Rozdział 18 Mandalorian przedstawia nastrojową eksplorację Metroida


Nie jest tajemnicą, że Mandalorianin często przypomina grę wideo. Program ma wszystko: misje pobierania, misje eskortowe, ulepszenia sprzętu i nawet skoki trudności. Pewnie dlatego ol’ Mando czuje się jak w domu w prawdziwej grze wideo. Otwarcie trzeciego sezonu serialu oderwało się od rozgrywki w celu ustawienia sceny to przypominało jedną z tych długich przerywników filmowych, które Naughty Dog uwielbia. Ale w odcinku 2 — czyli rozdziale 18 — przerywniki się skończyły i wracamy do akcji. Odcinek nie przypomina też żadnej gry wideo: jest bardzo Metroid.

Uwaga: ten artykuł zawiera lekkie spoilery dotyczące pierwszych dwóch odcinków Mandalorianin sezon 3.

W tym momencie Din Djarin (Pedro Pascal) i jego mały zielony kumpel Grogu wciąż próbują dostać się do Mandalore, rodzinnej planety Mandalorian, aby mógł wykąpać się w „żywych wodach” pod powierzchnią, aby odpokutować występek polegający na zdjęciu hełmu. Przed udaniem się tam stuka Peli Motto (Amy Sedaris), ulubionego nieuczciwego mechanika wszystkich, aby zdobyć nowego droida, który pomoże mu bezpiecznie eksplorować, biorąc pod uwagę, że planeta jest uważana za zatrutą i pozbawioną życia. niszczycielski atak.

Po zabezpieczeniu droida (choć, szczerze mówiąc, droid wydaje się dość niepewny), Din i Grogu udają się do Mandalore, aby odkryć, że rzeczywiście jest w ruinie, chociaż nie jest tak źle, jak początkowo sądził. Jasne, niegdyś obfite środowisko i kwitnąca cywilizacja już nie istnieją, ale przynajmniej powietrze jest oddychające. Co następuje jest w zasadzie Gwiezdne Wojny odpowiednik dungeon crawlera, w którym Mando zapuszcza się coraz głębiej pod ziemię w celu znalezienia żywych wód.

To jest droid, którego szukasz.
Zdjęcie: Lucasfilm

Są sceny akcji. Din dzierży Mroczny Miecz, by odeprzeć kilku głodnych mieszkańców jaskini. Później konfrontuje się z szefem odcinka, stworzeniem ze świecącymi czerwonymi oczami i różnymi formami, w które można się przekształcić w trakcie odcinka. Ale najciekawszą częścią jest nastrojowa eksploracja, gdy Mandalorianin cicho przemierza pozostałości miasta, starożytne kopalnie i inne dawno zapomniane miejsca.

Reklama

Bardzo jak w Metroid – w szczególności Metroid Prime — okazuje się to doskonałą techniką opowiadania historii. Powiedziano ci kilka rzeczy o Mandalore, w tym o tym, jak Bo-Katan (Katee Sackhoff) była kiedyś częścią rządzącej rodziny w czasach świetności (coś Wojny klonów fani już wiedzą). Ale większość wiedzy jest wywnioskowana. Zamiast poznać każdy szczegół, zamiast tego widzisz pozostałości cywilizacji podczas ich eksploracji, od rozległych podziemnych miast po starożytne kopalnie i wspaniałe miejsca kultu. Odcinek jest trochę zrzutem wiedzy, ale w większości jest zrobiony w sposób, który wydaje się naturalny, gdy wizualnie łączysz rzeczy.

To duża część atrakcyjności najlepszych Metroid gry — pozwalają ci odkryć historię samodzielnie, zamiast bombardować cię przerywnikami filmowymi i ekspozycją. Rozdział 18 z Mandalorianin nie jest tak cichy ani przemyślany — i oczywiście nie jest w ten sam sposób interaktywny. Ale ma dużo tej samej energii. Jest to również rzadki przykład czegoś z Gwiezdne Wojny twarzowy więcej interesujące po tym, jak się o tym dowiesz. Midichlorianie odebrali część magii Jedi i Boba Fett stał się dużo mniej fajny, kiedy dostał prawdziwą pracę. Ale nawet po odwiedzeniu ojczystej planety nadal chcę dowiedzieć się wszystkiego o Mandalorianach i dziwnej, surowej kulturze, z której pochodzi Din.

Jeszcze lepiej: daj mi Metroidvania ustawić na Mandalore, żebym mógł sam się tego nauczyć.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Microsoft rozszerza projekt AI Copilot o sferę bezpieczeństwa

Microsoft poinformował o zbliżającej się dostępności nowego sztuczna inteligencja (AI) w ramach swojej oferty cyberbezpieczeństwa, która twierdzi, że „dramatycznie zwiększy zasięg, szybkość i...

Przycisk akcji iPhone’a 15 w testach; nowy tryb super niskiego zużycia energii

Wydaje się, że jedną z cech Apple Watch Ultra może trafić do modeli iPhone Pro jeszcze w tym roku. Mechaniczny przełącznik wyciszania...

HP wprowadza nowe laptopy i monitory do gier OMEN na 2023 rok

Zaledwie kilka dni później Lenovo zaprezentowało swoje nowe laptopy do gier, firma HP ogłosiła swoją najnowszą linię sprzętu do gier. Nowa gama...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!