Rząd zwiększa finansowanie pojazdów autonomicznych Wayve


Wayve, brytyjska firma specjalizująca się w sztucznej inteligencji (AI) dla pojazdy autonomicznezabezpieczyła inwestycje o wartości ponad 1 miliarda dolarów od Softbank, Nvidia i Microsoft. Rząd Wielkiej Brytanii stwierdził, że inwestycja umacnia pozycję kraju jako światowego lidera w dziedzinie sztucznej inteligencji i technologii pojazdów autonomicznych.

Ogłoszenie o finansowaniu następuje na kilka tygodni przed ogłoszeniem wsparcia branżowego Ustawa o pojazdach zautomatyzowanych ma stać się prawem. Zgodnie z postanowieniami projektu wszystkie pojazdy autonomiczne będą musiały przejść rygorystyczne testy bezpieczeństwa, zanim zostaną dopuszczone do ruchu po drogach Wielkiej Brytanii. Projekt ustawy zapewni także jasną odpowiedzialność prawną w przypadku, gdy pojazd porusza się samodzielnie, poprzez utworzenie nowych podmiotów prawnych odpowiedzialnych za pojazdy autonomiczne.

Sekretarz transportu Mark Harper powiedział: „Samochody autonomiczne zrewolucjonizuje podróżowanie drogowe, czyniąc je bezpieczniejszym i wygodniejszym dla wszystkich. Nasza ustawa o pojazdach zautomatyzowanych toruje drogę do ich bezpiecznego użytkowania w Wielkiej Brytanii i otwiera drzwi do inwestycji w innowacyjne brytyjskie firmy, takie jak Wayve, co stawia Wielką Brytanię w czołówce rozwijającego się światowego przemysłu. Jest to ważna część naszego planu rozwoju gospodarki i tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy w przyszłości”.

Departament Nauki, Innowacji i Technologii (DSIT) podał, że oczekuje się, że branża pojazdów autonomicznych w Wielkiej Brytanii wzrośnie do roku 2035, osiągając wartość rynku o wartości 42 miliardów funtów i tworząc 38 000 miejsc pracy bardziej wykwalifikowanych.

Wayve stwierdziło, że jego postępy w technologii pojazdów autonomicznych są wspierane przez Wielką Brytanię Kodeks postępowania: zautomatyzowane testowanie pojazdóww którym określono ramy wspierania i promowania pilotów zajmujących się technologią pojazdów autonomicznych.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Wayve, Alex Kendall, powiedział, że podejście Wielkiej Brytanii odegrało kluczową rolę w możliwości szybkiego zbudowania sztucznej inteligencji na potrzeby jazdy wspomaganej i zautomatyzowanej. „Progresywne ramy testowania w Wielkiej Brytanii wsparły nasz szybki rozwój najnowocześniejszej sztucznej inteligencji i jesteśmy zadowoleni ze współpracy z rządem nad ustawą o pojazdach zautomatyzowanych, która daje inwestorom pewność, że Wielka Brytania jest naprawdę liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji i AV [autonomous vehicles],” powiedział.

Inwestycja ta wysyła rynkowi kluczowy sygnał o sile brytyjskiego ekosystemu sztucznej inteligencji i z niecierpliwością czekamy na rozwój i skalę rozwoju większej liczby firm zajmujących się sztuczną inteligencją w tym kraju

Alex Kendall, Wayve

Reklama

„Ta inwestycja pomoże nam wprowadzić na rynek nasze produkty Embodied AI i rozszerzyć naszą działalność na całym świecie. Wysyła to rynkowi kluczowy sygnał o sile brytyjskiego ekosystemu sztucznej inteligencji i z niecierpliwością czekamy na rozwój i skalę rozwoju większej liczby firm zajmujących się sztuczną inteligencją w tym kraju”.

Wbudowana sztuczna inteligencja to technologia uczenia maszynowego firmy Wayve, która umożliwia pojazdom uczenie się i interakcję ze środowiskiem rzeczywistym, w tym zdolność poruszania się i uczenia się w sytuacjach, które nie podlegają ścisłym wzorcom i zasadom.

DSIT stwierdziło, że Kodeks postępowania: zautomatyzowane testowanie pojazdów jest wiodącą na świecie w swojej dziedzinie proinnowacyjne i elastyczne podejście w kierunku rozwoju i testowania pojazdów autonomicznych w Wielkiej Brytanii, ponieważ opiera się na tym, że firma bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo bez wymogu stosowania „uciążliwych procesów regulacyjnych i biurokracji”.

Premier Rishi Sunak powiedział: „Fakt, że rodzima brytyjska firma zabezpieczyła największą jak dotąd inwestycję w brytyjską firmę zajmującą się sztuczną inteligencją, świadczy o naszej wiodącej pozycji w tej branży oraz o tym, że nasz plan dotyczący gospodarki działa. Nie pozostawiamy kamienia bez kamienia, aby stworzyć warunki ekonomiczne dla przedsiębiorstw do rozwoju i prosperowania w Wielkiej Brytanii”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Broadcom/VMware: Łączymy siły w celu migracji z VMware

W tym tygodniu opublikowano kilka ogłoszeń dotyczących produktów, które ilustrują możliwości, jakie niektóre firmy IT dostrzegają w docieraniu do obecnych użytkowników VMware, którzy...

Google TV otrzyma funkcję „znajdź mojego pilota”.

W najnowszej aktualizacji Androida dla Google TV dodano przydatny dodatek, który powinien ułatwić odnalezienie zaginionych pilotów. Władze Androida informuje, że wersję beta...

Simply NUC przedstawia serwery ExtremeEDGE z obsługą BMC, rozpoczynając rewolucję w przetwarzaniu brzegowym

Simply NUC, wiodący na świecie dostawca niestandardowych rozwiązań komputerowych, z dumą ogłosił wprowadzenie na rynek swojego najbardziej ambitnego produktu w dotychczasowej historii: serwerów...
Advertisment