Segway Navimow i to tańsza, inteligentna kosiarka robotyczna


Po premierze w Europie na początku tego miesiąca, Kosiarka automatyczna Segway Navimow serii i jest już dostępny w USA. Ponieważ jest to jedna z pierwszych kosiarek automatycznych w cenie poniżej 1000 dolarów, która może poruszać się autonomicznie bez przewodu ograniczającego, jej pojawienie się może być początkiem wchodzenia na rynek kosiarek automatycznych.

Seria Navimow i obejmuje dwa modele: i105N kosztuje 999 dolarów i obejmuje 0,125 akra, oraz 1299 dolarów i110N może zagospodarować do 0,25 akra. Wykorzystuje system lokalizacji Segway Exact Fusion Locating System 2.0, który zapewnia lepszą widoczność kinematyczny GPS w czasie rzeczywistym (RTK). system z kamerą do mapowania zewnętrznego. Podczas koszenia trawnika potrafi także omijać przeszkody i poruszać się wokół drzew, krzewów, granic ogrodów, a nawet zwierząt i ludzi.

Według firmynowy robot trawnikowy ma mapowanie oparte na sztucznej inteligencji, tryb jazdy na granicy umożliwiający przycinanie krawędzi oraz funkcję pomocy przy mapowaniu, która pozwala dostosować preferowaną trasę koszenia w aplikacji.

Do tej pory, aby uzyskać tego typu inteligencję w kosiarce automatycznej, trzeba było wydać znacznie więcej pieniędzy. Chociaż istnieją tańsze boty przewodowe poniżej 1000 dolarów wymagają ułożenia drutu obwodowego wokół podwórka, aby uniknąć koszenia klombów.

To nie jest pierwsza kosiarka automatyczna firmy Segway. Uruchomiła technologię bezprzewodową Seria H zasilana GPS w 2021 r. Modele te poradzą sobie z większymi podwórkami, ale są droższe, począwszy od 1900 dolarów za ogrodzenie o powierzchni 0,2 akra i podchodzę do 2600 dolarów za ogrodzenie o powierzchni 0,74 akra. Zarówno seria H, jak i i współpracują z aplikacją na smartfony i wirtualnymi granicami.

Rozmiar ogrodu był problemem w przypadku kosiarek robotów; bardzo niewielu było w stanie poradzić sobie z większymi jardami, popularnymi w Ameryce, chyba że zapakowali dużą baterię. Zwiększa to rozmiar i cenę. W przypadku naprawdę dużych stoczni nadal nie ma zbyt wielu opcji poza prawdopodobnie liderem w tej dziedzinie: firmą Husqvarna. Jest bezprzewodowy Kosiarka Automower 450X EPOS zwróci Ci 5900 dolarów, ale poradzi sobie z ogrodami o powierzchni do 2,5 akra.

Reklama

1/5

Kosiarka automatyczna Dreame A1
Zdjęcie: Jennifer Pattison Tuohy / The Verge

Jednakże, podobnie jak w przypadku robotów odkurzających, przy większej konkurencji na rynku możemy spodziewać się spadku cen i poprawy funkcji. Rok 2024 zapowiada się jako ważny rok dla kosiarek automatycznych.

Na targach CES 2024 widziałem mnóstwo nowych robotów-kosiarek, a większość z nich ma zostać wypuszczona na rynek w tym roku (jedna jest już dostępna). Obejmują one Horizon U1 firmy Aiper, Mammotion Luba AWD, Koza Ecovacs G1oraz Sen A1. Obydwa ostatnie pochodzą od robotów-odkurzaczy, więc ciekawie będzie zobaczyć, jakie nowe funkcje wniosą do ogrodu.

W przestrzeni kosmicznej pojawiło się także kilka ciekawych innowacji. Yarbo się rozwinęło modułowy robot stoczniowy które mogą funkcjonować jako odśnieżarka, kosiarka, dmuchawa do liścii przyczepę do holowania sprzętu stoczniowego, między innymi. Podstawowy robot kosztuje 5500 dolarów, a moduły takie jak kosiarka zwiększają cenę o 1500 dolarów, więc jest to nadal drogi bot. Nie mogę się jednak doczekać tych wszystkich innowacji w inteligentnym ogrodzie i nie mogę się doczekać, aby tej wiosny przetestować niektóre z tych robotów koszących.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....
Advertisment