystą energię dostępną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu? Jak upewnić się, że dysponujesz czystą energią, która pomaga w dekarbonizacji sektorów, które są najtrudniejsze do dekarbonizacji? Na przykład przemysł ciężki, transport ciężarowy. Dlatego też uważam, że czysty wodór nie nadaje się do każdego zastosowania, ale z pewnością w ważnych obszarach, jako wypełniacz, jak szwajcarski scyzoryk, jak to się nazywa.

Ciężarówki są obecnie napędzane olejem napędowym, a te oczywiście powodują zanieczyszczenie. Cóż, jeśli są w stanie działać na ogniwach paliwowych, to rozwiązuje to problem. Sprzęt używany w portach, marinach, zrównoważone paliwo lotnicze, [the] tworzenie zielonego amoniaku, ciepła stalowego i przemysłowego, centra danych. Myślę, że tego rodzaju zastosowania są w tym przypadku najlepsze.

Kilka węzłów będzie wykorzystywać gaz do produkcji wodoru – a niektóre organizacje zajmujące się sprawiedliwością środowiskową i klimatyczną – twierdzą, że utrwala to zależność od paliw kopalnych. Dlaczego warto wybierać projekty wykorzystujące gaz, zamiast po prostu finansować projekty wytwarzające wodór przy użyciu energii odnawialnej?

Nie możemy przełączyć przełącznika i po prostu całkowicie przekształcić nasz system energetyczny z dnia na dzień. Musimy dokonać tego przejścia. Jeżeli te zakłady produkcyjne są zasilane gazem ziemnym, wszystkie muszą posiadać funkcję wychwytywania i sekwestracji dwutlenku węgla oraz zapobiegać przedostawaniu się zanieczyszczeń dwutlenkowych do atmosfery.

Całkowicie rozumiem chęć nieutrwalania, jak stwierdziło wielu przedstawicieli społeczności zajmującej się sprawiedliwością środowiskową, jakichkolwiek zastosowań paliw kopalnych. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​ludzie będą jeździć samochodami, a nie wszyscy będą jeździć pojazdami elektrycznymi. Nie każda firma będzie w stanie jutro przejść na pojazdy elektryczne. Będzie to przejście.

Nawet czysta energia wywiera wpływ na środowisko. Zwolennicy są już zaniepokojeni minerałami wydobywczymi wykorzystywanymi na przykład w akumulatorach pojazdów elektrycznych i energii odnawialnej. Jak zważyć tego rodzaju koszty i zminimalizować wszelkie szkody?

Cóż, oto co bym powiedział. Po pierwsze, jeśli mamy zelektryfikować nasz system transportu, będziemy potrzebować baterii. Baterie będą potrzebowały kluczowych minerałów, które napędzają te baterie. Więc ktoś będzie je wydobywał. Czy możemy jako naród być liderem w zakresie zrównoważonych praktyk w górnictwie? Pewnie, że tak. Czy możemy współpracować z krajami, które robią to w sposób zrównoważony, z poszanowaniem ziem rdzennych i ludności, która ma głębokie obawy w związku z użytkowaniem gruntów? Możemy to zrobić? Tak. Panele słoneczne, turbiny wiatrowe są wykonane ze stali i ze szkła. To szkło trzeba gdzieś wyprodukować. Czy możemy go produkować w sposób zrównoważony? Czy możemy stworzyć miejsca pracy tutaj, w Ameryce? Tak.

Nie możemy stworzyć tych produktów z powietrza, ale możemy to zrobić w taki sposób, aby motywować firmy, dostarczać marchewki i kije, aby produkowały, wytwarzały w możliwie najczystszy sposób.

Ameryka jest w najlepszej sytuacji, aby móc tego dokonać, zamiast polegać na krajach, których wartości nie możemy podzielać. Którzy mogą nie podzielać naszego szacunku dla środowiska lub którzy mogą wykorzystywać pracę dzieci, na przykład do wydobywania minerałów z Ziemi.

Sekretarz ds. energii Jennifer Granholm na zdjęciu z sekretarz prasową Charismą Troiano.
Zdjęcie: Dee Dwyer dla The Verge

DOE finansuje centra usuwania wodoru i dwutlenku węgla – dwie technologie, które czasami według krytyków mogą powodować nowe niesprawiedliwości środowiskowe. Słyszałem od społeczności, które nie chcą dzielić linii ogrodzenia z obiektami przemysłowymi i łączącymi je rurociągami. Co powiedziałbyś mieszkańcowi, który jest tym zaniepokojony?

Musimy przyznać, że tak duża część zanieczyszczeń węglem i zanieczyszczeń w ogóle występuje w społecznościach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji ze względu na historię rasizmu. To są miejsca, które będą potrzebowały najwięcej TLC, jeśli chcesz, aby pomóc tym społecznościom usunąć emisje z powietrza. Na przykład w Cancer Alley na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej w Luizjanie wiele osób odczuwa skutki zdrowotne z powodu zanieczyszczeń wytwarzanych przez przemysł ciężki. Gdybyśmy jednak mieli rozwiązanie, które usuwa z powietrza opary oleju napędowego, mogłoby to pomóc naprawić historię i dziedzictwo zanieczyszczeń.

Czysta energia została wciągnięta w wojny kulturowe i często widzimy, jak te rozmowy schodzą na pytania dotyczące osobistego wyboru – na przykład, co się stanie, jeśli ktoś będzie chciał zatrzymać swoją kuchenkę gazową. Jak wydostać się z tej pułapki i zobaczyć, jaki jest szerszy obraz?

Przede wszystkim chcę podkreślić, że prezydent Biden nie chce zakazać używania kuchenek gazowych. Chcemy, aby wszystkie urządzenia były wydajne, aby ludzie nie marnowali pieniędzy na energię, która nie jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem, na piece czy na cokolwiek innego.

To wszystko są zakłócenia. Nasza planeta płonie. Wystarczy, że spojrzymy na liczbę ekstremalnych zjawisk pogodowych w zeszłym roku. W całym kraju mamy rekordowe temperatury. To będzie najgorętszy rok, jaki kiedykolwiek odnotowaliśmy, dzięki naszym ludzkim działaniom.

Oznacza to, że musimy działać dalej z poczuciem pilności, tym samym poczuciem pilności, jakie odczuwają społeczności doświadczające tych ekstremalnych zjawisk pogodowych. Nie możemy też pozwolić, aby rozpraszały nas argumenty o charakterze politycznym lub schodzące na dalszy plan w stosunku do głównego wydarzenia. Głównym dowodem jest to, że musimy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Czy obawia się Pan, że przyszły prezydent zniweczy wszystkie wysiłki tej administracji na rzecz promowania zrównoważonej energii?

Oczywiście. Oczywiście jesteśmy tym bardzo zaniepokojeni – cofaniem się i dalszym przyczynianiem się do ogrzewania naszej planety.

Międzynarodowy rozmowy klimatyczne pojawią się pod koniec miesiąca. Jednym z najważniejszych pytań jest to, czy kraje mogą zgodzić się na globalny plan wycofać paliwa kopalne. Jak myślisz, co musi się wydarzyć?

Myślę, że wszyscy jako kraje musimy się zjednoczyć i zobowiązać się do trzymania się wyznaczonych celów. A w przypadku krajów, które nie wyznaczyły celów, muszą je wyznaczyć. Nie możemy stać bezczynnie, bierni obserwatorzy, gdy nasz wspólny dom, ta planeta, płonie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Mnicha BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Mnich to klasa walcząca w zwarciu,...

Oto jak zamówić w przedsprzedaży nową Teslę Cybertruck

Cybertruck już tu jest — tym razem naprawdę — a dla tych, którzy jeszcze go nie zarezerwowali, Tesla ma nowy proces zamawiania. ...

Remake Resident Evil 4 doda tryb VR w grudniu

„Tryb VR w Resident Evil 4 wspiera całą kampanię główną i zapewnia dodatkowy poziom zanurzenia we wstrząsającej misji ratunkowej Leona S. Kennedy’ego” –...
Advertisment