Sam Bankman-Fried zaryzykował podczas procesu i jego rodzice przegrali


Jury trochę przejęło kontrolę cztery godziny na wydanie werdyktu. Kiedy Joseph Bankman i Barbara Fried, rodzice oskarżonego, weszli na salę sądową, wyglądali na przestraszonych. Bankman objął Frieda, gdy usiedli na drewnianych ławkach. Fried schowała głowę w dłoniach.

Sam Bankman-Fried wstał, aby wysłuchać werdyktu ławy przysięgłych. Po tym, jak odczytano na głos pierwszego „winnego” – za oszustwo drogą elektroniczną – jego ojciec zgiął się wpół. Ręce jego matki uniosły się, zakrywając większą część twarzy, albo żeby stłumić łzy, albo je ukryć. Gdy sędzia podziękował ławie przysięgłych za ich pracę, Barbara Fried otrząsnęła się na tyle, że delikatnie pomasowała plecy Josepha Bankmana.

Ława przysięgłych wyszła, a sala sądowa podniosła się. Joseph Bankman i Barbara Fried obejmowały się ramionami, jakby się trzymały. Gdy sędzia zajmował się kilkoma sprawami administracyjnymi – terminami apelacji, następną rozprawą, wyrokiem – Fried wpatrywał się w sufit.

Kiedy sędzia opuścił ławę, Bankman i Fried podeszli bliżej syna, wciąż oddzieleni drewnianą barierą na sali sądowej. Otoczony był półksiężycem reporterów, wszyscy milczeli, wszyscy trzymali długopisy nad notatnikami.

Bankman-Fried stał tyłem do rodziców. Rozmawiał ze swoimi prawnikami, Markiem Cohenem i Chrisem Everdellem. Wyglądało na to, że się trząsł. Nie oglądał się za siebie, żeby zobaczyć swoich rodziców, dopóki nie został wyprowadzony. Kiedy się obejrzał, Fried zgięła się wpół, a jej mąż ją podtrzymał.

Tam są kilka pytań na temat tego, ile Bankman i Fried wiedzieli o programach w FTX. Nie mam jednak wątpliwości, że naprawdę cierpieli podczas miesięcznego procesu. Jakiekolwiek złudzenia mogli mieć o niewinności ich syna rozwiały się w trakcie procesu. Myślę, że pod koniec wiedzieli, jak to wszystko się potoczy. Myślę, że Bankman-Fried też.

Reklama

Wiedział, że jeśli stanie przed sądem, istnieje szansa, choć niewielka, że ​​wyjdzie z więzienia jako wolny człowiek

Od chwili składania zeznań zadaję sobie pytanie, dlaczego Bankman-Fried po prostu nie przyznał się do winy. Jasne, może nie uzyskać takiego porozumienia jak jego współspiskowcy, Caroline Ellison, Gary Wang i Nishad Singh. Ale przyznanie się do winy, okazanie skruchy i zdanie się na łaskę skazującego sędziego – cóż, mogło to zagrać. Przynajmniej tak by było oszczędził swoim przyjaciołom i rodzinie upokorzenia związanego z tym procesem.

Przypuszczam, że jest możliwe, że Bankman-Fried ma wystarczające urojenia, by wierzyć, że jest niewinny, sądzić, że nie zrobił nic złego i sądzić, że ława przysięgłych zgodzi się z nim. Ale biorąc pod uwagę wszystko, co o nim wiem, nie sądzę, żeby tak się stało.

Sam Bankman-Fried kochał ryzyko i uwielbiał hazard. Wiedział, że jeśli stanie przed sądem, istnieje szansa, choć niewielka, że ​​wyjdzie z więzienia jako wolny człowiek. Przyznanie się do winy oznaczało gwarantowaną karę i prawdopodobnie karę więzienia. Dlatego zdecydował się zaryzykować nie tylko własnym życiem, ale także życiem swoich rodziców.

Bankman i Fried byli szanowanymi profesorami prawa na Uniwersytecie Stanforda. Bankman pracował nad amerykańskim kodeksem podatkowym na rzecz osób o niskich dochodach. Fried jest znana ze swojej pracy nad etyką prawniczą i prowadziła sieć darczyńców, Uważaj na lukę, ze względów demokratycznych. Ich uwikłanie w FTX z pewnością zrujnowało ich reputację pod koniec ich życia – wygląda na to, że 26 milionów dolarów w gotówce i nieruchomościach w 2022 roku bardzo różne Teraz. Nie mówiąc już o pozwie złożonym przez masę upadłościową FTX, która ma na celu odzyskanie milionów.

Bankman i Fried głośno stanęli w obronie swojego syna, jak sądzę, zrobiłby to każdy kochający rodzic

Nieudana obrona Bankmana-Frieda nie była tania – prawnicy nigdy nie są tani. A ustaw będzie więcej, bo jego prawnicy będą chcieli odwołać się od wyroku. Niewykluczone, że odbędzie się drugi proces, zaplanowany na marzec przyszłego roku, dotyczący innych zarzutów, które zostały wyłączone z tej sprawy.

Ale nie chodzi tylko o pieniądze. Proces ten ujawnił ojca Bankmana-Frieda był na 17 czatach grupowych Signal powiązanych z FTX, w tym „mały czat grupowy”, który miał na celu zapobiegnięcie zbliżającemu się upadkowi FTX. W zeznaniach świadka dotyczących spotkań Bankman-Fried z bahamskimi organami regulacyjnymi wspomniano o Josephie Bankmanie. Jeżeli odbędzie się druga rozprawa, istnieje ryzyko dalszych zawstydzeń.

Bankman i Fried głośno stanęli w obronie swojego syna, jak sądzę, zrobiłby to każdy kochający rodzic. Przypuszczam, że łatwo byłoby je zdemonizować – ale który rodzic chciałby wierzyć, że ich dziecko jest zaangażowane w oszustwo na dużą skalę? Pewnie pamiętają go jeszcze jako małe dziecko.

Nie wiem, jaki będzie wyrok Bankmana-Frieda, ale wątpię, czy zmusił sędziego Lewisa Kaplana, który będzie orzekał w sprawie jego wyroku, szczególnie sympatyczny podczas jego zeznania. Bankman-smażony udzielał wymijających odpowiedzibył wielokrotnie poinstruowany, aby odpowiadać na pytania prawnikówi z reguły nie radził sobie dobrze. Nie wyglądał na skruszonego – ani uczciwego.

W zależności od przebiegu wyroku – ma się on odbyć w marcu – możliwe jest, że zarówno Fried, jak i Bankman umrą, podczas gdy ich syn będzie przebywał w więzieniu; z pewnością są na jesieni swojego życia. Na sali sądowej stawką było coś więcej niż tylko wolność Bankmana-Frieda.

Tam było postawioną przez niego hipotezę, gdzie można było rzucić monetą: reszki unicestwiły świat, a reszki uczyniły go podwójnie lepszym. Bankman-Fried powiedział, że przyjmie ten zakład. Myślę, że w przypadku Josepha Bankmana i Barbary Fried nie jest to już hipoteza. Kochający rodzice Bankmana-Frieda przeszli proces, podczas którego jego najbliżsi przyjaciele składali przeciwko niemu zeznania, a galeria reporterów uważnie śledziła każdy ich ruch.

Jest powód, dla którego większość ludzi nie rzuci tej monety: nie są na tyle samolubni, aby ryzykować życiem innych ludzi.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...

Mauga z Overwatch 2 zmieniła sposób, w jaki Blizzard dodaje nowych bohaterów

Overwatch 2nowy bohater, samoański czołg uzbrojony w dwa miniguny Mauga, oficjalnie zaprezentowany na początku tego tygodnia wraz z ósmym sezonem gry....
Advertisment