Rządowy przegląd Future of Compute wzywa do skoordynowanej na szczeblu krajowym strategii infrastruktury IT


Wielka Brytania będzie walczyć o umocnienie swojej pozycji „supermocarstwa” naukowego i technologicznego oraz odblokowanie swojego potencjału wzrostu bez długoterminowej, koordynowanej na szczeblu krajowym strategii publicznej infrastruktury obliczeniowej.

Tak wynika z ustaleń rządu Przyszłość przeglądu obliczeńktóry opisuje obecną publiczną infrastrukturę obliczeniową Wielkiej Brytanii jako „rozdrobnioną”, pozbawioną długoterminowej wizji i wymagającą „kilku interwencji”, jeśli ma odegrać swoją rolę w uwolnieniu „wiodącego na świecie potencjału wysokiego wzrostu Wielkiej Brytanii”.

Zgodnie z raportem krajobraz obliczeniowy Wielkiej Brytanii składa się z trzech „nieco nakładających się” obszarów wdrożeniowych, które stają się coraz ściślej ze sobą powiązane.

Obszary te obejmują aplikacje sztucznej inteligencji (AI), modelowanie i symulacje związane z nauką oraz obciążenia związane z chmurą.

„Wszystkie trzy rodzaje obliczeń są zbieżne – obliczenia AI można wykonywać w chmurze, wysokowydajne obliczenia Modele dostępu (HPC) stają się coraz bardziej podobne do chmury, a HPC obsługuje coraz więcej obciążeń AI” – czytamy w raporcie.

Jednak inwestycje publiczne w zasoby obliczeniowe dla sztucznej inteligencji są „poważnie opóźnione”, mimo że „wartość ekonomiczna sztucznej inteligencji” jest „niezaprzeczalna”, i jest to jeden z powodów, dla których, jak stwierdzono w raporcie, teraz potrzebnych jest „kilka interwencji”, chcemy, aby moc obliczeniowa uwolniła wiodący na świecie potencjał wysokiego wzrostu w Wielkiej Brytanii”.

Reklama

Interwencje te obejmują opublikowanie w 2023 r. 10-letniej „strategicznej wizji” krajowej infrastruktury obliczeniowej Wielkiej Brytanii, a także powołanie krajowego organu koordynującego realizację tego planu oraz natychmiastowe inwestycje w budowę eksaskalowej technologicznego planu działania, aby Wielka Brytania nie pozostawała w tyle za innymi narodami.

Ponadto do wiosny 2024 r. powinien zostać opublikowany plan działania i szczegółowo opisywać, w jaki sposób zostanie wdrożona strategiczna wizja Wielkiej Brytanii w zakresie obliczeń, dodano w raporcie.

„Publiczna infrastruktura obliczeniowa w Wielkiej Brytanii jest rozdrobniona i obecnie nie mamy długoterminowego planu” — kontynuuje raport. „Potrzebujemy krajowego organu koordynującego, aby przedstawić wizję obliczeń, która może zapewnić długoterminową stabilność i dostosować się do szybkiego tempa zmian w technologii obliczeniowej.

“My [also] musimy natychmiast zwiększyć możliwości w zakresie badań nad sztuczną inteligencją, aby zasilić imponującą brytyjską społeczność badawczą nad sztuczną inteligencją i zaplanować dalsze możliwości w zakresie sztucznej inteligencji w ramach naszego systemu eksaskalowego”.

Jednocześnie Wielka Brytania musi również inwestować w budowanie wykwalifikowanej siły roboczej i znaleźć sposoby na wykorzystanie „wieloletniej i wartościowej” współpracy, którą nawiązała wcześniej ze Stanami Zjednoczonymi, Japonią i różnymi członkami Unii Europejskiej w celu wspierania jej plany.

Raport zawiera w sumie 10 zaleceń, które zdaniem jego autorów muszą zostać wdrożone w „całościowy” sposób, aby brytyjska strategia obliczeniowa mogła odegrać swoją rolę w pomaganiu rządowi w osiągnięciu wzrostu gospodarczego, osiągnięciu celów zerowej emisji netto i zabezpieczeniu statusu kraju jako supermocarstwo naukowe i technologiczne do 2030 roku.

„Działając teraz, rząd nie tylko zapewni, że Wielka Brytania pozostanie zamożnym krajem, ale także zapewni nieocenione korzyści społeczne” – czytamy dalej w raporcie. „Wielka Brytania jest obecnie międzynarodowym ośrodkiem technologicznym, liderem w dziedzinie badań i innowacji oraz gości wiodące na świecie uniwersytety.

„Aby wykorzystać i dalej rozwijać te mocne strony, rząd musi zapewnić krajowi niezbędne zasoby obliczeniowe teraz, w ciągu następnej dekady i później. Brak działania będzie ze szkodą dla potencjału naukowego Wielkiej Brytanii, innowacyjnej gospodarki i ogólnej międzynarodowej reputacji”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Beats łączy siły z „Girls Don’t Cry” w celu stworzenia specjalnej edycji wkładek dousznych Beats Flex

Marka Apple's Beats łączy siły z Girls Don't Cry, tokijską marką założoną przez Verdy'ego z VK Design, w celu opracowania specjalnego projektu dla...

13 of The Verge’s best-loved cooking gadgets

We’ve all got to eat, and unless you’re the type of person who lives on instant meals and takeout, you probably need to...

Prezydent USA powołuje się na ustawę o produkcji obronnej dla produkcji PCB

W poniedziałek, 27 marca, prezydent USA Joe Biden powołał się na ustawę o produkcji obronnej, aby stworzyć budżet w wysokości 50 milionów dolarów,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!