Rząd zmieni niesprawiedliwe przepisy dotyczące prywatnego ścigania stosowane do ścigania niewinnych podopiecznych


Rząd ma zmienić zasady ścigania prywatnego po dochodzeniu, wywołanym aferą informatyczną Poczty Horizon, w której stwierdzono, że obecne przepisy są niesprawiedliwe wobec oskarżonych.

Przez wiele lat sposób ścigania przez pocztę podopiecznych, którzy mieli niewyjaśnione straty na kontach oddziałów, obejmował prywatne oskarżenia o przestępstwa finansowe.

Podpostmasterzy byli w ten sposób ścigani za przestępstwa, w tym kradzież i fałszywe rozliczenia, wykorzystując jako dowód dane z systemu komputerowego Oddziału Poczty. Ale proces High Court udowodnił, że domniemane straty były spowodowane błędami w systemie komputerowym Poczty używany w oddziałach, znanych jako Horizon. Około 900 subpostmasters było ściganych w ciągu 15 lat od 2000 r., Kiedy wprowadzono Horizon.

Prywatne oskarżenia to sprawy wnoszone przez osoby fizyczne lub firmy, a nie przez Koronną Służbę Prokuratorską. Niewyjaśnione straty poniesione przez podopiecznych nie zostały zbadane przez pocztę ani policję, ale w wielu przypadkach podopieczni byli ścigani, a niektórzy z nich trafiali do więzienia.

W 2009 roku Computer Weekly ujawniło, że podopieczni zostali zmuszeni do spłacenia niewyjaśnionych strat, niektórzy otrzymali wyroki więzienia setki musiały żyć z karą kryminalną. Doszło również do co najmniej jednego samobójstwa związanego ze skandalem (patrz oś czasu poniżej).

W marcu ubiegłego roku, po skierowaniu 47 spraw podopiecznych do Sądu Apelacyjnego, Komisja Rewizyjna Spraw Karnych zwróciła się do Ministerstwa Sprawiedliwości o rewizję uprawnień oskarżycieli prywatnych.

Reklama

Następnie w czerwcu posłowie zasiadają w Komisji Sprawiedliwości zapowiedział, że przeanalizują przepisy otaczających oskarżeń prywatnych.

Komisja oświadczyła wówczas, że nie będzie rozpatrywać spraw podopiecznych, ale „przyjrzy się potencjalnym konsekwencjom organizacji badającej sprawę i ścigającej ją, podczas gdy organizacja ta jest również domniemaną ofiarą przestępstwa”.

Po dochodzeniu opublikowano raport, w którym zalecono zmiany w przepisach dotyczących ścigania osób prywatnych.

W zeszłym tygodniu rząd zapowiedział, że zmieni prawo dotyczące finansowania prywatnych postępowań sądowych i zwiększy nadzór nad organizacjami wszczynającymi postępowania prywatne. „Obecne przepisy są niesprawiedliwe i sprzyjają ściganiu nad obroną” – stwierdziła parlamentarna komisja sprawiedliwości.

Przewodniczący Komisji Sprawiedliwości Bob Neill powiedział: „Nasze dochodzenie wykazało, że obecne ustalenia dotyczące finansowania prywatnych oskarżeń są niesprawiedliwe”.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prokuratorzy prywatni mogą odzyskać wszystkie swoje koszty z funduszy publicznych, nawet jeśli oskarżony zostanie uniewinniony. „Daje to niesprawiedliwą zachętę dla oskarżenia, ponieważ z kolei uniewinniony oskarżony może odzyskać tylko koszty ograniczone do stawek pomocy prawnej” – powiedział Neill.

Rząd wprowadzi teraz przepisy gwarantujące, że limit pomocy prawnej dotyczy również prywatnych prokuratorów. „To mile widziane wyrównanie szans” – dodał Neill.

Sprawa Urzędu Pocztowego i śledztwo komisji branżowej również uwypukliły „brak nadzoru ze strony władz nad rosnącą liczbą obecnie prowadzonych prywatnych postępowań sądowych” – stwierdziła komisja.

„Na przykład w przypadku Poczty wydawało się, że jedyną instytucją, która zdawała sobie sprawę z bardzo dużej liczby spraw wnoszonych przez Pocztę, była sama Poczta” – dodał.

Komisja zaleciła, aby HM Courts and Tribunals Service ustanowiła centralny rejestr w celu śledzenia wszystkich prywatnych postępowań sądowych w Anglii i Walii. Rząd wyraził zgodę i zapowiedział, że taki rejestr zostanie utworzony do końca tego roku.

Istnieje również wzywa rząd do zmiany przepisów dotyczących dowodów cyfrowych w sądzie po skandalu pocztowym Horizon ujawnił, że podopieczni byli niesłusznie ścigani na podstawie wadliwych dowodów komputerowych.

W 1999 r. – tak się składa, że ​​w tym samym roku Poczta wprowadziła system Horizon – do prawa wprowadzono domniemanie, w jaki sposób sądy powinny rozpatrywać dowody elektroniczne. To domniemanie prawne, które mówiło, że dowody komputerowe były poprawne, o ile nie udowodniono inaczej, zastąpiło sekcję Ustawy o policji i dowodach w sprawach karnych z 1984 r., Która stanowiła, że ​​dowody komputerowe powinny podlegać dowodzie, że działają one prawidłowo.

Nowa zasada ułatwiła Poczcie, dzięki jej prywatnym uprawnieniom prokuratorskim, skazanie podopiecznych za przestępstwa finansowe w przypadku niedociągnięć księgowych, na podstawie danych z systemu Horizon.

Minister sprawiedliwości Alex Chalk zwrócił się o napisanie artykułu zawierającego sugestie dotyczące ulepszenia istniejącego podejścia do dowodu w postępowaniu sądowym w zakresie dowodów komputerowych. Artykuł wpłynął do Ministerstwa Sprawiedliwości w listopadzie br jest teraz opublikowany.

Papier zaleca że gdy w postępowaniu sądowym wykorzystuje się dowody elektroniczne, strona polegająca na dowodach elektronicznych powinna automatycznie przedstawić dostatecznie szczegółowe informacje na temat swoich systemów, aby wykazać, że są one profesjonalnie zarządzane.

Chalk przekazał dokument i jego zalecenia przewodniczącemu Komisji ds. Przepisów Postępowania Karnego, a „Computer Weekly” rozumie, że zapoczątkował proces rozważań, który potrwa kilka miesięcy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak uzyskać bezpieczeństwo kwantowe iMessage

Apple ogłosiło poważną aktualizację zabezpieczeń dla iMessage – ochronę przed komputerami kwantowymi. Przeczytaj dalej, jak zapewnić bezpieczeństwo kwantowe iMessage na swoim iPhonie,...

AT&T przeprasza za awarię i twierdzi, że jej sieć znów jest w pełni sprawna

Dziś po południu AT&T potwierdziło, że przywróciło świadczenie usług mobilnych poważna awaria co zakłóciło działanie sieci dla klientów w całych Stanach Zjednoczonych przez...

Wszystkie Spider-Women Madame Web mają całkowicie szalone historie

Pani Web'S słabe początkowe wyniki w kasie sugeruje, że niewiele osób chce go zobaczyć w teatrze, nie mówiąc już o mówieniu...
Advertisment