SAS uruchamia darmowy program umiejętności związanych z danymi dla osób poszukujących pracy


SAS uruchomił bezpłatny program szkolący 10 000 osób poszukujących pracy w zakresie umiejętności związanych z danymi, zwany STEP.

Program powstał w wyniku wewnętrznego konkursu dla pracowników SAS w Wielkiej Brytanii i Irlandii, sprowokowanego pandemią Covid-19.

Przed startem Roderick Crawford, wiceprezes i country manager SAS UKI, opisał początki programu. „Zadaliśmy sobie pytanie, poza udostępnieniem naszego oprogramowania za darmo, chcieliśmy zrobić coś o dużym wpływie, więc zapytaliśmy naszych pracowników, co chcą zrobić, i to był zwycięzca” – powiedział. „Zaparło nam dech w piersiach”.

Crawford powiedział, że praca wykonana przez SAS nad programem urlopów dla HM Revenue and Customs, a także związana z Departamentem Pracy i Emerytur, umożliwiła im zobaczenie skali programu urlopowego i wpływu gospodarczego, jaki miałby wirus.

„Jest to bezpłatna inicjatywa w zakresie zmiany kwalifikacji i zatrudnienia, mająca na celu wyposażenie brytyjskiej siły roboczej w niezbędne narzędzia analityczne i umiejętności związane z danymi poszukiwanych miejsc pracy – powiedział.

KROK oznacza oprogramowanie, szkolenia, udostępnianie, staże, a Crawford powiedział, że SAS zamierza przeszkolić 10 000 osób w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Reklama

Dostawca planuje nawiązać współpracę z rekruterami i innymi organizacjami, aby pomóc kandydatom w przydzielaniu im stanowisk pracy.

„To duży wyróżnik – współpracujemy z agencjami pośrednictwa pracy” – powiedział. „Nie mówimy tylko„ tutaj jest darmowe szkolenie SAS”. Staramy się pomagać ludziom w znalezieniu pracy ”.

Program jest skierowany głównie do osób poszukujących pracy lub zagrożonych zwolnieniem, ale jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, w tym absolwentów, osób samozatrudnionych lub osób już zatrudnionych.

Crawford powiedział, że SAS chce dotrzeć do obszarów geograficznych, które najbardziej potrzebują szkolenia w zakresie umiejętności związanych z danymi. Współpracuje z University of Bradford, aby pomóc w realizacji programu po pilotażu pod koniec 2020 r.

Jeden z uczestników University of Bradford, Ranjit Khera, powiedział w oświadczeniu SAS o programie: „Przejście przez proces zwolnienia z mojej roli w dużej firmie użyteczności publicznej po 13 latach pełnienia tej roli sprawiło, że poczułem wiele niepewności nad moimi przyszłymi perspektywami zawodowymi. Na szczęście program SAS STEP był dla mnie prawdziwą kołem ratunkowym w tym względzie. Umiejętności te będą nieocenione dla mojej kariery zawodowej i już dały mi większą pewność co do rodzajów pracy, o które mogę się teraz ubiegać ”.

Sankar Sivarajah, dyrektor School of Management na Wydziale Zarządzania, Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu w Bradford, powiedział: „Udany wspólny pilotażowy program umiejętności cyfrowych przeprowadzony przez SAS i University of Bradford został niezwykle dobrze przyjęty i przyniósł pozytywne różnica dla społeczności Bradford. Umożliwiło to pracownikom naszego miasta przekwalifikowanie i wyposażenie ich w istotne dane i umiejętności analityczne oraz zdolności potrzebne do wykonywania miejsc pracy na żądanie, gdy przygotowujemy się do ożywienia naszej gospodarki w Bradford po upadku Covid-19 ”.

Program ma cztery „ścieżki”. Pierwsza to podstawowa ścieżka umiejętności korzystania z danych, wraz z kursem analizy danych. Dalsza inżynieria danych i bardziej zaawansowane nauka o danych ścieżki zostaną udostępnione w dalszej części roku. Crawford potwierdził, że bardziej zaawansowane moduły będą zawierały technologie inne niż SAS.

W ramach kursu kandydaci przejdą praktyczne szkolenie za pośrednictwem dostosowanego portalu oprogramowania.

Gillian Keegan, minister ds. Praktyk zawodowych i umiejętności, dodała ten komentarz do oświadczenia dostawcy: „Cieszę się, że mogę powitać wdrożenie SAS STEP, które pomoże jeszcze większej liczbie osób uzyskać dostęp do cenionych umiejętności związanych z danymi, których potrzebują, aby osiągnąć postęp . W miarę jak lepiej odnosimy się do pandemii, jeszcze ważniejsze jest, aby każdy, bez względu na pochodzenie, mógł nauczyć się umiejętności potrzebnych do rozwoju kariery lub nowych możliwości ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

IRS przedłuża swój program podatkowy Free File na kolejne pięć lat

Program IRS Free File będzie dostępny przez kolejne pięć lat. Agencja ogłosiła że przedłuża program do października 2029 r., umożliwiając ludziom bezpłatne składanie...

Sonos usłyszał muzykę: ulepszenia VoiceOver, odtwarzanie lokalne i nie tylko, powrót do nowej aplikacji

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nowość wersję swojej aplikacji ten miesiąc. Otrzymał także wiele krytycznych opinii od użytkowników na temat brakujących funkcji,...

Możesz zaoszczędzić do 20 USD na najnowszych power bankach Qi2 firmy Anker

Cieszę się, że byłem zmuszony poczekać z przyjęciem nowego standardu ładowania magnetycznego, ponieważ oznacza to, że mogę teraz skorzystać z rabatów takich jak...
Advertisment