Rząd ogłasza miliony na finansowanie umiejętności AI


Rząd ogłosił, że przeznaczy na ten cel 118 milionów funtów doskonalić umiejętności związane ze sztuczną inteligencją (AI) w Wielkiej Brytanii.

The plan nakreślony przez rząd zwiększanie umiejętności w zakresie sztucznej inteligencji w Wielkiej Brytanii obejmuje inwestowanie w centra kształcenia doktoranckiego w celu opracowywania aplikacji w zakresie sztucznej inteligencji, program dotacji mający pomóc wschodzącym talentom w zakresie sztucznej inteligencji w przybyciu do Wielkiej Brytanii, szereg stypendiów oraz system wiz skupiający się na sztucznej inteligencji.

Sekretarz stanu Michelle Donelan powiedziała: „Wielka Brytania przoduje w światowym wyścigu mającym na celu przekształcenie ogromnego potencjału sztucznej inteligencji w ogromny krok naprzód w zakresie jakości życia ludzi i produktywności w pracy, a wszystko to przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego, etycznego i odpowiedzialnego działania tej technologii .

„Plany, które dzisiaj ogłaszamy, zabezpieczą bazę umiejętności naszego narodu na przyszłość, co oznacza, że ​​Brytyjczycy będą mogli czerpać korzyści ze sztucznej inteligencji w miarę jej dalszego rozwoju. Jednocześnie posuwamy się dalej i szybciej, aby wykorzystać moc tej technologii na dobre w rządzie i społeczeństwie”.

Sztuczna inteligencja stała się w ostatnich latach jednym z najczęściej omawianych tematów technologicznych i desperacko pragnie nadążać za tempem zmian, jakie ze sobą niesie wiele firm eksperymentuje ze sztuczną inteligencją pomimo ostrożnego zachowania wydatkowego w obecnym klimacie gospodarczym.

Brytyjskie badania i innowacje (UKRI) przeznaczą 117 mln funtów na rozwój 12 ośrodków kształcenia doktoranckiego w zakresie sztucznej inteligencji. Będą one skupiać się na szkoleniu badaczy sztucznej inteligencji, aby w sposób odpowiedzialny rozwijać przyszłe wykorzystanie sztucznej inteligencji w Wielkiej Brytanii w obszarach takich jak opieka zdrowotna, rolnictwo i zrównoważony rozwój, gdzie Wielka Brytania ma największe potrzeby.

Reklama

Jednym z celów ciągłych inwestycji w sztuczną inteligencję jest zapewnienie Wielkiej Brytanii odpowiedniego wyposażenia w przyszłości do korzystania ze sztucznej inteligencji w celu poprawy codziennego życia obywateli Wielkiej Brytanii.

Jednym z ciągłych problemów Wielkiej Brytanii jest znaczną lukę w umiejętnościach technologicznycha wiele osób narzeka na brak wykwalifikowanych pracowników na stanowiska – problem, który w przypadku sztucznej inteligencji będzie się tylko pogłębiał, jeśli tempo edukacji nie spadnie nie dorównuje tempu zmian, jakie ze sobą niesie.

W przyszłości studenci będą zachęcani do uczęszczania na kursy dotyczące zarówno sztucznej inteligencji, jak i danych, aby zdobyć umiejętności potrzebne przyszłym pracownikom, ponieważ sztuczna inteligencja staje się coraz ważniejsza we wszystkim, co robimy.

Tam, gdzie w Wielkiej Brytanii nie można znaleźć talentu, nie jest to rzadkością wykwalifikowani pracownicy z innych krajów należy dążyć do uzupełnienia lokalnych braków w umiejętnościach, a rząd położył ogromny nacisk na przyciąganie międzynarodowych talentów do Wielkiej Brytanii w celu dalszego rozwijania ich umiejętności i wiedzy w zakresie sztucznej inteligencji.

Dalsze fundusze zostaną przeznaczone na utworzenie 15 stypendiów naukowo-technologicznych na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, aby wesprzeć studentów zagranicznych w przyjeżdżaniu do Wielkiej Brytanii w celu poznania sztucznej inteligencji, co zbiega się z inwestycją o wartości 1 miliona funtów w program stypendiów, którego celem jest pomoc badaczom i inżynierom zajmującym się sztuczną inteligencją z innych krajów. krajów do przyjazdu do Wielkiej Brytanii w celu poszerzenia swojego doświadczenia zawodowego i umiejętności, zwanego programem Future Grants Scheme.

Nie są to jedyne inicjatywy mające na celu przyciągnięcie zewnętrznych talentów w zakresie sztucznej inteligencji. Rząd ogłosił również pilotażowy program stypendialny o nazwie Backing Invisible Geniuses (BIG), który, jak ma nadzieję, przyciągnie talenty z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM). na brytyjskie uniwersytety poprzez skupienie się na wspieraniu ponadprzeciętnych studentów biorących udział w Międzynarodowych Olimpiadach Naukowych.

„Wraz z szybkim postępem technologii niezwykle istotne jest, aby organizacje myślały strategicznie o tym, jak podnosić kwalifikacje pracowników, aby mogli korzystać z narzędzi sztucznej inteligencji w sposób etyczny i produktywny”

Agata Nowakowska, Skillsoft

Zostanie również stworzony system wizowy, który ma ułatwić badaczom sztucznej inteligencji i innym talentom przyjazd do Wielkiej Brytanii w ramach staży i staży, co ma zachęcić ich do kontynuowania i budowania kariery w Wielkiej Brytanii.

Agata Nowakowska, AVP EMEA w Skillsoft stwierdziła, że ​​zmiany te są „zachęcające” w świetle nowych technologii, takich jak generatywna sztuczna inteligencja, które zaczynają stawać się częścią biznesu i życia codziennego.

Powiedziała: „Szkoły i uniwersytety ponoszą kluczową odpowiedzialność za rozwijanie podstawowych umiejętności sztucznej inteligencji. Odgrywają kluczową rolę w wyposażaniu młodych ludzi w kompetencje niezbędne do prawidłowego rozwoju w miejscu pracy opartym na technologii. Ponadto organizacje muszą zintensyfikować działania i wspierać uczniów w ich podróżach do podnoszenia umiejętności, ułatwiając rozwój umiejętności w zakresie sztucznej inteligencji i współpracując ze szkołami w celu dalszego zwiększania umiejętności korzystania z sztucznej inteligencji.

„Szkolenie ludzi na stanowiska przyszłości oznacza dostosowanie rozwoju umiejętności do potrzeb biznesowych i rozważenie, jakie będą te potrzeby w ciągu najbliższych 12–18 miesięcy. W obliczu szybkiego postępu technologicznego niezwykle istotne jest, aby organizacje myślały strategicznie o tym, jak podnosić kwalifikacje pracowników, aby mogli korzystać z narzędzi sztucznej inteligencji w sposób etyczny i produktywny”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment