Routery zabezpieczone przez HomeKit nie są martwe


Routery zabezpieczone przez HomeKit to być może nie pierwsze akcesoria, które przychodzą na myśl, gdy myślimy o gadżetach inteligentnego domu. Niemniej jednak routery wciąż żyją i stanowią kategorię akcesoriów w świecie HomeKit. To pomimo nitka na Reddicie w tym tygodniu, co sugerowało, że HomeKit nie jest już dostępny dla biznesu, jeśli chodzi o routery.

W wątku jest napisane, że stało się to nieoficjalnie potwierdzony „że producenci nie mogą już zgłaszać nowych produktów dla HKSR”, odnosząc się do bezpiecznych routerów HomeKit. Jednakże, 9 do 5Mac potwierdziła, że ​​producenci routerów mogą w dalszym ciągu tworzyć nowe routery zabezpieczone przez HomeKit. Program licencyjny MFi umożliwia firmom zajmującym się opracowywaniem i dystrybucją routerów integrację technologii Apple HomeKit ze swoimi produktami.

Oferta Apple dla Routery wyposażone w HomeKit polega na tym, że dodają „większą ochronę akcesoriów HomeKit, kontrolując, z którymi usługami i urządzeniami komunikują się w domowej sieci Wi-Fi i przez Internet” – twierdzi firma dokumentacja.

Chociaż prawdą jest, że istnieją inne metody ograniczania interakcji akcesoriów inteligentnego domu z Internetem, routery zabezpieczone przez HomeKit są prostsze. Oferują klientom w ekosystemie Apple gotowe do użycia rozwiązania, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy w zakresie sieci, a jednocześnie zapewniają korzyści, które mogą skonfigurować użytkownicy o większej wiedzy technicznej.

Jedna z teorii, która wyszła na jaw po opublikowaniu nieprawidłowych informacji, głosi, że Matter może zastąpić routery zabezpieczone za pomocą HomeKit. Materia, którą wspiera Apple, wciąż jednak trafia do inteligentnych domów Routery wyposażone w HomeKit będzie nadal odgrywać rolę w strategii inteligentnego domu Apple skupiającej się na prywatności. To, czy firmy będą nadal inwestować w kompatybilność z HomeKit podczas produkcji przyszłych routerów, jest kwestią otwartą, ale Apple pozostawia szeroko otwarte drzwi dla nowych routerów zabezpieczonych przez HomeKit.

Reklama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ASRock przedstawia karty graficzne z serii Radeon RX 7900 GRE

ASRock, wiodący światowy producent płyt głównych, kart graficznych i mini komputerów PC, wprowadził dziś na rynek nowe karty graficzne z serii Steel Legend...

Cozy Bear i inne APT zmieniają taktykę wraz ze wzrostem wykorzystania chmury

Podmioty zagrażające powiązane z państwem rosyjskim zmieniają swoją taktykę w miarę migracji coraz większej liczby organizacji do infrastruktury opartej na chmurze, ale dobra...

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...
Advertisment