Rzadkie zwycięstwo Apple w zakresie prawa antymonopolowego App Store po niepowodzeniu chińskiego pozwu


Jabłko cieszył się rzadkością Sklep z aplikacjami zwycięstwo antymonopolowe, jako a chiński sąd oddalił pozew zarzucając jej pobieranie nadmiernych prowizji.

Producent iPhone’a stoi w obliczu ataku antymonopolowe ustawodawstwo i procesy sądowe na całym świecie, w szczególności dotyczące App Store…

Bitwy antymonopolowe w App Store

Europejska ustawa o rynkach cyfrowych (DMA) nałożyła szereg zmian na przedsiębiorstwa, które uznano za wykorzystujące swoją pozycję dominującą na rynku w sposób antykonkurencyjny. Jedną z firm dotkniętych tą sytuacją była firma Apple, która wydała orzeczenie stwierdzające, że jej monopol na sprzedaż aplikacji na iPhone’a jest niezgodny z prawem.

Firma miała obowiązek zezwolić zewnętrznym sklepom z aplikacjami na sprzedaż aplikacji na iPhone’a i dotychczas to robiła odpowiedział w jakiś sposób co zostało opisane jako „złośliwe przestrzeganie” i tak jest jest przedmiotem dochodzenia pod kątem możliwej niezgodności.

Apple stoi przed podobnymi przepisami w Liczba z Państwa dookoła świataz Indie I Japonia najnowsze przykłady. Jego także walczyć A Pozew DOJ w USA, obejmujących znaczną część tego samego obszaru – a także nieszczęśliwy sędzia jeszcze niezupełnie Epickie gry sprawa.

Reklama

Ale Apple wygrywa w Chinach

W 2021 roku właściciel iPhone’a w Chinach pozwał Apple, twierdząc, że wysokie prowizje firmy za aplikacje na iOS oznaczają, że konsumenci płacą więcej niż ci, którzy mają telefony z Androidem.

Południowochińska poczta poranna informuje, że sąd odrzucił ten wniosek i oddalił sprawę.

Sąd w Szanghaju stwierdził, że po porównaniu prowizji w sklepach z aplikacjami nie stwierdził, że prowizje pobierane przez Apple są „znacznie wyższe” niż prowizje na platformach Android i że nie ma dowodów sugerujących, że prowizje te bezpośrednio prowadziły do ​​wyższych cen dla konsumentów, według nie opublikowano jeszcze wyroku uzyskanego przez SCMP.

Planowane jest jednak złożenie apelacji

Może to jednak nie być koniec sprawy.

W poście na blogu opublikowanym na platformie mediów społecznościowych WeChat przedstawiciel prawny powoda Jina w sprawie Szanghaj napisał, że planuje złożyć apelację do Najwyższego Sądu Ludowego Chin.

„Głęboko wierzą”, że praktyki Apple stanowią nadużycie dominacji na rynku i naruszają prawo chińskich konsumentów do wyboru i angażowania się w uczciwe transakcje, powiedział Wang Qiongfei, wspólnik założyciel firmy prawniczej Kinding.

W momencie pisania tego tekstu firma Apple nie odpowiedziała.

zdjęcie zrobione przez Wycieczka samochodowa z Rajem NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment