Sędzia Epic Games mówi Apple, że chce wszystkich dokumentów decyzyjnych


Sędzia w Jabłko przeciw Epickie gry Case powiedziała firmie z Cupertino, że chce zapoznać się ze wszystkimi dokumentami firmy dotyczącymi jej zmiany Sklep z aplikacjami polityki – i mocno podkreśliła, że ​​ma to na myśli Wszystko z nich.

Wynika to z wcześniejszych uwag, w których stanowczo sugerowała, że ​​Apple tak winny podporządkowania się w złej wierze z antymonopolowe orzeczenie wydała w 2021 r.…

Dotychczasowe dzieje

  • Epic Games wprowadziło własny system płatności w aplikacji na iPhone’a
  • Ominęło to App Store i pozbawiło Apple 30% prowizji
  • Było to rażące naruszenie warunków korzystania z App Store
  • Apple odpowiedział wyrzuceniem firmy z App Store
  • Obie firmy skierowały sprawę do sądu
  • Sąd powiedział Epic, że Apple nie ma monopolu
  • Sąd nakazał Apple, aby zezwolił na sprzedaż w aplikacji poza App Store
  • Obie sprawy odwołały się od części orzeczenia, które im się nie podobały
  • Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odmówił rozpatrzenia którejkolwiek apelacji

Po potwierdzeniu postanowienia sędziego Rogersa Apple ogłosił, że zezwoli na sprzedaż aplikacji stron trzecich – ale nadal pobierałaby prowizję w wysokości 27%. na nich (12% dla małych deweloperów).

Epic wrócił do sądu podnosić, że był to akt złej wiary ze strony Apple, sprzeczny z całą intencją decyzji sędziego.

W zeszłym miesiącu sędzia Rogers stanowczo sugerowała, że ​​prawdopodobnie wyda orzeczenie na korzyść spółki Epic, a jej uwagi sugerowały, że po prostu nie wierzyła twierdzenia Apple, jakoby firma rzeczywiście uważała, że ​​postępuje zgodnie z intencjami jej orzeczenia.

Reklama

Sędzia chce wszystkich dokumentów Apple

Serwis informacyjny sądu donosi, że sędzia zażądał obecnie przedstawienia wszystkich wewnętrznych dokumentów Apple związanych z decyzją o pobieraniu 27% prowizji od wszystkich zakupów w aplikacji dokonywanych poza App Store. Patent Apple zauważył raport.

Rogers powiedziała w piątek, że zanim podejmie decyzję w tej sprawie, potrzebuje jeszcze wielu dokumentów od Apple z okresu, w którym zapoznawała się i potwierdzała nową politykę App Store.

„Chcę mieć wszystkie dokumenty Apple związane z procesem decyzyjnym dotyczącym spraw rozpatrywanych przed sądem” – Rogers powiedział prawnikowi Apple, Markowi Perry’emu. “Wszyscy. Jeśli istnieją obawy, należy wyrazić je zbyt szeroko.

Wersja 9to5Mac

Powiedzieliśmy wówczas że odpowiedzią Apple było skuteczne pokazanie sędziemu środkowego palca i faktycznie zdawał się potwierdzać ten pogląd w zeszłym miesiącu. Firmy przetwarzające płatności, takie jak Stripe, zazwyczaj pobierają prowizję w wysokości 3%, zatem obliczenie, którego Apple twierdzi, że nie przeprowadziło, brzmi: „27% + 3% = 30%”… Nic dziwnego, że sędzia nie uwierzył.

Jej żądanie przedstawienia wszystkich dokumentów związanych z tą decyzją – i podkreślenie, że naprawdę ma na to ochotę Wszystko z nich – to kolejny dowód na to, że Apple stracił u niej wszelką wiarygodność, a ona sama chce przekonać się, jak zapadła taka decyzja.

zdjęcie zrobione przez Wesleya Tingey’a NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment