Sceny seksu w Blue Eye Samurai zostały stworzone na wzór scen walki


Dla drużyny z tyłu Samuraj o niebieskich oczach, nie było debaty na temat tego, czy przedstawiać w sposób graficzny akty intymności, nawet jeśli oznaczałoby to dyskurs zalotny. Mimo wszystkich efektownych scen walki i przesiąkniętego krwią melodramatu, ostatecznie serial opowiadał o przetrwaniu w XVII-wiecznej Japonii, a w przypadku kobiet z Edo Japan – co wiązało się z seksem.

Samuraj o niebieskich oczachOśmioodcinkowy pierwszy sezon serialu opowiada o wojowniku imieniem Mizu, który udaje mężczyznę, aby przetrwać w zdominowanym przez mężczyzn świecie, a konkretnie w ekonomicznym podbrzuszu handlu amunicją i prostytucją, gdzie jej obecnym celem jest bandyta. Jednak przez całą serię przewijają się spojrzenia na inne życia, od właścicielki burdelu, która zaspokaja każdy fetysz, aby utrzymać mężczyzn w ryzach, po krnąbrnego samuraja, którego żądza zemsty odwraca uwagę od przyjemności, które go czekają. Spotkania seksualne stają się kolejnym miejscem odkrywania wielowarstwowych ludzkich doświadczeń tamtej epoki i szybkim sposobem przekazania, że ​​ten serial animowany różni się od innych zachodnich seriali animowanych emitowanych w telewizji. Dla reżyserka Jane Wuspecjalizujący się w projektowaniu akcji i sztukach walki, ale spędził nad tym sezon Gra o tronOdpowiednie wykonanie tych graficznych scen oznaczało ułożenie choreografii seksu z takim samym zamiarem, jak przeszywająca rozgrywka samurajów.

„[Creators Michael Green and Amber Noizumi] naprawdę wspaniale pisali te sceny dla dorosłych, te wrażliwe sceny, tak pięknie, że moim zadaniem było je tylko wyrenderować, ale z taką samą czułością” – Wu mówi Polygon. „Zawsze chcemy mieć pewność, że te sceny seksu/sypialni mają konkretny punkt widzenia. Kiedy przedstawisz im swój punkt widzenia, nie stanie się on nieuzasadniony. Wiele z tych punktów widzenia wynika z punktu widzenia kobiet”.

Reklama

Obraz: Netflix

Tworzenie tego punktu widzenia oraz ciągłego zderzenia delikatności i brutalności rozpoczęło się od wizji ogólnego projektu Samuraj o niebieskich oczach. W dzieciństwie znalazła przełom: wspomnienia z oglądania bunraku, klasycznego japońskiego teatru lalek, znanego z odważnych linii, subtelnego ruchu i czasami ostrej ekspresji. Dzięki animacji Wu i jej zespół z francuskiego studia Blue Spirit mogli uchwycić „niesamowitą” jakość lalek zarówno pod względem projektu, jak i ruchu, zachowując jednocześnie ugruntowane poczucie rzeczywistości. Kiedy Noizumi i Green zdecydowali się napisać lalki bunraku do piątego odcinka, całe doświadczenie zatoczyło koło.

„To było takie meta” – mówi Wu – „ponieważ już robiliśmy lalkarstwo w animacji”.

Magia animowanej sztuki lalkowej Wu odbija się na różnych stylach walki obserwowanych przez cały sezon 1. Chociaż Mizu może być najzacieklejszą zabójczynią w Japonii, nigdy nie przeszła formalnego szkolenia, co nadało jej szermierce zwinność, którą można łatwo przełożyć na podejście inspirowane bunraku. Ale jest to również kluczowe w scenach seksu, gdzie widz musi poczuć dotyk i ciepło od czegoś, co często może dystansować. W tym przypadku Wu pomógł mózg choreografa akcji.

Akemi siedzi na swoim kochanku i wygłasza porywającą przemowę w Blue Eye Samurai

Obraz: Netflix

W odcinku 2 Akemi, księżniczka, której ojciec ma nadzieję wydać ją za mąż dla władzy, wślizguje się do sypialni ze swoją prawdziwą miłością, Taiganem, szermierzem niedawno pokonanym przez Mizu. Taigan popada w spiralę po porażce, a jego dalsze życie jest losem gorszym niż śmierć. Aby wyciągnąć go z depresji, z miłości i desperacji o własne życie, Akemi sadza go, wyjaśnia, że ​​nie ma hańby w byciu zaatakowanym, po czym się rozbiera. Jej monolog trwa, gdy oboje uprawiają seks po raz pierwszy. „Uderz swoim ostrzem” – mówi Taiganowi, gdy podchodzą coraz bliżej. Chociaż zaloty do niego stabilizują jej życie, dla Akemi jest to nadal akt pasji. Jednak szybkie ujęcie Akemi wpatrującej się w lustro, gdy wszystko się kończy, w milczeniu, ukazuje złożoność wykorzystywania jej ciała w ten sposób.

W przeciwieństwie do większości filmów i programów telewizyjnych, które mogą przejść od romantycznej inicjacji prosto do pogawędki po stosunku, Samuraj o niebieskich oczach podąża za parą bez przerwy. Po obu kulminacjach dramat toczy się dalej: Akemi zjeżdża z Taigana, zmienia orientację, a następnie czeka na odpowiedź w bardziej palącej sprawie, jaką jest krach Taigana. Szermierz, ku jej zaskoczeniu, przyznaje, że ma rację co do jego zawstydzenia – to bezcelowe. Chociaż teraz chce upolować Mizu i podjąć prawdziwe wyzwanie.

Akemi nadal włada seksem i desperacją mężczyzn według swojej woli. Nie jest to najbardziej oczywiste echo poszukiwań Mizu, ale jest tam i na pewno jest zamierzone.

„Akemi i Mizu to przeciwne strony medalu tego, czym mogą być kobiety” – mówi Wu. „Seks był bronią Akemi. Tylko tyle mogła wykorzystać. Mizu używa swoich noży, katan i tak dalej. Więc [the sex scenes] to dla nas tylko sposób na pokazanie różnorodności tego, czego kobiety w tamtym czasie używały, aby uzyskać to, czego potrzebowały”.

Samuraj o niebieskich oczach Sezon 1 jest teraz transmitowany na platformie Netflix.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA świętuje 500 gier i aplikacji dzięki technologiom DLSS i RTX

Firma NVIDIA ogłosiła dziś ważny kamień milowy w postaci udostępnienia 500 gier i aplikacji wykorzystujących technologię NVIDIA RTX, rewolucyjny zestaw technologii graficznych do...

Przewodnik po lokalizacjach Medalionów Towarzystwa w Fortnite Rozdział 5

Medaliony Towarzystwa są nowym elementem Fortnite jak w Rozdziale 5 Sezonu 1. Te przedmioty wzmacniające tarcze są trudne do złapania...

ExpressVPN jest teraz dostępny dla Apple TV

Jednym z głównych zastosowań VPN jest oglądanie treści zablokowanych regionalnie, ale do niedawna nie można było z nich korzystać na Apple TV. ...
Advertisment