SAPPHIRE i Thinlabs przedstawiają swoje rozwiązanie bez wentylatora NUC PoE


SAPPHIRE Technology we współpracy z Thinlabs przedstawia unikalne rozwiązanie obliczeniowe wykorzystujące technologię 802.3bt PoE++ (Power-over-Ethernet) – Thinlabs PoE NUC. Umożliwia pełne zasilanie maksymalnie czterech wyświetlaczy ThinLabs HD za pomocą jednego kabla Ethernet. Wykorzystanie tej technologii przynosi wiele korzyści, takich jak eliminacja konieczności stosowania gniazdek elektrycznych lub uproszczenie tworzenia kopii zapasowych zasilania. Sercem Thinlabs PoE NUC jest płyta główna opracowana przez SAPPHIRE, wyposażona w procesor AMD Ryzen Embedded V2000. Ten procesor AMD Ryzen z wydajnym procesorem „Zen 2” x86 i rdzeniami graficznymi Radeon oferuje wszechstronność, niski pobór mocy i wysoką wydajność. Flagowy model AMD Ryzen, V2718, wyposażony jest w 8-rdzeniowy/16-wątkowy procesor z 7 zintegrowanymi jednostkami obliczeniowymi Radeon Graphics.

Zalety Power-over-Ethernet
Rozwiązania Thinlabs NUC są wyposażone w zaawansowaną technologię 802.3bt PoE++ (PoE++ Type 4). Ta innowacja umożliwia płynne dostarczanie mocy do 90 W za pośrednictwem standardowego kabla Ethernet Cat 6. Upraszcza to znacznie wdrażanie, eliminując potrzebę instalowania gniazdka elektrycznego przez certyfikowanego elektryka wszędzie tam, gdzie potrzebny jest komputer PC i monitory. Zamiast tego można zastosować pojedynczy kabel Ethernet o długości do 100 m, aby zapewnić dane i zasilanie całego systemu. Takie podejście znacznie zmniejsza również koszty instalacji i plątaninę kabli.

Kluczowe cechy:

  • Wydajny procesor AMD Ryzen V2000 z maksymalnie 16 wątkami
  • Konstrukcja bez wentylatora zapewniająca wydłużony MTBF, cichą pracę i odporność na kurz
  • Szybkie i łatwe wdrożenie — wymaga tylko jednego kabla Ethernet
  • Niezwykła wydajność energetyczna — znaczne oszczędności energii w przypadku wdrożenia na dużą skalę
  • Możliwość obsługi do 4 monitorów
  • Kompaktowy rozmiar i zgodność z montażem VESA
  • Możliwość rozbudowy pamięci RAM i dysku SSD
  • Łatwe zarządzanie dzięki oprogramowaniu Thinlabs Device Manager Enterprise

Wybór kabla Power over Ethernet zamiast tradycyjnego gniazdka elektrycznego zapewnia łatwiejsze zarządzanie zasilaniem rezerwowym, co jest szczególnie istotne, gdy wiele systemów komputerowych podłączonych do wspólnego przełącznika wymaga awaryjnego zasilania z akumulatora. Podłączenie przełącznika Ethernet obsługującego PoE do zasilacza awaryjnego (UPS) zapewnia ochronę całej gamy urządzeń ThinLabs PoE NUC i podłączonych monitorów. Prawdopodobnie nie jest to prawdą w przypadku opisanego powyżej scenariusza zasilania rezerwowego.

„Wyobraź sobie to: pojedyncze urządzenie zasilane pojedynczym kablem Ethernet, które może obsługiwać i zasilać cztery monitory Full HD. Nasza niestandardowa, zaprojektowana przez SAPPHIRE płyta główna, zaprojektowana specjalnie pod kątem trwałości i wydajności energetycznej, umożliwia tę wyjątkową współpracę produktową z Thinlabs. NUC radykalnie upraszcza wdrażanie w wielu branżach i oferuje niesamowite oszczędności energii na dużą skalę” – powiedział Adrian Thompson, wiceprezes ds. marketingu w SAPPHIRE Technology.

Usprawnione dostarczanie mocy
Thinlabs NUC z czterema podłączonymi monitorami zużywa mniej niż 80 W mocy, co stanowi znaczną oszczędność energii w porównaniu z wymaganiami standardowego komputera stacjonarnego wynoszącymi około 200 W przy podobnej konfiguracji. Wdrożenie 1000 jednostek używanych przez 8 godzin, 5 dni w tygodniu może skutkować roczną oszczędnością zużycia energii o prawie 250 MWh. Co więcej, zmniejszona moc cieplna komputerów PoE NUC przekłada się na niższe zapotrzebowanie na chłodzenie i dalsze oszczędności energii w klimatyzacji.

Oprócz skromnego zapotrzebowania na energię i kompaktowych rozmiarów, Thinlabs NUC okazuje się być bardzo wydajną maszyną, która może skutecznie zastąpić nawet większe komputery PC do różnych zadań. Szerokie opcje łączności oraz możliwość wymiany pamięci RAM i pamięci masowej przez użytkowników przyczyniają się do tej wszechstronności. Pamięć ulotną można skonfigurować do 64 GB modułu DDR4 SO-DIMM, a obsługiwane dyski SSD mogą osiągać pojemność do 2 TB w formacie M.2 2280.

Reklama

Konstrukcja bez wentylatora – brak ruchomych części
Bezwentylatorowa konstrukcja rozwiązania Thinlabs oferuje wymierne korzyści. Brak ruchomych części wewnątrz komputera zwiększa niezawodność i wydłuża średni czas między awariami (MTBF). Taka konstrukcja zmniejsza również potrzebę częstego czyszczenia, co jest powszechnym wymogiem w przypadku systemów z aktywnym chłodzeniem. Co więcej, jednostki te mogą efektywnie pracować w niesprzyjających warunkach zapylonych, bez ryzyka awarii układu chłodzenia i późniejszego przegrzania.

Różnorodne zastosowania
Unikalne cechy Thinlabs NUC umożliwiają szybkie i proste wdrożenie bez specjalistycznego szkolenia i wiedzy technicznej. Można go stosować w wielu branżach – w kioskach, edukacji, Digital Signage, służbie zdrowia, bezpieczeństwie i produkcji. Jednak potencjalne zastosowania wykraczają nawet poza wymienione sektory.

„Technologia PoE firmy Thinlabs zapewnia użytkownikom i menedżerom biznesowym najszybszą instalację komputerów i rozwiązań Digital Signage w połączeniu z najniższymi kosztami i śladem węglowym możliwym na całym świecie” – powiedział JR Mundkur, dyrektor generalny Thinlabs. „Zapraszamy użytkowników do wypróbowania najlepszego sposobu wykorzystania technologii w tych trudnych czasach zarówno dla przemysłu, jak i planety”.

Dostępność
Rozwiązania Thinlabs NUC z płytami głównymi SAPPHIRE są już dostępne. W celu uzyskania informacji o cenach i innych szczegółach prosimy o kontakt: info@thinlabs.net

Różne modele dla różnych potrzeb
Oprócz rozwiązania NUC bez wentylatora PoE, ThinLabs oferuje również rozwiązanie NUC z podwójnym portem Ethernet i rozwiązanie NUC bez wentylatora 2,5 Gigabit. ThinLabs oferuje rodzinę produktów NUC z PoE i bez, a także wiele innych funkcji, wszystkie oparte na wbudowanych płytach głównych SAPPHIRE i układach APU Ryzen Ryzen.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...
Advertisment