Sędzia orzeka Tesla nie może chować się za arbitrażem w sprawie molestowania seksualnego


Pozew, który oskarża Teslę o wspieranie miejsca pracy z „szalejącym” molestowaniem seksualnym, będzie kontynuowany w sądzie po tym, jak kalifornijski sędzia odrzucił wniosek firmy o arbitraż, jak po raz pierwszy donosił Bloomberg. Chociaż pracownica, która wniosła sprawę, podpisała umowę arbitrażową w Tesli, wycofując jej prawa do pozwu, sędzia Sądu Najwyższego Hrabstwa Alameda, Stephen Kaus, nadal posunął się do przodu z decyzją w poniedziałek.

Jessica Barraza złożyła pozew w zeszłym roku, twierdząc, że była obiektem gwizdów, sprośnych komentarzy i niewłaściwego dotykania podczas pracy jako współpracownik produkcyjny w fabryce Tesli w Fremont w Kalifornii. Co najmniej siedem więcej pracownic od tego czasu zgłaszać skargi dotyczące molestowania seksualnegoz odrobiną twierdząc, że sugestywne tweety prezesa Tesli, Elona Muska, tylko pogorszyły sytuację.

W odpisie dokumentów sądowych oglądanych przez Pogranicze, sędzia Kaus powiedział, że Barraza została „napadnięta” przez politykę arbitrażową Tesli, ponieważ Tesla nie dała „żadnej wskazówki, że będzie musiała zgodzić się na arbitraż roszczeń pracowniczych i zrezygnować z prawa do procesu z ławą przysięgłych”. Jak Bloomberg podkreśla, prezydent Joe Biden podpisał rachunek w marcu kończy to przymusowy arbitraż w sprawach o napaść na tle seksualnym, ale ponieważ sprawa ta rozpoczęła się, zanim ustawa stała się prawem, nie ma ona zastosowania.

„To zwycięstwo odpowiedzialności publicznej” – powiedział w oświadczeniu David Lowe, adwokat Barrazy. „Z powodu tego orzeczenia Tesla nie będzie mogła ukryć się za zamkniętymi drzwiami poufnego arbitrażu. Zamiast tego Tesla zostanie osądzona przez ławę przysięgłych składającą się z rówieśników pani Barraza w publicznej sali sądowej.

Orzeczenie pojawia się, gdy Musk staje w obliczu własnych zarzutów dotyczących niewłaściwego zachowania seksualnego, które wyszły na jaw w niedawnym raporcie z: Wtajemniczony. Podczas lotu służbowego Musk rzekomo obnażył się przed stewardessą i postawił jej ultimatum, by odprawiła akt seksualny. SpaceX podobno dał pracownikowi umowę o odprawie w wysokości 250 000 USD po tym, jak wniosła skargę do kierownictwa.

Musk i jego zespół stanowczo zaprzeczyli oskarżeniom, z Prezes SpaceX Gwynne Shotwell nazywa zarzuty „fałszywe” w ogólnofirmowej wiadomości e-mail do pracowników. Sam piżmo powiedział oskarżenia są „całkowicie nieprawdziwe”. Piżmo również przejęte że artykuł został napisany, aby „zakłócić akwizycję na Twitterze”, którą wcześniej umieścił “w oczekiwaniu” w sporze o pomiar kont automatycznych.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!