Sam Bankman-Fried nadal uprawia hazard


Sam Bankman-Fried niczego się nie nauczył i nie jestem pewien, czy ktokolwiek z nas też się tego nauczył.

Podczas ogłaszania wyroku siedziałem kilka rzędów za Bankmanem-Friedem, ubrany w więzienną odzież khaki i cicho brzęcząc, gdy schodził z kajdan, składając zeznania przed sądem. „Przykro mi z powodu tego, co wydarzyło się na każdym etapie” – powiedział Bankman-Fried. „Zawiodłem wszystkich, na których mi zależało”.

Bankman-Fried nie powiedział, że w rzeczywistości popełnił przestępstwa i nie zrobiłby tego ponownie. Zamiast tego opowiedział o „błędach”, które popełnił, o tym, jak pomagał klientom FTX w postępowaniu z masą upadłościową, że w rzeczywistości nie brał udziału w manipulowaniu świadkami oraz że w rzeczywistości majątek FTX „miliardy” więcej, niż jest to konieczne, aby spłacić klientów i tak było przez cały czas. Nie wspomniał ani słowem o swoich pożyczkodawcach, z których dwóch zbankrutowało, ani o inwestorach, którym zniknęły pieniądze.

Uderzyło mnie, że Bankman-Fried kierował się strategią, którą nakreślił w dokumencie przedstawionym jako dowód przez prokuraturę. Zamierzał po prostu zrzucić winę na prawników zajmujących się upadłościami, jak opisano w punktach 4, 5, 6 i 9 jego mały Dokument Google.

Odwołuje się od wyroku, co oznaczało, że musiał przepraszać, nie przyznając się do niczego. Ale byłem absolutnie zdumiony, kiedy zaczął opowiadać o tym, jak pracownicy FTX zostali okradzieni z szansy na zbudowanie czegoś wspaniałego i że powinni się zebrać, aby w zasadzie stworzyć odpowiednik FTX.

Wyobraź sobie, że stoisz podczas wyroku i mówisz: „Tak, zrobiłbym to jeszcze raz, Wysoki Sądzie”.

Reklama

„Myślę, że na świecie istnieje wielka szansa, aby zrobić to, co świat myślał, że zrobię, co miał nadzieję, że zrobię, przynajmniej przez jakiś czas, co miałem nadzieję zrobić dla świata, a nie to, co ostatecznie zrobiłem – stwierdził Bankman-Fried. „A 300 osób, z którymi pracowałem, niesamowicie utalentowanych, bezinteresownych, imponujących ludzi, szukało czegoś do zrobienia. Jeśli tak się stanie, jeśli zrobią dla świata wszystko, co w ich mocy, to mam nadzieję, że każdego wieczoru będę mógł oglądać ich sukces, a nie tylko moje własne porażki.

Wyobraź sobie, że stoisz podczas wyroku i mówisz: „Tak, zrobiłbym to jeszcze raz, Wysoki Sądzie”.

Podczas całego procesu wiele słyszałem o osławionej inteligencji Bankmana-Frieda. W dokumentach złożonych przez obronę powiedziano mi, że jest on po prostu źle rozumiany, ponieważ jest autystyczny. Może to prawda, ale byłem absolutnie świadkiem, jak składał krzywoprzysięstwo na ławie oskarżonych. Podobnie uczynił sędzia Lewis Kaplan, który komentując krzywoprzysięstwo podał trzy przykłady: że Bankman-Fried skłamał, nie wiedząc, że Alameda wydała środki klientów FTX, że o długach Alamedy po raz pierwszy dowiedział się w październiku 2022 r. oraz że nie wiedział, że zwrócenie się do Alamedy o spłatę pożyczkodawców wymagałoby dalszego sięgania po środki klientów. Nie jestem ekspertem ani nic, ale nie sądzę, że leżenie na stojaku jest objawem autyzmu.

„Nie uważałem za owocne spędzanie czasu na pisaniu za każdym razem, gdy według mnie pan Bankman-Fried zeznawał na rozprawie, umyślnie i świadomie, fałszywie” – stwierdził Kaplan. „A kiedy nie kłamał wprost, wymijająco, dzielić włos na czworo, unikał pytań i próbował nakłonić prokuratora do przeredagowania pytań w taki sposób, aby mógł odpowiedzieć w sposób, który uważał za mniej szkodliwy niż prawdziwa odpowiedź na zadane pytanie byłaby. Wykonuję tę pracę od blisko 30 lat. Nigdy nie widziałem takiego występu.”

„Zaczęło się co najmniej już na Jane Street i trwało do samego końca. To jego natura.”

The 25 lat więzienia (i przepadek 11 miliardów dolarów) Dawanie Kaplana miało wiele wspólnego ze skłonnością Bankmana-Frieda do hazardu. Kujon matematyczny, który podejmuje decyzje matematyczne, wykonując coś, co moglibyśmy nazwać „analizą kosztów i korzyści” i tym, co Bankman-Fried nazwał „wartością oczekiwaną”. To matematyka go wykończyła.

„W głowie tego matematycznego czarodzieja jego własny doradca mówi nam w istocie, że patrzył na koszt bycia złapanym, pominięty przez prawdopodobieństwo lub nieprawdopodobność, w porównaniu z korzyścią wynikającą z ucieczki bez bycia złapanym, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo” – Kaplan powiedział. „To była gra. Zaczęło się przynajmniej już na Jane Street [the Wall Street firm Bankman-Fried joined straight out of college]i trwało to do samego końca. To jego natura. I nie musisz wierzyć mi na słowo – wszyscy to mówili.

Kaplan pozostał przy zeznaniach Caroline Ellison na temat postaci Bankmana-Frieda; konkretnie powiedział jej, że gdyby istniała moneta, w której reszki zniszczą świat, a reszki uczynią świat dwa razy lepszym, zaryzykowałby rzucenie monetą. „Człowiek chcący rzucić monetą co do dalszego istnienia życia i cywilizacji na Ziemi, gdyby szanse były niepostrzeżenie większe, że wyjdzie to bez katastrofalnego skutku, to właściwie motyw przewodni w mojej ocenie całej tej sprawy.”

Bankman-Fried przybył na miejsce wyroku i rzucił drugi FTX; zdecydowanie rzucałby tą monetą.

Właściwie to teraz rzuca monetą, mając nadzieję na wygraną w apelacji.

Kuszące jest wypróbowanie podwójnego wyjścia z dołka, ale rzadko kończy się to zgodnie z planem

Jedną z kluczowych umiejętności w hazardzie jest wiedza, kiedy ograniczyć straty. Może to jest the umiejętności – jedyne, które się liczą. To lekcja, którą wyciąga każdy początkujący inwestor na swojej pierwszej bessie. Kuszące jest, aby spróbować wydostać się z dołka podwójnie lub nic, ale rzadko kończy się to zgodnie z planem. Nie wyszło to ani w Alameda, ani w FTX. W procesie Bankmana-Frieda to się nie sprawdziło. Nie przełożyło się to na jego wyrok. Myślę, że zobaczymy co z apelacją.

Arogancja Bankmana-Frieda ma skalę szekspirowską. Arogancja może przybierać różne formy. Jednym z nich nie jest ubieranie się na wydarzenie, na które zwyczajowo zakłada się garnitur, ponieważ jest się tak ważnym, że nie trzeba przestrzegać dress code’u. Innym sposobem jest płacąc jedną z największych łapówek politycznych w historii bo chcesz mieć po swojemu. Trzecim jest ustalenie, że ty osobiście musisz mieć największy wpływ na cele charytatywne na świecie.

Kaplan zasugerował, że Bankman-Fried po prostu lubi tę grę. Może. Możliwe, że Bankman-Fried po prostu nie może zrozumieć, że przegrał.

Aby zrozumieć, że przegrał i sprawa dobiegła końca, musiałby zaakceptować dwie rzeczy: że nie jest tak mądry, jak myślał, i że nie jest dobrym chłopcem. Przeczytałem niekończące się litanie jego pochwał; jeśli odłożymy na bok kryminalną lalkę-matrioszkę FTX, zachowuje się lepiej ode mnie. Wiele, wiele razy mówiono mi też, że jest mądry. Szkoła prywatna. MIT. Ulica Jane. Czaisz.

Właściwie tak siebie postrzega. Jest mądry i dobry. John J. Ray III w swoim zgłoszeniu trafił w samo sedno kiedy powiedział, “Pan. Bankman-Fried nadal żyje w złudzeniach.”

W listopadzie 2022 r. zbliżający się upadek FTX spowodował: Spadek o 22 procent w cenie Bitcoina w jeden dzień. Wartość Bitcoina wynosi obecnie około 70 000 dolarów, czyli jest wyższa niż szczyt z ostatniego cyklu. Podejrzanie duża liczba osób powiedziała mi, że Bankman-Fried to jednorazowy przypadek, po prostu zepsute jabłko. Odkąd zacząłem śledzić kryptowaluty, jest to trzeci bieg byków, jaki widziałem. Nie wiem, kto tym razem będzie głównym bohaterem, ale wiem, że taki będzie.

Kasyno jest nadal otwarte, 24 godziny na dobę, dla każdego, kto chce usiąść przy stole. Zasady się nie zmieniły.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...

Szczegóły edycji kolekcjonerskiej Homeworld 3

Po dwumiesięcznym opóźnieniu, Świat ojczysty 3 jest gotowa do premiery 13 maja, ale możesz zagrać w nią trzy dni wcześniej dzięki...

iOS 17.5: Nowe funkcje, data premiery i więcej szczegółów

Apple ma oficjalnie rozpoczęte testy beta systemu iOS 17.5 z programistami i użytkownikami publicznej wersji beta. Aktualizacja wprowadza kilka nowych funkcji i...
Advertisment