Samsung Electronics przedstawia nową linię Odyssey OLED, Smart Monitor i ViewFinityFirma Samsung Electronics ogłosiła dziś globalną premierę monitorów do gier Odyssey OLED na rok 2024, monitorów Smart Monitor i ViewFinity. Te nowe i zaktualizowane modele oferują funkcje, których ludzie chcą — a także takie, których się nie spodziewają — zapewniające nowe doświadczenia, niezależnie od tego, w jaki sposób korzystają z monitorów. Linia Odyssey zapewnia wyższy poziom wrażeń z wyświetlaczy OLED i nowe możliwości sztucznej inteligencji w Odyssey OLED G8; linia Smart Monitor zwiększa radość dzięki udoskonalonym funkcjom rozrywkowym oraz Smart Monitor M8 zasilanemu przez sztuczną inteligencję; a linia ViewFinity zwiększa łączność, tworząc kompletną stację roboczą.

„Nasze najnowsze serie monitorów zapewniają użytkownikom na całym świecie szeroką gamę opcji i zapewniają lepsze doświadczenia, niezależnie od tego, w jaki sposób ludzie z nich korzystają” – powiedział Hoon Chung, wiceprezes wykonawczy ds. wyświetlaczy wizualnych w Samsung Electronics. „Od przełomowego monitora do gier Odyssey OLED opartego na sztucznej inteligencji po wrażenia z pracy na wielu urządzeniach w liniach Smart Monitor i ViewFinity — firma Samsung niezmiennie angażuje się w redefiniowanie rynku i dostarczanie najnowocześniejszych technologii użytkownikom na całym świecie”.

Seria Odyssey OLED: doskonałość wizualna z nowymi funkcjami zapobiegania wypaleniu

Modele Odyssey OLED 2024 poszerzają ofertę Samsunga w zakresie wydajności OLED nowej generacji o nowe modele Odyssey OLED G8 (model G80SD) i Odyssey OLED G6 (model G60SD).

Odyssey OLED G8 to pierwszy płaski 32-calowy monitor do gier Samsung OLED o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) i proporcjach 16:9. Charakteryzuje się częstotliwością odświeżania 240 Hz i czasem reakcji od szarości do szarości (GtG) wynoszącym 0,03 ms czas na wyjątkowo płynną i responsywną rozgrywkę Odyssey OLED G6 to 27-calowy monitor o rozdzielczości QHD (2560 x 1440) i formacie obrazu 16:9. Częstotliwość odświeżania 360 Hz i czas reakcji GtG 0,03 ms ułatwiają graczom nadążanie za szybko zmieniającą się rozgrywką.

Nowy Odyssey OLED G8 to pierwszy monitor do gier OLED firmy Samsung obsługujący sztuczną inteligencję. Procesor NQ8 AI Gen3, czyli ten sam procesor, którego Samsung używa w swoim telewizorze 8K na rok 2024, skaluje zawartość do niemal 4K podczas korzystania z Samsung Gaming Hub i natywnych aplikacji Smart TV monitora, zapewniając wyższą rozdzielczość w grach i rozrywce.

Obydwa nowe modele OLED są wyposażone w Samsung OLED Safeguard+, nową, zastrzeżoną technologię ochrony przed wypaleniem. Technologia ta jako pierwsza na świecie zapobiega wypaleniu poprzez zastosowanie pulsującej rurki cieplnej do monitora. Dodatkowo Dynamic Cooling System odparowuje i skrapla chłodziwo, aby rozproszyć ciepło pięć razy skuteczniej niż starsza metoda z arkuszem grafitowym, co zapobiega wypaleniu poprzez obniżenie temperatury w rdzeniu. Monitor wykrywa także statyczne obrazy, takie jak logo i paski zadań, automatycznie zmniejszając ich jasność, co stanowi kolejny sposób zapobiegania wypaleniu obrazu.

Reklama

Zarówno Odyssey OLED G8, jak i OLED G6 zapewniają niezrównaną jakość obrazu OLED o jasności 250 nitów (typowo), podczas gdy FreeSync Premium Pro zapewnia synchronizację procesora graficznego i panelu wyświetlacza, aby wyeliminować zakłócenia, opóźnienia i rozrywanie ekranu.

Nowa technologia OLED Glare Free firmy Samsung zachowuje również dokładność kolorów i redukuje odbicia, zachowując jednocześnie ostrość obrazu, aby zapewnić wciągające wrażenia wizualne nawet w świetle dziennym. Zoptymalizowana pod kątem OLED powłoka o niskim współczynniku odbicia przezwycięża kompromis między połyskiem a odbiciem dzięki nowej, specjalistycznej warstwie twardej powłoki i wzorowi powłoki powierzchniowej.

Obydwa monitory mają wyjątkowo płaską metalową konstrukcję, która nadaje im wyraźną tożsamość, a technologia Core Lighting+ poprawia wrażenia z rozrywki i gier dzięki oświetleniu otoczenia synchronizującemu się z ekranem. Ergonomiczny stojak sprawia, że ​​długie sesje są wygodniejsze dzięki regulowanej wysokości oraz możliwości pochylania i obracania.

Nowe monitory OLED Odyssey to kolejny produkt, który wzmocni wiodącą pozycję firmy Samsung na rynku monitorów OLED. Ich premiera następuje po tym, jak Samsung osiągnął czołową pozycję w globalnej sprzedaży na rynku monitorów OLED w ciągu zaledwie roku od wprowadzenia na rynek swojego pierwszego modelu OLED. To osiągnięcie podkreśla szybki awans firmy Samsung na konkurencyjnym rynku monitorów OLED, jednocześnie wzmacniając jej zaangażowanie w dywersyfikację oferty monitorów do gier o modele wykorzystujące zastrzeżoną przez firmę technologię OLED.

Smart Monitor M8: przetwarzanie AI dla krystalicznie czystego obrazu i dźwięku
Zaktualizowana linia Smart Monitor łączy pełną obsługę wielu urządzeń w jednym centrum, zapewniając inteligentniejszą rozrywkę i większą produktywność. Zmodernizowane modele na rok 2024 obejmują M8 (model M80D), M7 (model M70D) i M5 (model M50D).

Ulepszony 32-calowy inteligentny monitor 4K UHD M8 wprowadza nowe funkcje obsługiwane przez sztuczną inteligencję z procesorem NQM AI, przenosząc rozrywkę na wyższy poziom. Skalowanie w górę AI umożliwia wyświetlanie treści o niższej rozdzielczości do prawie 4K, a Active Voice Amplifier Pro wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy tła hałasu w otoczeniu użytkownika w celu optymalizacji dialogów w treści użytkownika. Tryb audio 360 jest dostępny w M8, który w połączeniu z Galaxy Buds tworzy wciągające środowisko dźwiękowe. Wbudowana kamera SlimFit ułatwia także prowadzenie rozmów wideo za pośrednictwem telefonu komórkowego aplikacji z Samsung Dex.

Nowością w całej linii inteligentnych monitorów jest monitor ćwiczeń, który można połączyć z zegarkiem Galaxy Watch, aby wyświetlać na ekranie dane dotyczące stanu zdrowia w czasie rzeczywistym, nawet podczas przesyłania strumieniowego treści. Ułatwia to śledzenie celów treningowych i może sprawić, że trening stanie się przyjemniejszy.

Te nowe funkcje ulepszają i tak już imponującą funkcjonalność Smart Monitor. Aplikacje Smart TV i Samsung TV Plus zapewniają natychmiastowy dostęp do szerokiej gamy usług przesyłania strumieniowego i treści na żywo, bez konieczności uruchamiania komputera lub łączenia się z innymi urządzeniami.

M7 jest dostępny w wersjach 32-calowych i 43-calowych z rozdzielczością 4K UHD (3840 x 2160), jasnością 300 nitów (typowo) i czasem reakcji od szarości do szarości (GtG) wynoszącym 4 ms. M5 jest dostępny w rozmiarach 27” i 32”, z rozdzielczością FHD (1920 x 1080), jasnością 250 nitów (typowo) i czasem reakcji GtG wynoszącym 4 ms.

Seria ViewFinity: maksymalizacja kreatywności i łatwość obsługi
Zoptymalizowana pod kątem twórców i profesjonalistów oraz zbudowana zgodnie z odpowiedzialnymi praktykami, najnowsza linia ViewFinity obejmuje ViewFinity S8 (modele S80UD i S80D), ViewFinity S7 (model S70D) i ViewFinity S6 (modele S60UD i S60D).

Zaktualizowane monitory ViewFinity 2024 pomagają w recyklingu, ponieważ składają się z co najmniej 10% plastiku pochodzącego z recyklingu i nie stosują chemicznych sprayów na plastikowe elementy. W opakowaniu zastosowano także klej zamiast zszywek, co ułatwia demontaż.

Podstawkę Easy Setup można złożyć jednym szybkim kliknięciem, nie wymagając żadnych narzędzi ani śrub, dzięki czemu można ją szybko i łatwo skonfigurować oraz cieszyć się żywym wyświetlaczem ViewFinity. Każdy monitor ViewFinity 2024 obsługuje HDR10 i wyświetla 1 miliard kolorów, zapewniając dokładne odwzorowanie kolorów, a jednocześnie integrując certyfikowane przez TÜV-Rheinland funkcje Intelligent Eye Care, aby złagodzić zmęczenie oczu podczas długich okresów pracy.

ViewFinity S8 oferuje ekrany o przekątnej 27 i 32 cali, każdy o rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160), częstotliwości odświeżania 60 Hz i jasności 350 nitów (typowo). Wyposażone są również w koncentrator USB ułatwiający podłączanie oraz podstawę z regulacją wysokości. Model S80UD zawiera nowy przełącznik KVM ułatwiający łączenie i przełączanie pomiędzy dwoma różnymi urządzeniami wejściowymi, a także port USB-C, który pozwala użytkownikom ładować urządzenia o mocy do 90 W.

ViewFinity S7 jest dostępny w wersjach 27-calowych i 32-calowych, każdy o rozdzielczości UHD 4K (3840 x 2160), jasności 350 nitów (typowo) i częstotliwości odświeżania 60 Hz. ViewFinity S6 jest dostępny w wersjach 24”, 27” i 32”, każdy o rozdzielczości QHD (2560 x 1440), częstotliwości odświeżania 100 Hz i jasności 350 nitów (typowo), w tym koncentrator USB i wysokość- regulowana podstawka Model S60UD posiada także wbudowany przełącznik KVM i port USB-C (ładowanie do 90 W).Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment