Rząd wyznacza badaczy do analizy oprogramowania Post Office Capture używanego przed programem Horizon


Rząd powołuje wyspecjalizowanych śledczych, aby zbadali, czy oprogramowanie poczty używane w latach 90. XX wieku – przed wprowadzeniem kontrowersyjnego systemu Horizon – mogło również być przyczyną niesłusznego ścigania kierowników poczty.

System przechwytywania był aplikacją opartą na komputerze PC opracowany przez Pocztę Polską i przesyłane na komputer osobisty przez podrzędnych kierowników poczty w celu prowadzenia ich kont. Oprogramowanie – nazywane przez niektórych użytkowników „uwielbionym arkuszem kalkulacyjnym” – było samodzielnym systemem, w przeciwieństwie do Horizon, który jest złożonym systemem sieciowym połączonym ze scentralizowanymi usługami.

Informował o tym w styczniu „Computer Weekly”. podrzędni pocztowcy zgłosili się, twierdząc, że zostali oskarżeni o niewyjaśnione braki podczas korzystania z programu Capturepo emisji dramatu ITV o skandalu w sprawie Horizon, Pan Bates kontra Poczta.

Na przykład Steve Marston, były zastępca naczelnika poczty w Bury w hrabstwie Lancashire, został skazany w 1996 r. za kradzież i fałszywe księgowanie w związku z niewyjaśnionym niedoborem kwoty prawie 80 000 funtów. Stwierdził, że nigdy nie miał żadnych problemów z korzystaniem z papierowego systemu księgowego, dopiero gdy jego oddział, którym kierował od 1973 r., zaczął używać Capture.

Departament Biznesu i Handlu (DBT) zlecił firmie Kroll, firmie zajmującej się dochodzeniami kryminalistycznymi, ocenę, czy projekt, wdrożenie i użytkowanie systemu przechwytywania poczty mogło spowodować, że naczelnicy poczty ponieśli jakąkolwiek szkodę oraz czy Urząd Pocztowy właściwie przeprowadził dochodzenie w sprawie wszelkich problemów związanych z systemem.

Carl Cresswell, dyrektor ds. odporności biznesowej w DBT, napisał do kierowników poczty, na których Capture mogło mieć wpływ, prosząc ich o rozmowę z Krollem w ramach dochodzenia.

Reklama

„Rozmawialiśmy już wcześniej o naszym planie wyznaczenia niezależnego badacza, który zbada oprogramowanie Capture. Dlatego miło mi poinformować, że wyznaczyliśmy Krolla na stanowisko badacza kryminalistycznego” – napisał Cresswell w liście, który ukazał się dla Computer Weekly.

„Kroll ma duże doświadczenie w tej dziedzinie dochodzeń i mamy pewność, że na podstawie dostępnych informacji przedstawi szczegółowy raport… Wiem, że byli naczelnicy poczty, z którymi się Państwo kontaktują, również będą zainteresowani postępem śledztwa dochodzenie. Omówimy z Krollem strategię komunikacji w związku z dochodzeniem i skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, jak i kiedy będziemy Cię informować.

W odpowiedzi na wieści o dochodzeniu Marston powiedział Computer Weekly: „Uważam, że tę nominację można postrzegać jedynie jako pozytywny ruch. Z naszych wyczerpujących badań wiemy, że w programie Capture występowało wiele błędów. Wewnętrzna dokumentacja i okólniki Urzędu Pocztowego, które posiadamy, pokazują, że był on doskonale świadomy takich problemów i że to oprogramowanie było całkowicie nieprzydatne do określonego celu.

„Mamy nadzieję i oczekiwania, że ​​uda się to osiągnąć wyższy poziom i zapewnić ofiarom przechwytywania sprawiedliwość, której szukamy w odpowiednim czasie”.

Potencjalne ofiary oprogramowania Capture zostały na razie wyłączone z reakcji rządu na aferę Horizon, która w zeszłym tygodniu ustawodawstwo uchylające wyroki skazujące niesłusznie ściganych kierowników poczty przyjęta przez parlament w ramach „czyszczenia” nierozstrzygniętych ustaw po ogłoszeniu wyborów powszechnych w Wielkiej Brytanii 4 lipca.

Mogło z niego korzystać ponad 1000 podwykonawców Oprogramowanie do przechwytywania poczty Poczty. Biuletyn Post Office Branch Focus, który zawierał cotygodniowe aktualizacje dla kierowników poczty, ujawnił we wrześniu 1995 r., że kierownicy poczty mieli problemy z aplikacją. W biuletynie napisano: „Byliśmy świadomi, że jako nowe oprogramowanie nieuchronnie będą pojawiać się błędy w programie”.

W kwietniu „Computer Weekly” podał, że rząd planował wyznaczyć eksperta IT do analizy Capture bardziej szczegółowo.

We wcześniejszym oświadczeniu na temat korzystania z programu Capture Urząd Pocztowy oznajmił: „Bardzo poważnie podchodzimy do wszelkich obaw zgłoszonych w związku z przypadkami sprzed pierwszego wdrożenia systemu Horizon w 1999 r. Według naszego obecnego zrozumienia program Capture nie był „ w sieci”, ale niektórzy kierownicy poczty używali tego oprogramowania, obok procesów ręcznych, w celu uproszczenia kont przed ich ręcznym przesłaniem.

„Jesteśmy szczególnie zaniepokojeni zarzutami oskarżenia i analizujemy je wraz ze wszystkimi dostępnymi faktami dotyczącymi programu Capture, w tym czy braki mogły być spowodowane błędami w tym oprogramowaniu, a jeśli tak, to potencjalnymi skutkami.

„Biorąc pod uwagę upływ czasu, który nastąpił około 30 lat temu, oraz zmiany w systemach przechowywania danych od czasu oddzielenia się od Royal Mail, nie mamy jeszcze pełnego obrazu programu Capture, ale przyglądamy się temu problemowi, biorąc pod uwagę wyrażone obawy”.

Skandal związany z Pocztą Horyzont był po raz pierwszy zaprezentowany przez Computer Weekly w 2009 rokuujawniający historie siedmiu podoficerów i problemy, jakich doświadczyli z powodu oprogramowania księgowego (zobacz poniżej kalendarium wszystkich artykułów Computer Weekly na temat skandalu Horizon od 2009 roku).


• Przeczytaj także: Co musisz wiedzieć o aferze Horizon

• Obejrzyj także: Dokument ITV – Pan Bates kontra poczta: prawdziwa historia
Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment