Screen Actors Guild osiąga porozumienie ze studiami, kończąc strajk i sześciomiesięczne zamknięcie Hollywood


Gildia aktorów ogłosiła wczoraj wieczorem, że osiągnęła wstępne porozumienie ze studiami i streamerami, kończące strajk aktorów. Umowa musi jeszcze zostać ratyfikowana przez członków SAG, ale na tym etapie jest to w zasadzie przesądzone.

Nakładające się strajki pisarzy (który został rozwiązany we wrześniu) i aktorów spowodowały w tym roku ponad sześciomiesięczny przestój w hollywoodzkim przemyśle i utratę wartości ekonomicznej o wartości miliardów dolarów. W przypadku streamerów takich jak Apple miało to poważny wpływ na ich potok treści, ponieważ od lata w USA prawie nie odbywały się żadne produkcje.

Dla podsumowania: scenarzyści strajkowali w maju, a aktorzy w lipcu. (Gildia reżyserów zgodziła się na układ bez podejmowania akcji strajkowej.)

Po miesiącach pikiet na ulicach Los Angeles gildia scenarzystów i studia w końcu wynegocjowały umowę pod koniec września, uzyskując takie punkty sprzedaży, jak premia kompensacyjna za najpopularniejsze programy przesyłane strumieniowo, rekompensata przychodów ze strumieniowego przesyłania strumieniowego i ochrona sztucznej inteligencji.

W tamtym czasie branża oczekiwała, że ​​negocjacje z aktorami odbędą się szybko, w oparciu o wzór umowy scenarzystów. Ale tak się nie stało. Gildia aktorów upierała się, że to, czego potrzebują dla swoich członków, bardzo różni się od potrzeb pisarzy.

Reklama

Dwa miesiące później wracamy do teraźniejszości, kiedy gildia aktorów w końcu ogłasza, że ​​osiągnięto porozumienie ze studiami. SAG określiła tę transakcję jako „największe korzyści wynikające z kontraktu w historii związku”. Szczegóły umowy zostaną opublikowane w najbliższych dniach; obejmie znaczne podwyżki płacy minimalnej, nową strukturę rezydualną dla programów do przesyłania strumieniowego, „rozbudowane” zabezpieczenia AI i nie tylko.

Opóźnienia poważnie zaszkodziły procesom produkcyjnym sieci telewizyjnych i streamerów wkraczając w rok 2024. Chociaż Apple nie jest tak powiązane finansowo z krótkoterminowym sukcesem swojej usługi przesyłania strumieniowego jak inne firmy, bieżąca wydajność TV+ w naturalny sposób zależy od na stałym strumieniu tworzonej treści.

Ze względu na nadchodzące okresy świąteczne i ogólne komplikacje związane z harmonogramem ponownego uruchomienia Hollywood, prawdopodobne jest, że zdjęcia do projektów TV+, takich jak znacznie opóźniony drugi sezon „Severance”, nie będą mogły zostać wznowione aż do stycznia.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment