Samsung i Qualcomm osiągają innowacyjny, pierwszy w branży kamień milowy dzięki zaawansowanej technologii modulacji


Firmy Samsung Electronics i Qualcomm Technologies, Inc. ogłosiły dzisiaj, że firmy pomyślnie ukończyły testy 1024 kwadraturowej modulacji amplitudy (QAM) zarówno dla pasm widma z podziałem częstotliwości (FDD), jak i dupleksu z podziałem czasu (TDD), co stanowi pierwsze w branży doświadczenie w zakresie FDD. Ten innowacyjny kamień milowy i współpraca pokazują zaangażowanie firm we wspieranie operatorów w zwiększaniu przepustowości 5G i zwiększaniu wydajności widmowej ich sieci.

QAM to zaawansowana technologia modulacji umożliwiająca wydajniejszą transmisję danych lub informacji. Jest to bezpośrednio związane z liczbą bitów danych, które można dostarczyć w każdej transmisji. Chociaż standard 256 QAM jest szeroko stosowany w sieciach komercyjnych, firmy Samsung i Qualcomm Technologies opracowały niedawno najnowszy moduł QAM 1024 zdefiniowany w specyfikacjach 3GPP Release 17. Ta udoskonalona technologia QAM pomaga operatorom zmaksymalizować wykorzystanie zasobów widma i pozwala użytkownikom mobilnym bezproblemowo korzystać z różnych usług mobilnych, takich jak transmisja wideo na żywo i gry online dla wielu graczy, które wymagają wyższych prędkości pobierania.

Test został przeprowadzony w laboratorium badawczo-rozwojowym firmy Samsung w Korei z wykorzystaniem oprogramowania i radiotelefonów 5G vRAN firmy Samsung – każde obsługujące pasma 2,1 GHz (FDD) i 3,5 GHz (TDD) – oraz urządzenia testowego do telefonu komórkowego Qualcomm Technologies wyposażonego w najnowszy procesor Snapdragon X75. System modemu 5G-RF.

Jest to znaczący kamień milowy, ponieważ po raz pierwszy w branży udało się osiągnąć współczynnik QAM 1024 dla pasma FDD. Wykorzystując pasmo 20 MHz, firmy osiągnęły prędkość 485 Mb/s, osiągając zysk niemal teoretyczny. Ta prędkość łącza w dół jest o ponad 20% wyższa niż możliwa przy obecnym 256 QAM.

Ponadto Samsung planuje zakończyć trwające testy 1024 QAM również w tradycyjnej sieci RAN, a oczekuje się, że technologia ta będzie dostępna na rynku w tym roku.

„Wierzymy, że zwiększenie wydajności widmowej jest niezbędne w opracowywaniu rozwiązań nowej generacji. To osiągnięcie podkreśla ciągłe zaangażowanie firmy Samsung w przesuwanie granic technologii mobilnej” – powiedział Ji-Yun Seol, wiceprezes, dyrektor ds. strategii produktów w dziale Networks Business w Samsung Electronics . „Nasza współpraca z Qualcomm Technologies po raz kolejny przyniosła imponujące rezultaty i nie możemy się doczekać wykorzystania naszej połączonej wiedzy specjalistycznej do napędzania innowacji sieciowych”.

„Jesteśmy zaszczyceni współpracą z firmą Samsung przy tym pierwszym w branży osiągnięciu” – powiedział Sunil Patil, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcomm Technologies, Inc. „To osiągnięcie pokazuje nasze niezachwiane zaangażowanie we wspieranie operatorów w ich wysiłkach na rzecz zwiększenia przepustowości 5G i zwiększenia efektywność widmowa Wykorzystując zaawansowaną technologię QAM, umożliwiamy operatorom maksymalizację zasobów widma i dostarczanie bezproblemowych, szybkich usług mobilnych użytkownikom 5G.

Reklama

Pod koniec ubiegłego roku firmy Samsung i Qualcomm Technologies dokonały pierwszej na świecie jednoczesnej agregacji nośnych 2x łącza w górę i 4x łącza w dół 5G dla widma FDD. Firmy kontynuują współpracę, aby przesuwać granice mobilnej technologii 5G.

Firma Samsung jest pionierem w skutecznym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, modułów radiowych i rdzeni. Poprzez ciągłe badania i rozwój Samsung napędza branżę do rozwoju sieci 5G dzięki swojemu wiodącemu na rynku portfolio produktów, od vRAN 3.0, Open RAN, rozwiązań sieci rdzeniowych po prywatne oraz narzędzi automatyzacji opartych na sztucznej inteligencji. Obecnie firma dostarcza operatorom komórkowym innowacyjne rozwiązania sieciowe, które zapewniają łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...

Nowe Beats Pill podobno zyska funkcję Find My i 24-godzinny czas pracy na baterii

Zgłoszone aktualizacje obejmują żywotność baterii do 24 godzin, wodoodporność IP67, szybsze i bardziej niezawodne parowanie/przełączanie urządzeń za pomocą Bluetooth 5.3 oraz zintegrowane śledzenie...
Advertisment