Samsung przedstawia dysk SSD 980 NVMe PCIe 3.0 bez DRAMSamsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, zaprezentował dziś dysk 980 NVMe SSD, pierwszy dysk konsumencki firmy bez DRAM. Zapewniając najwyższą wydajność wśród dysków SSD bez DRAM, nowy 980 sprawia, że ​​błyskawiczne prędkości NVMe są bardziej dostępne dla szerszego grona użytkowników. Wcześniej projekty bez pamięci DRAM charakteryzowały się wadą szybkości bez dostępnej pamięci krótkotrwałej umożliwiającej szybki dostęp do danych.

Samsung 980 wykorzystuje technologię bufora pamięci hosta (HMB), która łączy dysk bezpośrednio z pamięcią DRAM procesora hosta, aby przezwyciężyć wszelkie niedogodności związane z wydajnością. Ta technologia, w połączeniu z najnowszą szóstą generacją V-NAND firmy, a także zoptymalizowanym kontrolerem i oprogramowaniem układowym, umożliwia modelowi 980 zapewnienie wydajności NVMe sześciokrotnie większej niż w przypadku dysków SSD SATA. Sekwencyjne prędkości odczytu i zapisu wynoszą do 3500 i 3000 MB / s, podczas gdy losowe odczyty i zapisy są oceniane odpowiednio na 500 tys. IOPS i 480 tys. IOPS.

Nowo zmodernizowany Intelligent TurboWrite 2.0 oferuje również znacznie zwiększoną stałą wydajność w porównaniu z poprzednią iteracją, przydzielając znacznie większy obszar pamięci buforowej wewnątrz dysku. W przypadku użytkowników pracujących z bardzo dużymi plikami lub korzystających z gier z dużą ilością grafiki, nowy tryb pełnego zasilania dodany do oprogramowania Magician 6.3 firmy Samsung umożliwia ciągłą pracę dysku z najwyższą wydajnością, zapewniając nieprzerwaną pracę i zabawę.

Ponadto konsumenci nie będą już musieli martwić się przegrzaniem dysku dzięki zaawansowanej konstrukcji termicznej. Dzięki technologii Dynamic Thermal Guard, niklowanemu kontrolerowi i rozwiązaniom do etykiet rozpraszania ciepła dostępnych w wysokiej klasy serii 980 firmy Samsung, użytkownicy mogą cieszyć się stabilną i niezawodną wydajnością nawet podczas długotrwałego użytkowania.

Dysk SSD zapewnia ponadto lepszą wydajność energetyczną do 56% w porównaniu z poprzednim 970 EVO, umożliwiając użytkownikom laptopów lepsze zarządzanie zużyciem energii.

Ceny i dostępność

Dysk SSD Samsung 980 jest dostępny w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 49,99 USD za 250 GB, 69,99 USD za 500 GB i 129,99 USD za 1 TB.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rząd wyznacza badaczy do analizy oprogramowania Post Office Capture używanego przed programem Horizon

Rząd powołuje wyspecjalizowanych śledczych, aby zbadali, czy oprogramowanie poczty używane w latach 90. XX wieku – przed wprowadzeniem kontrowersyjnego systemu Horizon – mogło...

Zniżki na iPhone’a doprowadziły do ​​52% wzrostu sprzedaży w Chinach

Doprowadził do spadku sprzedaży Jabłko zaoferować znaczącemu urzędnikowi iPhone'a zniżki w Chinya z dzisiejszego nowego raportu wynika, że ​​taka taktyka się opłaca. Oficjalne dane...

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...
Advertisment