Schneider Electric: Liderzy biznesowi zmniejszają priorytet celów ekologicznych ze względu na presję ekonomiczną


Liderzy centrów danych z Wielkiej Brytanii i Irlandii ograniczają i opóźniają swoje inwestycje w inicjatywach zerowych netto, aby skupić swoją uwagę na radzeniu sobie z, jak to nazywają, bardziej bezpośrednimi wyzwaniami biznesowymi.

Tak twierdzi Schneider Electric Brak celu sprawozdanie, w którym starano się podkreślić długotrwały wpływ kryzysu cen i dostaw energii w 2021 r. na gospodarkę priorytety inwestycji w zielone IT liderów biznesu skupionych na centrach danych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

W badaniu wzięli udział liderzy biznesowi z ponad 1500 organizacji, a 81% respondentów uważa, że ​​kryzys energetyczny będzie miał wpływ na zdolność ich organizacji do realizacji planów redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG).

Z tej liczby około połowa uczestników stwierdziła, że ​​planuje także opóźnić inwestycje w inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i plany zerowej emisji netto (49%), a 40% twierdzi, że ma teraz pilniejsze wyzwania biznesowe do rozwiązania.

Tymczasem kolejne 43% stwierdziło również, że cele w zakresie redukcji emisji nie są już problemem dla ich interesariuszy, a 22% stwierdziło, że podjęcie praktycznych działań w celu osiągnięcia tych celów jest dla nich trudne.

Mimo to prawie jedna trzecia (32%) respondentów uważa, że ​​przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i osiągnięcie celów związanych z zerową wartością netto stanie się większym priorytetem w ciągu najbliższych trzech lat, podczas gdy zaledwie 11% stwierdziło, że krajowe zobowiązania dotyczące zerowej wartości netto ulegną w tym czasie osłabieniu .

Reklama

„Liderzy biznesowi mówią nam, że kryzys energetyczny należy postrzegać w połączeniu z wieloma innymi wyzwaniami, przed którymi stanęli w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w tym presją gospodarczą, bezpieczeństwem cybernetycznym i niedoborami wykwalifikowanej siły roboczej” – powiedział Mark Yeeles, wiceprezes działu bezpiecznej energii w firmie Schneider Electric w Wielkiej Brytanii i Irlandii. „Jednak nasze badanie sugeruje, że niektóre centra danych w Wielkiej Brytanii i Irlandii „eliminują emisję gazów cieplarnianych” w wyniku kryzysu energetycznego”.

Zegar tyka w sprawie zobowiązań klimatycznych

Jednakże wraz z upływem czasu na prawnie wiążącą treść Porozumienia paryskiego z 2016 r., które zobowiązało kraje na całym świecie do podjęcia działań mających na celu utrzymanie wzrostu temperatury na świecie poniżej 1,5–2°C, nadszedł czas, aby operatorzy centrów danych zintensyfikowali swoje wysiłki, aby rozwiązać problem zmiana klimatu.

„W miarę narastania obaw o postęp w realizacji globalnych zobowiązań podjętych w ramach Porozumienia paryskiego, a brytyjski Komitet ds. Zmian Klimatu ostrzega przed brakiem postępów w zakresie ograniczania emisji, Wielka Brytania i Irlandia potrzebują centrów danych, aby odegrały swoją rolę i trzymały się zerowej wartości netto i emisji cele redukcyjne” – powiedział Yeeles.

Uczestnicy badania wyrazili także pewien optymizm co do tego, jak ceny energii mogą kształtować się w ciągu najbliższych trzech lat: 32% jest przekonanych, że ceny energii spadną w tym czasie, a 71% spodziewa się, że kryzys energetyczny nadal będzie rzucał długi cień na ich biznes za 12 miesięcy.

„To nie tylko zagłada i mrok. Jak pokazują nasze badania, liderzy biznesowi nadal wierzą w swoje ambicje związane ze zmianami klimatycznymi – muszą po prostu ponownie umieścić tę kwestię w programie korporacyjnym” – stwierdził Yeeles.

„Technologia niezbędna do pomocy przedsiębiorstwom w dekarbonizacji jest już dostępna, a zwrot z inwestycji w te rozwiązania nigdy nie był tak atrakcyjny, a okresy zwrotu mierzone są w miesiącach, a nie latach”.

Dodał: „Organizacje wciąż mają czas, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań dotyczących zerowej wartości netto poprzez zrozumienie i zajęcie się kwestią zużycia energii, inwestowanie w energię odnawialną i technologie oszczędzające energię oraz uwzględnianie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji dwutlenku węgla w swoich planach biznesowych”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ochrona środowiska w Brazylii: więcej inwestycji, mniej „głupich decyzji”

W chwili, gdy przybyłem na brazylijski szczyt klimatyczny, poczułem się jak w domu. Kiedy otworzyłem drzwi do Forum na Uniwersytecie Columbia, usłyszałem,...

Apple Watch Series 9 zadebiutuje w piątek, ale nadal nie można kupić opaski Magnetic Link

Oto mała zagadka: jest wigilia dnia premiery Apple Watch Series 9, a nadal nie można zamówić nowej opaski Magnetic Link. Strona produktu jest dostępna...

Studio Ghibli zostaje kupione przez japońskie studio telewizyjne Nippon

Studio Ghibli przechodzi pewne zmiany. Studio współzałożone przez legendarnego reżyser animacji Hayao Miyazaki jest kupowany przez japońską stację nadawczą Nippon...
Advertisment