Rozmowa telefoniczna przez satelitę przy użyciu zwykłego smartfona – także dane 5G


Jasne, aktualne iPhone’y w sytuacjach awaryjnych możemy przesyłać dane za pośrednictwem satelitów, ale dwie nowe demonstracje pokazują, że wkrótce będziemy mogli rutynowo wykonywać głosowe połączenia telefoniczne za pośrednictwem łączności satelitarnej. Możesz oglądać rozmowę i 5G demonstracja w filmie poniżej.

Testową rozmowę telefoniczną – wraz z osobnym pobraniem danych 5G – przeprowadzono z Maui na Hawajach do Madrytu za pomocą nowego satelity na niskiej orbicie okołoziemskiej…

Więcej niż awaryjne SOS przez satelitę

The Awaryjne SOS przez satelitę Funkcja iPhone’a 14 i 15 opiera się na połączeniu o bardzo niskiej przepustowości, odpowiednim tylko dla bardzo krótkich wiadomości tekstowych.

iPhone zadaje serię pytań, a Twoje odpowiedzi zamienia na krótkie kody, które można przesłać w postaci zaledwie kilku bajtów danych za pomocą istniejących satelitów przeznaczonych do tego typu powiadamiania ratunkowego.

Za pomocą tej funkcji nie można wykonywać połączeń głosowych.

Reklama

Rozmowy telefoniczne przez satelitę

Natomiast AST SpaceMobile zademonstrowało wykorzystanie łączności satelitarnej do zwykłych połączeń głosowych i transmisji danych 5G. Firma osiągnęła prędkość pobierania na poziomie 14 Mb/s, co nie jest niczym niezwykłym w przypadku zwykłych stacji bazowych 5G, ale Jest wielka sprawa dla komunikacji satelitarnej.

Firma wykonała ogłoszenie w komunikacie prasowym.

AST SpaceMobile, firma budująca pierwszą i jedyną kosmiczną szerokopasmową sieć komórkową dostępną bezpośrednio przez standardowe telefony komórkowe, ogłosiła dzisiaj kolejny bezprecedensowy krok w telekomunikacji, pomyślnie tworząc pierwsze w historii połączenie 5G do transmisji głosu i danych pomiędzy codziennym, niezmodyfikowanym smartfonem a satelita w kosmosie.

Inżynierowie firmy zademonstrowali łączność 5G w przestrzeni kosmicznej, dzwoniąc z Maui na Hawajach w USA do inżyniera Vodafone w Madrycie w Hiszpanii, korzystając z widma AT&T i satelity testowego BlueWalker 3 firmy AST SpaceMobile […]

W oddzielnym teście firma pobiła swój poprzedni rekord sesji danych w ramach komórkowej transmisji danych w przestrzeni kosmicznej, osiągając prędkość pobierania wynoszącą około 14 Mb/s.

Rozmowa została nawiązana z lokalizacji, w której nie ma mobilnego połączenia głosowego ani transmisji danych, przy użyciu całkowicie niezmodyfikowanego smartfona 5G (w tym przypadku Samsunga Galaxy S22). W ramach testu Vodafone i Nokia współpracowały z AST i AT&T.

Przyniesie połączenia głosowe i 5G na pustynię

Mamy nadzieję, że technologia ta umożliwi pełną łączność ze smartfonami w obszarach poza zasięgiem naziemnej mobilnej stacji bazowej, a wszystkie zaangażowane firmy wyrażą swoje ambicje.

AST: „Jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek pewni, że mobilny internet szerokopasmowy w przestrzeni kosmicznej może pomóc w transformacji łączności internetowej na całym świecie, wypełniając luki i łącząc niepołączone”.

Vodafone: „Vodafone stara się wypełnić lukę w korzystaniu z urządzeń mobilnych przez miliony ludzi w Europie i Afryce”.

AT&T: „Wszyscy współpracujemy, aby osiągnąć wspólną wizję łączności kosmicznej dla konsumentów, firm i służb ratowniczych na całym świecie”.

Nokia: „Kosmiczny mobilny internet szerokopasmowy może zapewnić kluczową łączność społecznościom na całym świecie o niedostatecznym dostępie do Internetu”.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Śmierć to nowa, gorąca mechanika w fantazyjnej kampanii Planescape firmy D&D

Płaski krajobrazmiejsce akcji kultowej, klasycznej gry wideo typu RPG Planescape: Udrękapowraca na blat Lochy i smoki. Trzytomowy zestaw pudełkowy od...

Razer chce odmienić Twój salon za pomocą własnych inteligentnych świateł dla graczy

Razer ma teraz własną żarówkę. I dwie lampy. Oraz elastyczna listwa oświetleniowa LED. Wszystkie są wyposażone w diody LED RGB,...

Procesor graficzny Intel Arc A580 i Alchemist+ szczególnie brakuje na wydarzeniu Innovation 2023

Fani architektury graficznej Alchemist firmy Team Blue byli nieco rozczarowani brakiem nowych, dyskretnych produktów GPU Arc na cotygodniowym wydarzeniu Innovation, podczas którego prezentacje...
Advertisment