Rząd Wielkiej Brytanii potrzebuje wspólnej polityki internetowej


Aby nawiązać współpracę z rządem Wielkiej Brytanii pracującym nad nową strategią cyfrową, Stowarzyszenie Internetowe wezwało decydentów i regulatorów do uwzględnienia łącznego wpływu regulacji w tym sektorze.

Stowarzyszenie branżowe globalnych firm internetowych, do którego należą takie firmy jak Amazon, Facebook, Google i Microsoft, wezwało decydentów do promować dobrze prosperujący ekosystem technologiczny.

W nowym raporcie Cyfrowy naród: powrót do zdrowia z dostępem do Internetu, Stowarzyszenie Internetowe stwierdziło, że taka polityka umożliwi Wielkiej Brytanii pełne wykorzystanie zalet domeny trwające rewolucje cyfrowen. Istnieje jednak kompromis między różnymi celami politycznymi, który należy podejmować w spójny sposób, aby w pełni wykorzystać zalety technologii internetowych.

„Potrzebujemy również zrównoważonego otoczenia regulacyjnego, które uwzględnia skumulowany wpływ regulacji na sektor i jego zdolność do generowania wzrostu” – napisali autorzy raportu.

Reprezentatywne badanie opinii publicznej 1000 brytyjskich dorosłych, przeprowadzone w czerwcu 2020 r. I opublikowane w raporcie, wykazało, że 81% ludzi uważa, że ​​internet ma do odegrania rolę we wspieraniu firm, które nie zostaną w pełni otwarte w nadchodzących miesiącach i latach. Badanie wykazało również, że 31% ludzi uważa, że ​​firmy internetowe i technologiczne powinny być sektorem, do którego rząd zachęca najsilniej – przy czym ważniejsze są tylko medycyna, zdrowie i edukacja.

Trzy czwarte ankietowanych (75%) zgodziło się, że firmy i organizacje, które przyjmują technologię, będą bardziej produktywne, co z kolei pomoże przyspieszyć odbudowę po pandemii.

Reklama

Według badań Stowarzyszenia Internet, wielu tradycyjne przedsiębiorstwa nadal funkcjonują i znaleźli nowe źródła dochodów dzięki wykorzystaniu technologii internetowych.

Raport podkreśla, jak szkocki browar Brewdog był w stanie szybko przenieść swój biznes do internetu i zacząć dostarczać puszki i piwo beczkowe za pośrednictwem nowej platformy internetowej now.brewdog.com. Brewdog zreplikował również 48 barów w jednym miejscu spotkań online o nazwie Brewdog Open Arms, w którym podczas pandemii odbywały się wirtualne degustacje piwa, mistrzowskie kursy piwa domowego, muzyka na żywo i cotygodniowe quizy w pubach.

Daniel Dyball, dyrektor wykonawczy Internet Association w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Te nowe badania pokazują, jak istotną rolę odegrał internet podczas blokady. Co ważne, pokazuje również, w jaki sposób Internet może pomóc przyspieszyć odbudowę Wielkiej Brytanii.

„Sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy i prowadzą interesy, mógł się zmienić na dobre – i jest oczywiste, że sektor internetowy może pomóc zapewnić, że zmiany te pobudzą brytyjską gospodarkę, społeczności i szersze społeczeństwo”

Stowarzyszenie Internet wezwało do ściślejszej współpracy między przemysłem a rządem. Autorzy raportu napisali: „Branża internetowa, rząd i instytucje opieki zdrowotnej dobrze współpracowały w odpowiedzi na pandemię, pokazując, w jaki sposób wszystkie strony mogą połączyć siły, aby osiągnąć wspólne cele.

„Rząd powinien teraz szerzej wykorzystać to doświadczenie i przyjąć nastawienie pro-technologiczne we wszystkich obszarach polityki, aby wspierać ekosystem technologiczny Wielkiej Brytanii w celu zapewnienia wzrostu, inwestycji, zatrudnienia i innowacji w Wielkiej Brytanii”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...

Zack Snyder tworzy grę RPG Rebel Moon na „śmieszną skalę”

Zack Snyder, znany m.in 300 i czterogodzinny „Snyder Cut” z Liga Sprawiedliwychpracuje nad grą RPG osadzoną w uniwersum swojego nadchodzącego filmu science-fiction Netflixa...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!