Rząd stoi w obliczu ponownych wezwań do rozszerzonego wsparcia dla osób samozatrudnionych


Rząd stoi w obliczu ponownych wezwań do rozszerzenia kryteriów przyjęć do wsparcia dochodów osób samozatrudnionych skoncentrowanego na koronawirusie, teraz, gdy drugi etap programu został uruchomiony.

Od dziś (poniedziałek 17 sierpnia 2020 r.) Osoby samozatrudnione, które zarabiają do 50 000 GBP rocznie, będą mogły ubiegać się o dotację w wysokości do 6570 GBP na pokrycie wszelkich strat dochodu poniesionych w wyniku Covid-19 pandemia od 14 lipca 2020 r.

Rząd potwierdził, że dotacja zostanie wypłacona w jednej racie, co daje średnią miesięczną płatność w wysokości 2190 funtów i zostanie wypłacona w ciągu sześciu dni roboczych od złożenia wniosku.

HM Revenue & Customs (HMRC) skontaktuje się z osobami kwalifikującymi się do otrzymania wsparcia w ramach programu, które będą miały czas do 19 października 2020 r. Na ubieganie się o dotacje.

Kanclerz Rishi Sunak powiedział w oświadczeniu, że program ma na celu ochronę źródeł utrzymania przed kontynuacją ekonomicznych skutków pandemii.

„Nasz program wsparcia dochodu z samozatrudnienia pomógł już milionom ciężko pracujących ludzi, których motywacja do podjęcia pracy jest kluczowa dla naszej gospodarki” – powiedział Sunak.

Reklama

„Oznacza to, że źródła utrzymania ludzi w całym kraju pozostaną chronione, gdy będziemy kontynuować nasze ożywienie gospodarcze – pomagając im stanąć na nogi, gdy wrócimy do normalności”.

Pierwsza faza programu wsparcia dochodu z samozatrudnienia (SEISS) została ogłoszona pod koniec marca 2020 r., Kiedy 2,7 ​​miliona osób korzysta z niego, aby ubiegać się o dotacje w łącznej wysokości 7,8 miliarda funtów, ale narzekały, że jego zakres jest zbyt ograniczony.

Na przykład, jak wcześniej informował Computer Weekly, system był krytykowany za to, że jest niedostępny dla dyrektorów spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, nowo zatrudnionych na własny rachunek i osób wykonujących wolny zawód, którzy są opodatkowani na zasadzie płatności w momencie zarabiania (PAYE).

Tymczasem niedawno opublikowane dane Urzędu Statystyk Krajowych (ONS) ujawniły, że liczba osób samozatrudnionych na rynku pracy spadła o rekordowe 238 tys. W drugim kwartale 2020 r., Co zbiega się z początkiem brytyjskiego Covid19 zakaz wychodzenia.

Z tego powodu Stowarzyszenie Niezależnych Profesjonalistów i Samozatrudnionych (IPSE) wzywa rząd do poszerzyć kryteria kwalifikacyjne SEISS, aby więcej osób mogło z niego skorzystać.

Jednocześnie IPSE powiedział, że rząd musi być przygotowany do ponownego otwarcia programu po raz trzeci w późniejszym okresie roku, jeśli nastąpi druga fala zakażeń koronawirusem.

Derek Cribb, dyrektor generalny IPSE, powiedział, że stowarzyszenie z zadowoleniem przyjęło ponowne otwarcie programu, ale zwrócił uwagę, że dane ONS jasno wskazują, dlaczego należy zwiększyć wsparcie rządu dla samozatrudnionych.

„Teraz z gwałtownego spadku liczby osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii jasno wynika, że ​​ta istotna część siły roboczej nie miała wystarczającego wsparcia w porównaniu z pracownikami” – powiedział Cribb.

„W okresie od maja do czerwca dwa i pół miliona osób zgłosiło roszczenie do SEISS – to tylko połowa z pięciu milionów osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii. Teraz, gdy liczba osób samozatrudnionych gwałtownie spadła drugi kwartał z rzędu, widzimy konsekwencje ”.

Cribb dodał: „W obliczu ryzyka drugiej fali, rząd musi być gotowy nie tylko na ponowne otwarcie SEISS, ale także na rozszerzenie go na rozpaczliwie walczących o zapomnianych samozatrudnionych. Historycznie rzecz biorąc, osoby samozatrudnione były niezbędne do ożywienia gospodarki w czasie recesji, ale nie mogą tego zrobić, jeśli zostaną wypędzeni z biznesu, zanim będą mogli odegrać swoją rolę ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dzień pierwszy, Obsidian i moje wielomiesięczne poszukiwania prywatnego, osobistego miejsca w internecie

Zapisałem w swoim dzienniku 86 dni z rzędu. Moim noworocznym postanowieniem było zobowiązać się do prowadzenia dziennika moich dni i każdego dnia...

Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion

Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką...

Zwiastun Asteroid City: Wes Anderson łączy siły z Tomem Hanksem, kosmitami

To dobry rok dla fanów Wesa Andersona, ponieważ w 2023 roku zobaczymy nie jeden, ale dwa nowe filmy tego słynnego filmowca,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!