Sędzia federalny odrzuca pozew, twierdząc, że Tim Cook otrzymał zawyżoną kwotę


Sędzia federalny oddalił pozew w tej sprawie Jabłko Dyrektor generalny Tim gotuje został nadpłacony o dziesiątki milionów dolarów.

W pozwie złożonym przez fundusz emerytalny zainwestowany w AAPL zarzucono błędne obliczenia, co spowodowało, że spółka zapłaciła znacznie więcej, niż zamierzała komisja ds. wynagrodzeń…

Sprawa dotyczyła RSU

Cook i inni starsi dyrektorzy Apple otrzymują większość swojego wynagrodzenia w formie wynagrodzenia zależnego od wyników oraz w formie tak zwanych jednostek magazynowych o ograniczonym dostępie (RSU).

RSU to tymczasowe przyznanie akcji, które jest wypłacane wyłącznie po spełnieniu określonych przyszłych warunków. Zazwyczaj będą one uzależnione od osiągnięcia określonych wskaźników wydajności i pozostania zatrudnionym w firmie. W przypadku dyrektora generalnego są one często uzależnione od wartości akcji osiągającej określone cele. Po spełnieniu warunków następuje „nabycie uprawnień” – czyli faktycznie przyrzeczone akcje są im wręczane.

Stanowią powszechny sposób zapewnienia, że ​​kluczowi dyrektorzy zwiążą się z firmą przez kilka następnych lat, tak jakby opuścili firmę przed nabyciem uprawnień RSU, nic nie dostali.

Reklama

Domniemane przez fundusz emerytalny wartości RSU zostały błędnie obliczone

W przypadku Apple o nagrodach RSU decyduje komisja ds. wynagrodzeń powołana przez zarząd, której zadaniem jest osiągnięcie uczciwego i obiektywnego porozumienia w sprawie wysokości wynagrodzenia każdego dyrektora.

Jednakże, Reutera donosi, że fundusz emerytalny powiązany z Międzynarodowym Bractwem Kierowców stwierdził, że komisja błędnie oszacowała kwoty w przypadku Tima Cooka i czterech innych starszych dyrektorów Apple.

Powód powiedział, że w latach 2021 i 2022 Apple przyznał Cookowi i czterem innym członkom kadry kierowniczej odpowiednio 92,7 mln dolarów i 94 mln dolarów w ograniczonych jednostkach magazynowych uzależnionych od wyników, chociaż komisja ds. wynagrodzeń zamierzała przyznawać rocznie zaledwie 77,5 mln dolarów.

Przypisała rzekomy błąd nieprawidłowemu obliczeniu przez komisję wartości godziwej jednostek RSU w momencie przyznania dotacji.

Akcjonariusze nie mogą uchylić decyzji komisji ds. wynagrodzeń, ale mają prawo do wyrażania swoich opinii i do tego, aby opinie te były brane pod uwagę. Fundusz emerytalny stwierdził, że błędne obliczenia oznaczały, że akcjonariusze zostali skutecznie wprowadzeni w błąd.

Jednak sędzia okręgowy USA Jennifer Rochon stwierdziła, że ​​informacje przekazane akcjonariuszom przez Apple były „dokładnie” zgodne z wymaganiami SEC i dlatego oddaliła sprawę.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...
Advertisment