Samochodowe przetworniki audio firmy Warwick Acoustics pomagają wyeliminować wykorzystanie pierwiastków ziem rzadkich


Warwick Acoustics współpracuje z wieloma znaczącymi producentami samochodów, aby wspierać eliminację pierwiastków ziem rzadkich (REE) z ich pojazdów poprzez promowanie stosowania paneli elektroakustycznych „zero REE”. Ponieważ czołowi producenci samochodów i producenci OEM dążą do wyeliminowania REE ze swoich pojazdów, brytyjska firma audio twierdzi, że elementy powszechnie stosowane w systemach audio, takie jak neodym i dysproz, zazwyczaj stanowią do 30% zawartości REE wciąż pozostającej w pojazdy elektryczne nowej generacji.

Warwick Acoustics współpracuje z wieloma znaczącymi producentami samochodów, aby wspierać eliminację pierwiastków ziem rzadkich (REE) z ich pojazdów poprzez promowanie stosowania paneli elektroakustycznych „zero REE”. Ponieważ czołowi producenci samochodów i producenci OEM dążą do wyeliminowania REE ze swoich pojazdów, brytyjska firma audio twierdzi, że elementy powszechnie stosowane w systemach audio, takie jak neodym i dysproz, zazwyczaj stanowią do 30% zawartości REE wciąż pozostającej w pojazdy elektryczne nowej generacji.

Unikalne, wolne od magnesów panele ElectroAcoustic firmy Warwick Acoustics nie zawierają żadnych REE i są wykonane w 100% z materiałów masowo pochodzących z recyklingu i nadających się do recyklingu. Warwick Acoustics podpisał pierwsze partnerstwo „Clean Sound” z luksusowym producentem OEM w czerwcu 2023 r. i ma umowy rozwojowe z wieloma innymi producentami samochodów.

„Otrzymujemy coraz więcej zapytań od producentów OEM, którzy chcą wyeliminować źródła REE ze swoich pojazdów ze względu na toksyczne odpady powstające w procesie od kopalni do magnesu i stabilność łańcucha dostaw. Głównym celem były magnesy trwałe w silnikach elektrycznych, z każdy silnik zawiera około 500 g REE. Jednak aż 30% całkowitej zawartości REE w premium EV znajduje się w systemie audio” – stwierdza Mike Grant, dyrektor generalny Warwick Acoustics.

„Ekstrakcja i przetwarzanie REE to niestety proces, który generuje ogromną ilość odpadów na gram rafinowanego REE – niektóre źródła sugerują, że ilość odpadów jest 2000 razy większa niż ilość rafinowanego produktu. Producenci OEM chcą wyeliminować to dziedzictwo, a jednocześnie czas usunąć wszelkie przyszłe problemy z bardzo skoncentrowanym łańcuchem dostaw. Jeśli chodzi o najwyższej jakości dźwięk „wolny od pierwiastków ziem rzadkich”, Warwick Acoustics opracował dla branży unikalne rozwiązanie „czystego dźwięku”, które przyciąga uwagę wielu OEM klasy premium” – dodaje Grant.

Dzięki siedmiu przyznanym rodzinom patentów i dwóm kolejnym oczekującym na rozpatrzenie, zaprojektowana i wyprodukowana w Wielkiej Brytanii technologia audio firmy Warwick Acoustics umożliwia odejście od tradycyjnego formatu głośników w samochodzie, którego podstawowe zasady nie zmieniły się od czasu pierwszego Radio samochodowe zostało zainstalowane w latach trzydziestych XX wieku.

Reklama

Panele ElectroAcoustic są lżejsze i cieńsze niż jakikolwiek konwencjonalny głośnik, bez użycia jakichkolwiek REE, jak wyjaśnia CTO Warwick Acoustic, Ben Lisle: „Nasza technologia zasadniczo różni się od tradycyjnych głośników samochodowych lub domowych. Eliminując magnes i zastępując go głośnikiem o grubości 1 mm panelu elektrostatycznego, jesteśmy w stanie zaoferować głośnik, który jest do 90% lżejszy i wydajniejszy niż podobne głośniki z ruchomą cewką.

 

„Nasza technologia nie tylko eliminuje zawartość REE. W procesie produkcyjnym wykorzystujemy również materiały „w 100% masowe” pochodzące z recyklingu i łatwe do recyklingu, aby wytworzyć produkt końcowy, który jest wysoce zrównoważony i, biorąc pod uwagę jego bardzo prostą konstrukcję, łatwy do demontażu pod koniec życia.

„Co ważne, czysty dźwięk nie odbywa się kosztem wydajności. Nasza technologia zapewnia najwyższy poziom wierności akustycznej i, jak wykazano w naszych wielokrotnie nagradzanych systemach słuchawkowych, robi wrażenie na najbardziej wymagających audiofilach”.

Panele samochodowe ElectroAcoustic firmy Warwick Acoustics znajdują się obecnie w końcowej fazie industrializacji dla pierwszych klientów – idealnie w czasie, aby sprostać szybkiemu przejściu producentów OEM z branży motoryzacyjnej na elektryfikację i zrównoważony cykl życia.

Firma Warwick Acoustics jest znana ze swojej technologia przetworników elektrostatycznych, a panele ElectroAcoustic firmy zostały zaprojektowane od podstaw do bezpośredniego zastosowania w pojazdach elektrycznych (EV). Warwick Acoustics, będący oddziałem Szkoły Inżynierskiej na Uniwersytecie Warwick, założonej w 2002 roku, ma obecnie siedzibę w nowym, najnowocześniejszym obiekcie przy ul. Park Technologiczny MIRA, Warwickshire, w samym sercu brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego. To światowej klasy zespół z ponad 150-letnim doświadczeniem w technologii i branży audio w samochodach, pracujący dla takich marek jak Sony, Bose, Harman Automotive, Meridian Audio, McLaren Automotive i JLR.

www.warwickacoustics.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...

Najlepsza podklasa Druida, atuty i przewodnik budowy BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The druid to klasa rzucająca, która koncentruje...
Advertisment