Rozpoznawanie twarzy Google Nest wspomaga nową funkcję Zaufanego Sąsiada w ADT


ADT potwierdziło Krawędź że wprowadza dużą aktualizację swojego systemu bezpieczeństwa domowego ADT Plus. Całkowicie nowa platforma sprzętowa i programowa dla ADT Plus zawiera nowy sprzęt ADT, głębszą integrację z Sprzęt Google Nestoraz możliwość automatycznego rozbrojenia za pomocą rozpoznawania twarzy, aby wpuścić zaufanych sąsiadów do domu, gdy Cię nie ma.

I po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o nowym systemie w październiku ubiegłego rokuale do tej pory ADT odmawiało komentarza pomimo publikacji wiele stron wsparcia o tym na swojej stronie. W tym tygodniu potwierdził to rzecznik ADT Ben Tamblyn Krawędź nowy system ADT Plus zaczął być wdrażany w niektórych stanach i w nadchodzących miesiącach będzie dostępny w całym kraju. System może być instalowany samodzielnie lub instalowany profesjonalnie i może z nim współpracować Profesjonalna usługa monitoringu ADT.

Wkrótce pojawi się także aktualizacja aplikacji ADT Plus, która umożliwi nową funkcję o nazwie Zaufany Sąsiad. Wykorzystuje to możliwości urządzeń takich jak kamery i dzwonki do drzwi Google Nest – w tym rozpoznawanie twarzy i wykrywanie paczek – oraz urządzeń takich jak inteligentne zamki do drzwi, aby zapewnić automatyczny, bezpieczny i tymczasowy dostęp „zaufanym” osobom, gdy nie ma Cię w domu, ale potrzebujesz pomoc.

„W sytuacjach awaryjnych związanych z bezpieczeństwem ADT monitoruje i wzywa specjalistów, ale w codziennych sytuacjach niezwiązanych z bezpieczeństwem ADT umożliwia obecność zaufanych sąsiadów”.

Tamblyn powiedział, że Trusted Neighbor korzysta z dostępu opartego na czasie i zdarzeniach, wykorzystując nowe możliwości Google Home API, które Google ogłosiło na I/O w tym tygodniu, aby umożliwić systemowi bezpieczeństwa reakcję na zdarzenia inne niż awaryjne w Twoim domu. Na przykład, jeśli Dzwonek do drzwi Google Nest wykryje paczkę, Zaufany Sąsiad może uruchomić automatyzację, która rozbroi system bezpieczeństwa ADT, gdy dzwonek do drzwi Google Nest wykryje zbliżającego się sąsiada, a następnie uzbroi go, gdy ten wyjdzie.

Tamblyn powiedział, że Zaufanego Sąsiada można również skonfigurować tak, aby reagował na czujniki, więc w przypadku wykrycia wycieku wody może automatycznie wpuścić sąsiada. Aplikacja ADT powiadomi Cię o tych zdarzeniach, a jeśli nie będziesz czuł się komfortowo z automatycznym dostępem, według Tamblyn możesz zdecydować się na ręczne zainicjowanie automatyzacji.

Reklama

Dostępna jest również automatyzacja czasowa w przypadku regularnych wydarzeń, takich jak wpuszczanie wyprowadzającego psa, jeśli zostanie on rozpoznany przez kamerę w godzinach od 10:00 do 10:30 w dni powszednie. Wszystkie automatyzacje są zarządzane przez użytkownika i można je wyłączyć w dowolnym momencie.

„Zaufany Sąsiad to usługa, która opiera się na powszechnym poczuciu, że możesz dać swojemu zaufanemu sąsiadowi klucz do domu, aby pomógł Ci, gdy jesteś poza miastem” – powiedział Tamblyn. „Pozwoli użytkownikom łatwo przyznawać i automatyzować bezpieczny i tymczasowy dostęp do swoich domów sąsiadom, przyjaciołom i pomocnikom. W sytuacjach awaryjnych związanych z bezpieczeństwem ADT monitoruje i wzywa specjalistów, ale w codziennych sytuacjach niezwiązanych z bezpieczeństwem ADT umożliwia obecność Twoich zaufanych sąsiadów.

System ADT Plus ma nowy sprzęt, który ma takie same cechy konstrukcyjne jak wycofany już z oferty Google Nest Secure. Klawiatura Nest znajduje się po lewej stronie, a nowa klawiatura ADT Plus po prawej.
Zdjęcia: Google / ADT

Funkcja Zaufany Sąsiad wymaga nowego systemu ADT Plus, który czerpie z niektórych wskazówek projektowych Gniazdo bezpiecznedomowy system bezpieczeństwa Google to zamknięcie po inwestowaniu 450 milionów dolarów w ADT. (Użytkownikom Nest Secure zaoferowano bezpłatny system ADT, ale oferta ta wygasła w zeszłym miesiącu i nie ma zastosowania do tego nowego systemu. Tamblyn powiedział jednak, że część istniejącego sprzętu ADT będzie można zaktualizować do współpracy z zaufanym sąsiadem).

Nowy sprzęt obejmuje ulepszone czujniki drzwi i okien z tym samym przyciskiem obejścia, który można znaleźć w czujnikach Nest Detect, oraz podświetlaną okrągłą stację bazową, która wygląda bardzo podobnie do wersji Nest Secure. ADT nie ujawniło żadnych nowych informacji na temat sprzętu ADT Plus, ale to potwierdziło moje raporty z zeszłego roku były dokładnegdzie można zobaczyć wszystkie szczegóły dotyczące nowego sprzętu ADT i jego funkcji.

Tamblyn powiedział, że Trusted Neighbor powinien być dostępny tego lata „dla abonentów ADT, których poziom usług obejmuje Świadomość gniazda i którzy mają platformę i sprzęt ADT + oraz inny wymagany sprzęt, taki jak kamery Nest”.

Będzie także współpracować ze sprzętem innych producentów, w tym z inteligentnymi zamkami i czujnikami. Tamblyn powiedział, że inteligentne zamki umożliwią wprowadzenie kodu w celu odblokowania drzwi i rozbrojenia systemu, co będzie alternatywą dla rozpoznawania twarzy. Ale ADT nie ogłosiło, które zamki będą działać z systemem.

Funkcja znajomych twarzy w Google Nest często myli mnie ze sterownikiem UPS

Oczywiście, jeśli masz inteligentny dom, wiele z tego, co oferuje Zaufany Sąsiad, możesz już zrobić samodzielnie. Jeśli jesteś na plaży na Bali i otrzymasz powiadomienie o wycieku wody w pralni lub paczce na werandzie, możesz wysłać SMS-a do sąsiada, odblokować inteligentny zamek w aplikacji i wyłączyć system bezpieczeństwa, aby pozwolić je (lub przekaż im kody, aby mogli to zrobić sami). Ideą Trusted Neighbor jest uczynienie tego procesu łatwiejszym i bardziej zautomatyzowanym.

Chociaż z pewnością mogłoby to być przydatne, istnieje kilka oczywistych wad. Najpierw musisz poprosić sąsiada o pobranie aplikacji ADT Plus i korzystanie z niej, aby był autoryzowanym użytkownikiem. Po drugie, jeśli chcesz skorzystać z funkcji rozpoznawania twarzy, musisz zapisać twarz tej osoby w bazie danych znajomych twarzy i zapytać o jej zgodę.

Po trzecie i najbardziej niepokojące jest to, że nie zawsze to działa. Osobiście korzystam z funkcji znajomych twarzy w Google Nest i często myli mnie to ze sterownikiem UPS. Wahałbym się, czy nie powierzyć bezpieczeństwa mojego domu tym mądrym osobom. Tamblyn powiedział, że istnieją zabezpieczenia zapobiegające przypadkowemu uruchomieniu, ale nie był w stanie udostępnić szczegółów.

Jest to jednak intrygująca nowa funkcja w systemie bezpieczeństwa. Nie mogę się doczekać, aż Google udostępni swoje domowe interfejsy API i zobaczę, jakie inne innowacje wprowadzą firmy zajmujące się inteligentnymi domami, aby wykorzystać urządzenia i inteligencję platformy. Z pewnością widzę przyszłość, w której cały dom będzie mógł reagować na Twoją twarz. Podejdź do drzwi wejściowych, a dzwonek Cię rozpozna, wyłączy alarm, odblokuje drzwi, ustawi temperaturę zgodnie z Twoimi preferencjami i zacznie odtwarzać Twoją ulubioną playlistę. Czy to trochę przerażające? Tak. Czy to mądre? Bardzo.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

G-Cloud 14: Zagraniczni dostawcy ryzykują nieprzestrzeganiem przepisów, ponieważ CCS zmienia stanowisko w sprawie brytyjskich wymogów dotyczących podatku VAT

Służbę handlową Crown Commercial Service (CCS) oskarża się o wysyłanie mieszanych wiadomości do dostawców usług w chmurze mających siedzibę poza Wielką Brytanią, którzy...

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...
Advertisment