Safari zaktualizowane o poprawki zabezpieczeń dla starszych wersji systemu macOS


Niedawno wypuściło Apple iOS 17.4.1 I macOS Sonoma 14.4.1oba z dwie poprawki bezpieczeństwa. Dla użytkowników starszych wersji systemu macOS firma udostępniła teraz samodzielną aktualizację przeglądarki Safari, zawierającą te same poprawki, które znajdują się w systemie macOS 14.4.1.

Aktualizacja Safari dostępna dla starszych wersji systemu macOS

Jak szczegółowo opisano witryna Apple, Safari 17.4.1 naprawia exploita w WebRTC, który umożliwiał wykonanie dowolnego kodu podczas przetwarzania obrazów. Apple twierdzi, że „rozwiązano problem zapisu poza granicami poprzez ulepszenie sprawdzania poprawności danych wejściowych” i dziękuje Nickowi Gallowayowi z Google Project Zero za znalezienie i zgłoszenie exploita.

Samodzielna aktualizacja przeglądarki Safari jest dostępna dla komputerów Mac z systemem macOS Monterey (wersja 12) i macOS Ventura (wersja 13), ponieważ niektórych komputerów Mac nie można zaktualizować do systemu macOS Sonoma, czyli najnowszej dostępnej wersji systemu macOS.

Firma Apple wydała także wersję iOS 16.7.7, aby naprawić exploit WebRTC w niektórych modelach iPhone’a i iPada nieobsługiwanych przez iOS 17, takich jak iPhone 8 i iPhone X. Zawsze ważne jest aktualizowanie urządzeń, aby chronić je przed takimi exploitami .

Aby zaktualizować przeglądarkę Safari na komputerze Mac, otwórz aplikację Ustawienia systemowe, kliknij menu Ogólne, a następnie wybierz opcję Aktualizacja oprogramowania. Poczekaj, aż Twój Mac znajdzie dostępną aktualizację, a następnie kliknij Aktualizuj teraz. Aby zaktualizować urządzenie iOS, wybierz Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. Warto zauważyć, że nie każde stare urządzenie otrzymuje łatki bezpieczeństwa.

Reklama

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment