Rząd wzywa do wprowadzenia danych do paszportów szczepionek Covid-19


Rząd ogłasza wezwanie do przedstawienia dowodów w ramach przeglądu proponowanych Paszporty szczepionki Covid-19, szukając informacji od organizacji i osób prywatnych posiadających odpowiednią wiedzę, a także zainteresowanych członków społeczeństwa.

Jak wcześniej ujawnił premier w swojej mapie drogowej wyjścia z Covid-19, Westminster bada, czy jakiś rodzaj paszportu technicznego szczepionki mógłby odegrać rolę w ponownym otwarciu gospodarki Wielkiej Brytanii, złagodzeniu ograniczeń w kontaktach społecznych i poprawie bezpieczeństwa publicznego w nadchodzącym okresie. miesięcy.

Taka certyfikacja – która prawdopodobnie prawie nieuchronnie będzie koncentrować się na aplikacji mobilnej – prawdopodobnie wykorzystywałaby dane z testów lub szczepień, aby potwierdzić w różnych sytuacjach, że ludzie są mniej narażeni na przeniesienie wirusa.

Przegląd będzie uwzględniał aspekty wokół etyka, równość, prywatność, czynniki prawne i operacyjnei zbadaj, jakie ograniczenia będą musiały zostać nałożone na organizacje korzystające z certyfikacji.

Minister gabinetu i kanclerz Księstwa Lancaster, Michael Gove, który jest prowadzenie sondy, powiedział: „Ten przegląd certyfikacji statusu Covid jest ważną częścią naszego planu pomocy w ponownym otwarciu kraju i powrocie do normalności.

„Zdajemy sobie jednak sprawę, że istnieją złożone kwestie dotyczące etyki, prywatności i integracji, które należy w pełni rozważyć. Dlatego chcę uzyskać jak najwięcej opinii na temat certyfikacji statusu firmy Covid i jej potencjalnych konsekwencji, aby pomóc w opracowaniu recenzji ”- powiedział Gove.

Reklama

Testy na żywo jednego z proponowanych rozwiązań paszportów szczepionek, opracowanych przez Mvine i iProov przy wsparciu ze strony Innovate UK przy wykorzystaniu funduszy pierwotnie ogłoszonych podczas pierwszej fali pandemii, jest obecnie w toku, a dwa testy mają zostać opublikowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Technologia wykorzystuje nieokreślony „model matematyczny” twarzy użytkownika, aby skojarzyć go z numerem referencyjnym powiązanym z testem Covid-19 lub szczepieniem.

Twierdzi się, że proces ten umożliwia udowodnienie statusu Covid-19, a lekarzom i pielęgniarkom sprawdzenie, czy jest to poprawne, zapewniając, że status ten jest powiązany z Tobą i nikim innym. To przypuszczalnie nie wymaga szczególnej identyfikacji osób i że żadna tożsamość nie jest przechwytywana ani przechowywana.

Jednak wielu działaczy na rzecz ochrony prywatności nie ma pewności, czy takie środki będą skuteczne lub odpowiednio wykorzystane. Komentując recenzję w lutym, plik Open Rights Group’s Jim Killock powiedział: „Paszporty szczepionkowe mogą być wyjątkowo dyskryminujące i naruszają prywatność. Mogłyby służyć jako wymówka dla kart identyfikacyjnych przez tylne drzwi. A rzekome korzyści mogą być ograniczone i tymczasowe ”.

Przegląd ma obejmować przed planowanym czwarty etap planu złagodzenia blokady, które ma nastąpić nie wcześniej niż 21 czerwca i jeśli nastąpi zgodnie z oczekiwaniami, skutecznie usunie wszelkie prawne ograniczenia kontaktów społecznych i zakończy środki blokujące.

Westminster opublikował również zakres zadań dla przeglądu, określając jego pełne cele i zakres oraz harmonogram sprawozdań. Można to przeczytać tutaj. Tymczasem wezwanie do przedstawienia dowodów pozostanie otwarte do Poniedziałek 29 marca.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment