Samsung prezentuje kamerę Zoom Anyplace, która prawdopodobnie pojawi się w Galaxy S24 Ultra


Samsung udostępnił demonstrację swojego rozwiązania ISOCELL Zoom w dowolnym miejscu technologii, która wykorzystuje firmowe czujniki o wysokiej rozdzielczości i rozdzielczości 200 megapikseli, aby wykonać kilka sprytnych sztuczek z zoomem wideo. Ta funkcja może „jednocześnie rejestrować na wideo całe pole widzenia i powiększone obszary”, a także automatycznie śledzić i filmować poruszający się obiekt w kadrze. SAMSUNG najpierw drażnił Zoom Anyplace na konferencji prasowej na początku tego miesiąca.

Choć firma nie podaje dokładnie, które urządzenia otrzymają nową funkcję Zoom Anyplace, wszystko wskazuje na to, że flagowy model Galaxy S24 Ultra nowej generacji zostanie prawdopodobnie zaprezentowany na początku przyszłego roku.

Samsung nie jest pierwszą firmą, która wymyśliła taką funkcję powiększania, wzorując się na trybie Solo Cut w Honorze 90. Ale podczas gdy Honor implementuje tę funkcję ograniczyliśmy rozdzielczość obu filmów do 1080pSamsung twierdzi, że jego wersja będzie w stanie nagrywać w rozdzielczości 4K nawet przy powiększeniu do 4x.

Zoom Anyplace umożliwia także przybliżanie i oddalanie w połowie ujęcia, a Samsung twierdzi, że powinno to działać także w przypadku obiektów znajdujących się na krawędzi kadru. Na początku tego miesiąca podczas wydarzenia Samsung System LSI Tech Day 2023 firma Samsung zaprezentowała tę funkcję w swoim urządzeniu 200-megapikselowy czujnik ISOCELL HP2które to ogłoszony w styczniu 2023 r.

Oprócz ISOCELL Zoom Anyplace Samsung szczegółowo opisuje także funkcję, którą nazywa „End-to-End (E2E) AI Remosaic”, która według niej powinna pomóc skrócić czas przetwarzania obrazów o rozdzielczości 200 megapikseli nawet o połowę. Działa poprzez dostosowanie procesu przetwarzania obrazu w taki sposób, aby etapy usuwania mozaiki i przetwarzania sygnału obrazu były przeprowadzane równolegle, a nie po kolei. Firma twierdzi, że powinno to również zmniejszyć utratę danych z powodu opóźnień, dzięki czemu zdjęcia będą „bogatsze w szczegóły i kolory”.

Komunikat prasowy Samsunga nie zawiera żadnych informacji o tym, kiedy te funkcje mogą zadebiutować, ale krążą plotki, że firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek linii Galaxy S24 już w styczniu przyszłego roku.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment