Sędziowie odrzucają apelację pozwanych EncroChat do Sądu Najwyższego


Sędziowie odmówili oskarżonym pozwolenia na dopuszczenie w sądach Wielkiej Brytanii wiadomości odebranych przez francuską cyberpolicję z zaszyfrowanej sieci telefonicznej EncroChat.

Plik Sąd Apelacyjny orzekł 3 marca 2021 r że nie istniał „punkt prawny o ogólnym znaczeniu publicznym”, który uzasadniałby przekazanie decyzji Sądu Apelacyjnego o zezwoleniu na wykorzystanie przechwyconych komunikatów jako dowodów do Sądu Najwyższego.

Eksperci informatycy zajmujący się sprawami EncroChat twierdzą, że decyzja powinna wywołać szerszą analizę „dalekosiężnych skutków”, jakie decyzja prawna Sądu Apelacyjnego będzie miała na rolę przechwytywania komunikacji w przyszłych sprawach.

Duncan Campbell i Ian Brown byli jedynymi ekspertami w dziedzinie informatyki śledczej podczas pierwszego przeglądu dowodów dotyczących wykorzystania przez policję danych zhakowanych z ultra-bezpiecznej sieci telefonicznej EncroChat, który odbył się w listopadzie i grudniu 2020 r.

W opublikowanej analizie tutaj, twierdzą, że kwestie prawne i techniczne, na które zwrócono uwagę w decyzji sądu apelacyjnego, powinny być teraz rozpatrzone przez parlamentarną Komisję ds. Wywiadu i Bezpieczeństwa (ISC) oraz Trybunał ds. Uprawnień Śledczych, w tym prawna definicja „przesyłania” danych.

„Pytania wzywają” do przeglądu parlamentarnego i prawnego

„Decyzje te mają fundamentalny i dalekosiężny wpływ na prawną rolę przechwytywania w przyszłych dochodzeniach i sprawach w Wielkiej Brytanii” – napisali Campbell i Brown w artykule dla Computer Weekly. „Parlament i sędziowie będą musieli zająć się nowymi i nierozwiązanymi wątpliwościami co do prawnego znaczenia terminu„ przekazywanie ”.

Reklama

„Te pytania wzywają Komitet ds. Wywiadu i Bezpieczeństwa oraz Trybunał ds. Uprawnienia Śledczego do szczegółowego przyjrzenia się poruszonym kwestiom technicznym i prawnym oraz wyjaśnienia ich”.

Później policja dokonała w Wielkiej Brytanii ponad 1000 aresztowań Francuscy śledczy zainfekowali telefony EncroChat na całym świecie za pomocą „implantu” oprogramowania, który potajemnie zbierał wiadomości i dane z dziesiątek tysięcy telefonów.

Bezpieczne komunikaty otrzymywane w wyniku „ingerencji sprzętu”

Orzeczenie następuje po: a decyzja Sądu Apelacyjnego z dnia 5 lutego 2021 r że wiadomości zebrane przez francuską żandarmerię i udostępnione brytyjskiej Narodowej Agencji ds. Przestępczości zostały uzyskane zgodnie z prawem.

Wydając wyrok w sądzie 4 Royal Courts of Justice, sędzia Edis powiedział, że sprawa oskarżonych była „oczywiście bezsporna” i „po prostu niesłuszna”.

Cytując wyrok Sądu Apelacyjnego, powiedział, że opinia biegłego, na której opierali się wnoszący odwołanie, zawierała „oczywisty błąd językowy i analityczny”.

Prawo zabrania organom ścigania wykorzystywania dowodów uzyskanych w wyniku przechwytywania w procesach karnych w Wielkiej Brytanii.

Jednak trzech sędziów Sądu Apelacyjnego stwierdziło w lutym, że komunikacja z sieci EncroChat nie została przechwycona, ale została uzyskana w wyniku „ingerencji w sprzęt” – lub włamania.

Odwołanie opierało się na sekcji 4 ustawy o uprawnieniach dochodzeniowych z 2016 r., Znanej również jako Karta Snoopera, która stosuje różne reżimy prawne do komunikacji przechwytywanej „w czasie rzeczywistym” oraz do danych uzyskanych w wyniku ingerencji w sprzęt.

Komunikacja nie została przechwycona

W kontrowersyjnej decyzji Sąd Apelacyjny stwierdził w lutym, że materiał EncroChat nie został uzyskany poprzez przechwycenie.

Sędziowie orzekli, że został uzyskany przez zdalne przesłuchanie pamięci o dostępie swobodnym (RAM) telefonu, a zatem można go było zgodnie z prawem uzyskać na podstawie nakazu ingerencji sprzętu ukierunkowanego (TEI) uzyskanego przez NCA i wykorzystanego jako dowód w sądzie.

Sprawa, która podlega ograniczeniom zgłaszania, jest pierwszym oskarżeniem dotyczącym EncroChat, które trafiło do Sądu Apelacyjnego, ale prawnicy spodziewają się innych spraw.

Adwokat obrony Matthew Ryder QC powiedział na Twitterze po wyroku, że decyzja Sądu Apelacyjnego nie przeszkadza w dalszych argumentach prawnych i przyszłych potencjalnych odwołaniach, ponieważ sprawy EncroChat nadal były rozpatrywane w sądach niższej instancji.

Atak dwustopniowy

Wspólny zespół dochodzeniowy złożony z francuskich i holenderskich śledczych zebrał dziesiątki tysięcy wiadomości, włamując się do sieci telefonicznej EncroChat w zeszłym roku podczas operacji Emma.

Okazało się, że francuska żandarmeria przeniknęła do serwerów EncroChat w Roubaix we Francji i wykorzystała je do wysłania implantu oprogramowania użytkownikom telefonów na całym świecie pod pozorem aktualizacji oprogramowania.

Podczas pierwszej fazy ataku francuscy śledczy byli w stanie zebrać historyczne wiadomości, notatki i zdjęcia, które były przechowywane w telefonach.

W fazie drugiej badacze użyli implantu do przeszukiwania dużych ilości wiadomości tekstowych od użytkowników telefonów na całym świecie, przechowując je na serwerze w CN3, francuskiej jednostce zajmującej się przestępczością cyfrową.

Brytyjski NCA wydał europejski nakaz dochodzeniowy, żądając kopii wiadomości wysłanych przez użytkowników telefonów w Wielkiej Brytanii.

Francuscy śledczy zebrali cyfrowe pakiety dowodów i przekazali je Europolowi, który zidentyfikował wiadomości wysyłane przez telefony EncroChat w Wielkiej Brytanii. Właściwy organ krajowy mógł pobrać dane, korzystając z usługi dużej wymiany plików Europolu.

Władze francuskie nie ujawniły, jak działają implanty wszczepione w telefony EncroChat, powołując się na względy bezpieczeństwa narodowego.

Stwierdzono, że sieć ma 60 000 użytkowników na całym świecie i około 10 000 w Wielkiej Brytanii.

Operatorzy EncroChat naliczyli do 1500 funtów za sześciomiesięczną umowę na jednym ze swoich telefonów 2500 funtów, które były dostarczane z wstępnie załadowanymi aplikacjami do obsługi wiadomości błyskawicznych, szyfrowanym VoIP i zdalnym wyłącznikiem awaryjnym do ich czyszczenia. Ostrzegli użytkowników, że sieć została przejęta 13 czerwca 2020 r.

NCA twierdzi, że wyłączne korzystanie z EncroChat było przestępstwem

Brytyjski NCA zarzucił, że jedynym zastosowaniem EncroChat było koordynowanie i planowanie dystrybucji nielegalnych towarów i prania brudnych pieniędzy, i był on wykorzystywany przez niektórych przestępców do spiskowania w celu zabicia rywali.

Przemawiając w zeszły piątek, lord Burnett z Maldon, sędzia Edis i sędzia Whipple powiedzieli w swoim orzeczeniu: „Sąd stwierdza, że ​​główne pytanie dopuszcza tylko jedną odpowiedź, że nie ma kwestii prawnej o znaczeniu ogólnym dla opinii publicznej”.

W powiązanej operacji policja w Belgii, Francji i Holandii w zeszłym tygodniu włamała się do innej zaszyfrowanej sieci telefonii komórkowej, Sky ECC, po dwóch i pół roku planowania i była w stanie zebrać setki tysięcy wiadomości, które ich użytkownicy uważali za chronione przez szyfrowanie.

Policja belgijska i holenderska przeprowadzonych nalotów 11 marca 2021 r. zatrzymanie narkotyków, luksusowych samochodów i broni palnej w następstwie a wspólne dochodzenie między siłami policyjnymi w trzech krajach.

Organy ścigania oświadczyły, że od połowy lutego są w stanie monitorować przepływ informacji 70 000 użytkowników telefonów Sky ECC.

Wielu użytkowników Sky ECC przeszło z EncroChat po upublicznieniu kompromisu z EncroChat w czerwcu 2020 r., Powiedział europejski organ policyjny Europol w raporcie. komunikat.

Europol, który koordynował dochodzenia w obu sieciach kryptofonicznych, powiedział, że codziennie w Sky ECC wymieniano trzy miliony wiadomości, z czego ponad 20% użytkowników ma siedzibę w Belgii i Holandii.

Eurojust, Agencja Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawach karnych, powiedział w oświadczeniu, że był gospodarzem 12 spotkań koordynacyjnych dotyczących operacji infiltracji Sky ECC. Wcześniej był gospodarzem spotkań francuskich żebraków, holenderskiej policji, prokuratorów i brytyjskiego NCA w celu omówienia planów infiltracji EncroChat.

Stany Zjednoczone wydały akt oskarżenia i nakazy aresztowania dla Jean-François Eap, prezesa Sky Global, który zarządzał siecią telefoniczną, oraz Thomas Herman, były dystrybutor telefonów, za wymuszanie haraczy i świadome ułatwianie importu i dystrybucji nielegalnych narkotyków poprzez sprzedaż zaszyfrowanych urządzeń komunikacyjnych.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy, które opuszczą Netflix, Max i nie tylko pod koniec lutego 2024 r

Luty dobiega końca i choć rok przestępny sprawia, że ​​jest on nieco dłuższy, wciąż zostało ledwo wystarczająco dużo czasu, aby obejrzeć...

9to5Mac Overtime: Wreszcie nowe iPady!

W tym tygodniu w 9to5Mac Overtime Jeff i Fernando omawiają nowe, ekscytujące szczegóły dotyczące nadchodzących iPadów, w tym nowe, supercienkie wymiary, zaktualizowane funkcje...

Wielu użytkowników Redditorów nienawidzi IPO Reddit

Jeśli jesteś pewnym rodzajem cynizmu, Zgłoszenie S-1 Reddita uruchamia dzwonki alarmowe. Jest wzmianka o r/WallStreetBets. (Właściwie w sumie pięć wzmianek.) Jest...
Advertisment