Samsung przedstawia serię dysków SSD 990 PRO o pojemności 4 TB


Firma Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej oferty dysków SSD 990 PRO o pojemności 4 terabajtów (TB). Seria 990 PRO to linia wysokowydajnych dysków SSD PCIe 4.0 zasilanych technologią ósmej generacji V-NAND (V8) firmy Samsung i udoskonalonym, zastrzeżonym kontrolerem. Oferując niesamowitą prędkość i najwyższą wydajność energetyczną, seria 990 PRO jest zoptymalizowana pod kątem ogromnych ilości danych, takich jak grafika 3D/4K, analiza danych i gry wysokiej jakości, co czyni ją idealnym dyskiem SSD do współczesnych komputerów stacjonarnych, laptopów i konsol do gier i systemy obliczeniowe. Dzięki ulepszonym współczynnikom całkowitej liczby zapisanych bajtów (TBW) wynoszącym do 2400 TB, seria 990 PRO zapewnia większą niezawodność i trwałość dysków SSD, co jest idealne dla osób z bardzo dużymi obciążeniami i potrzebami dotyczącymi dużej pojemności pamięci masowej.

„Dzisiejsi gracze i kreatywni profesjonaliści wymagają dysków SSD o dużej pojemności i wydajności, a nowy dysk SSD 990 PRO firmy Samsung o pojemności 4 TB to idealne rozwiązanie pamięci masowej spełniające ich potrzeby” – powiedział Hangu Sohn, wiceprezes korporacyjny zespołu ds. produktów marki pamięci w firmie Samsung Elektronika. „Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na treści o wysokiej rozdzielczości i ultraszybkim przetwarzaniu danych, kluczowym wymogiem stała się wydajna pamięć masowa NVMe”.

Najlepsza w swojej klasie wydajność i pojemność

Wyposażony w technologię V8 firmy Samsung i ulepszony kontroler, dysk 990 PRO o pojemności 4 TB oferuje niemal maksymalną wydajność w interfejsie PCIe 4.0, z szybkością odczytu sekwencyjnego do 7450 megabajtów na sekundę (MB/s) i szybkością zapisu do 6900 MB /S. Nowo powiększona pojemność 4 TB zapewnia zwiększoną prędkość losowego odczytu i zapisu odpowiednio do 1600 K i 1550 K IOPS, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla graczy, kreatywnych profesjonalistów i entuzjastów technologii poszukujących najwyższej wydajności i przestrzeni dyskowej.

Dzięki największej wydajności losowego odczytu wśród konsumenckich dysków SSD z interfejsem PCIe 4.0 dostępnych na rynku, dysk 990 PRO o pojemności 4 TB znacznie ogranicza przestoje w trakcie gry i przyspiesza ładowanie wysokiej jakości filmów, zwiększając przyjemność i zanurzenie graczy. W przypadku gier z najwyższej półki, które obsługują najnowszą technologię ładowania gier, seria 990 PRO może pomóc w zmniejszeniu opóźnień, pozwalając użytkownikom cieszyć się rozgrywką w czasie rzeczywistym ze stałą wysoką liczbą klatek na sekundę (FPS).

Zwiększona wydajność energetyczna i niezawodna kontrola termiczna
Seria 990 PRO osiąga przełomową efektywność energetyczną, poprawiając wydajność nawet o 50% w porównaniu z poprzednią serią 980 PRO. Zawiera również niklową powłokę kontrolera i etykietę rozpraszającą ciepło na tylnej stronie dysku SSD, co zapewnia utrzymanie optymalnego poziomu temperatury i minimalne wahania wydajności w czasie. Model 990 PRO z radiatorem jest wyposażony w skuteczny, smukły radiator, zapewniający użytkownikom pełne doświadczenie w zakresie trwałej, wysokiej wydajności obliczeniowej i możliwości grania. Co więcej, dysk jest kompatybilny z najnowszymi konsolami do gier, dzięki czemu może przyspieszyć instalację i ładowanie gier, jednocześnie zapobiegając spadkom wydajności, które mogą wynikać z przegrzania.

Jednostronny dysk SSD o pojemności 4 TB do ultracienkich laptopów
Dzięki pamięci NAND V8 firmy Samsung o dużej gęstości i pojemności 1 TB oraz opracowanej przez firmę technologii łączenia pamięci, dysk 990 PRO o pojemności 4 TB został zaprojektowany w jednostronnym formacie M.2, dzięki czemu jest cieńszy niż inne dwustronne dyski SSD M.2. Uwalnia to użytkowników od obaw, jakie mogą powodować dwustronne dyski SSD M.2 po zainstalowaniu w ultracienkich laptopach, takich jak niemożność zainstalowania dysku SSD lub ryzyko uszkodzenia innych komponentów. Dzięki jednostronnemu formatowi M.2 uproszczona konstrukcja zapewnia dużą pojemność i zrównoważoną wydajność.

Reklama

Oprogramowanie i dostępność Samsung Magician
Oprogramowanie Samsung Magician zapewnia optymalną wydajność dysków SSD, aktualizując oprogramowanie sprzętowe, sterowniki i inne ustawienia, a jednocześnie oferuje elastyczność dostosowywania optymalizacji mocy i wydajności zgodnie z preferencjami użytkownika. Co więcej, oprogramowanie obsługuje funkcję RGB w modelu 990 PRO z radiatorem, dzięki czemu gracze mają możliwość dostosowania kolorów i efektów LED. Nowa wersja Magician 8.0, której premiera planowana jest na wrzesień 2023 r., będzie zintegrowanym oprogramowaniem dla dysków SSD, przenośnych dysków SSD, kart pamięci i dysków flash USB.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wizja Tesli obejmuje roboty, sztuczną inteligencję, autonomię i być może samochody

Elona Muska dostać zapłate. Bardzo. A teraz interesująca część: Musk musi sprawić, że Tesla będzie tak duża, tak odnosząca sukcesy i...

Jeszcze w tym roku Apple Developer Academy doda programy szkoleniowe dotyczące sztucznej inteligencji

Po ogłaszając pakiet nowych funkcji AI podczas WWDC firma Apple rozszerza swój program Apple Developer Academy, kładąc nowy nacisk na sztuczną inteligencję. ...

Liderzy cyfrowi wydają więcej na technologię w celu zwiększenia wydajności

Pomimo powolnego wzrostu gospodarczego niewielu liderów technologicznych będzie zmniejszać swoje budżety IT w ciągu najbliższych 12 miesięcy Badanie pulsu raportu Nasha Squared dotyczącego...
Advertisment