Sekret tego artysty TikTok dotyczącego wirusowej sztuki memów: wzmocnione postacie z kreskówek


Prawdopodobnie nikt wymagania aby zobaczyć szczegółową grafikę liniową Potwory i spółka.Mike Wazowski z mięśniami światowej klasy trójboju siłowego i brodą tak wyrzeźbioną, że mógłby przeciąć diament, ale to nie powstrzymuje milionów ludzi od pragnienia tego.

Sam Barquin to student i artysta, który zyskał sławę w Internecie, przerysowując ukochane postacie z kreskówek na szczury gimnastyczne. Z biegiem czasu opanował niezbyt subtelne rzemiosło tworzenia wirusowych memów. NA platform takich jak TikTokprosty chwyt zaprowadził go daleko, a jeden film zgromadził ponad 33,6 miliona wyświetleń. Polygon rozmawiał z nim o tym, co sprowadziło go do tego konkretnego zakątka Internetu i jak to jest rysować w tym samym stylu przez tak długi czas. Zdaniem artysty, powoli odnalazł swoją niszę, dopasowując ją do nowych i starych trendów.

„Zdecydowanie określiłbym swoje konto jako coś w rodzaju memów, wiesz, sztuki memów i po prostu rysowania niektórych postaci z kreskówek na różne sposoby” – powiedział Barquin podczas rozmowy telefonicznej. „Jeśli ktoś pyta, odpowiadam: «Obecnie zajmuję się rysowaniem postaci z kreskówek, ale przystojnych». A to zazwyczaj nie powoduje, że zadają zbyt wiele pytań”.

Twórczość Barquina jest jednocześnie trudna do opisania i natychmiast rozpoznawalna dla osób zanurzonych w rodzimym i obrazowym humorze internetowym. Każdy film wygląda mniej więcej tak samo, zaczynając od ręcznie rysowanej grafiki piórem i tuszem. W miarę postępu nagrania widzimy kilka fragmentów, które przypominają czytanie bardzo krótkiego komiksu. Niezależnie od założeń lub postaci w każdej historii, każdy film kończy się ujawnieniem przeprojektowanego charakteru, który przedstawia go z wyrzeźbionymi rysami twarzy i nadmiernie wzmocnioną sylwetką.

Na przykład film przedstawiający postacie z Awatar: Ostatni mag powietrza przedstawia scenariusz, w którym Sokka i Katara odkrywają Aanga na górze lodowej. Następnie Sokka pyta Aanga, co robił przez 100 lat. W odpowiedzi grafika Barquina pokazuje, że Aang zrobił wszystko, co mógł, pozostając zamrożonym. Miauknął, w wyniku czego z lodu wyłoniło się niegdyś okrągłe dziecko z nowo zarysowaną szczęką i przemieniło się GigaChad twarz.

Ten fragment jest nie tylko inspirowany komedią przedstawiającą postać o dziecięcej twarzy w nowym świetle; jest głęboko zainspirowany komedią internetową i trendami. Barquin powiedział Polygon, że początki tego konkretnego żartu sięgają trendu na TikToku z 2022 roku, w którym artyści rysowali fikcyjne postacie, które zostały oszukane po odrzuceniu przez romantyczne zainteresowanie, a jego prace często wykorzystują popularny język internetowy.

Reklama

Na przykład „miauczenie” odnosi się do ćwiczenia języka spopularyzowanego na platformach takich jak TikTok, które rzekomo może pomóc osobie wykształcić bardziej wyrazistą i męską linię szczęki, a co za tym idzie, wystające kości policzkowe, które widzimy w każdym filmie. Słowo „mog” jest bardziej niejasne, ale można go używać w odniesieniu do każdego, kto wygląda na bardziej szczupłą i lepszą na zdjęciu niż Ty. (Więc jeśli przyćmisz kogoś innego na zdjęciu, będziesz potentatem). Ogólny zbiór odniesień ma sens, biorąc pod uwagę, że te klipy zostały zainspirowane większym trendem „looksmaxing”, w którym ludzie próbują zoptymalizować swój najlepszy wygląd, mnóstwo ćwiczeń i innych wyborów związanych ze stylem życia.

„Chcę powiedzieć, że w listopadzie 2023 roku zaczął panować trend „wyglądania maksymalnie”. Ponieważ miałem już doświadczenie w rysowaniu takich ludzi, pomyślałem: Może mogłabym spróbować je narysować jeszcze raz. Ale tym razem z wyraźnymi kośćmi policzkowymi i tak dalej,” powiedział. „Nakręciłem kilka filmów i wydaje się, że radzą sobie naprawdę dobrze. Zacząłem więc po prostu tworzyć więcej różnych postaci, aby zobaczyć, co da się z nimi zrobić”.

Twórca rysuje podobną sztukę i udostępnia filmy od ponad dwóch lat i nie wykazuje oznak spowolnienia. Właściwie wydaje się, że na razie jest zadowolony z tworzenia tego rodzaju sztuki.

„Pomyślałem, że to już będzie nudne, ale w pewnym sensie zdałem sobie sprawę, że każdy twórca musi mieć swoją własną niszę” – powiedział Barquin. Według artysty zajmował się wcześniej innymi rodzajami treści, ale miał trudności ze znalezieniem spójnego formatu wideo. „Kiedy zacząłem robić te rysunki, po prostu bardzo mi się to podobało. Pomyślałem, że naprawdę fajnie się je rysuje, numer jeden i dwa, wydają się dobrze działać. I ludzie w pewnym sensie podążali za mną z tego powodu. Dlatego postanowiłem to kontynuować” – powiedział.

Nie oznacza to jednak, że nie ma planów skierowania swojej twórczości w nowym kierunku. Barquin i dwóch innych artystów, których poznał w Internecie, zakładają firmę zajmującą się komiksami i planują to zrobić wydać powieść graficzną z oryginalną historią. Na razie zespół nie ujawnił żadnych istotnych szczegółów projektu. Czas pokaże, czy w tej oryginalnej historii pojawią się jakieś własne wzmocnione postacie.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment