Rynek urządzeń do noszenia jest nadal zdominowany przez Apple, pomimo spadków sprzedaży


Jabłko Jak wynika z nowego raportu, nadal dominuje na rynku urządzeń do noszenia, pomimo gwałtownego spadku dostaw obu urządzeń Zegarek Apple I AirPods.

W dole wykresów nastąpił ruch, m.in Huaweia zajmując trzecie miejsce z SAMSUNG w pierwszym kwartale roku…

Rynek urządzeń ubieralnych rośnie, ale jest coraz bardziej wrażliwy na cenę

Firma zajmująca się badaniem rynku IDC przedstawione swoje najnowsze szacunki dotyczące dostaw urządzeń do noszenia, z których wynika, że ​​światowy rynek urządzeń do noszenia w dalszym ciągu rośnie, ale istnieje rosnąca tendencja do wybierania tańszych urządzeń.

Jak wynika z nowych danych International Data Corporation (IDC) Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker, rynek urządzeń do noszenia rozpoczął rok 2024 od gwałtownego wzrostu, ponieważ globalne dostawy urządzeń do noszenia wzrosły w pierwszym kwartale (1 kw. 24) o 8,8% rok do roku do 113,1 mln sztuk. .

Pomimo wzrostu dostaw, średnie ceny sprzedaży (ASP) spadły piąty kwartał z rzędu, osiągając 11% w pierwszym kwartale 2024 r., w miarę wzrostu dynamiki rynków wschodzących i wywierania przez gospodarkę presji na obniżanie wydatków konsumenckich.

Firma stwierdziła, że ​​brak znaczących innowacji technologicznych na rynku oznacza, że ​​firmy z drugiej półki zyskują teraz udziały kosztem lidera rynku.

Apple notuje strome spadki, ale pozostaje niekwestionowany

Zła wiadomość dla Apple była taka, że ​​dostawy zarówno Apple Watch, jak i AirPods znacznie spadły, ale Apple nadal pozostaje niekwestionowanym liderem rynku.

Apple utrzymał czołową pozycję, choć utrudniały ją złe warunki makroekonomiczne, tymczasowy zakaz sprzedaży niektórych modeli zegarków oraz brak nowszych słuchawek AirPods. Ogółem dostawy Apple Watch spadły o 19,1% rok do roku, podczas gdy sprzedaż słuchawek, w tym AirPods i Beats, spadła w tym kwartale o 18,8%.

Reklama

Udział Apple w rynku spadł z 24,5% w pierwszym kwartale 2023 roku do 18,2% w tym samym kwartale tego roku.

Jednak to nadal pozostawiało go wygodnie przed Xiaomi 10,5%, Huawei 9,6% i Samsung 9,3%.

zdjęcie zrobione przez Daniel Korpai NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

All Elden Ring DLC Shadow of the Erdtree Remembrance bosses and rewards

There are 10 new Remembrance bosses to fight in Elden Ring’s Shadow of the Erdtree DLC. Like the 15 Remembrances from...

Apple odrzuciło współpracę z Meta w celu wprowadzenia chatbota AI na iOS

A WSJ niedzielny raport to ujawnił Apple i Meta rozmawiały o potencjalnym partnerstwie jeśli chodzi o funkcje AI. Mówiąc dokładniej, wygląda...

Kup trzy gry za jedyne 15 USD w Fanatical

Fanatical powrócił z kolejną wyjątkową kolekcją Diamond, dającą Ci możliwość stworzenia własnego pakietu przecenionych gier spośród kilkunastu tytułów. Pakiet Kolekcji Diamentów...
Advertisment