Rosnący popyt na pamięci masowe o dużej pojemności napędza przychody przedsiębiorstw z dysków SSD o ponad 60% w pierwszym kwartale 24 r.


TrendForce podaje, że ograniczenie produkcji dostawców doprowadziło do niezaspokojonego popytu na zamówienia o dużej wydajności od czwartego kwartału 2023 roku. W połączeniu ze strategiami zaopatrzenia mającymi na celu tworzenie tanich zapasów, spowodowało to wzrost liczby zamówień i znaczny wzrost przychodów z dysków SSD dla przedsiębiorstw, które osiągnęły 3,758 miliarda dolarów w I kwartale 2024 r., co stanowi oszałamiający wzrost o 62,9% w ujęciu kwartalnym.

TrendForce podkreśla ponadto, że zapotrzebowanie na serwery o dużej pojemności napędzane przez sztuczną inteligencję gwałtownie wzrosło. Klienci z Ameryki Północnej coraz częściej wybierają dyski SSD QLC o dużej pojemności w celu zastąpienia dysków twardych, co prowadzi do ponad 20% wzrostu zamówień na bity SSD dla przedsiębiorstw w drugim kwartale. Spowodowało to również wzrost cen kontraktowych na dyski SSD dla przedsiębiorstw w drugim kwartale o ponad 20%, przy oczekiwanym wzroście przychodów o kolejne 20%.

Produkty QLC o dużej wydajności wykazały wyższą dynamikę popytu w porównaniu z innymi pojemnościami, a Samsung i SK Group (SK hynix i Solidigm) posiadają przewagę konkurencyjną. Wzrost zamówień firmy Samsung wyprzedził konkurencję dzięki jego statusowi głównego dostawcy dysków SSD dla przedsiębiorstw dla klientów w Ameryce Północnej oraz kwalifikacji produktów QLC dla przedsiębiorstw SSD przez klientów, co doprowadziło do wzrostu przychodów w pierwszym kwartale do 1,782 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 85,4%. Przewiduje się, że silny popyt w Ameryce Północnej zwiększy przychody w drugim kwartale o ponad 30%.

Spółka zależna SK Group, Solidigm, która od dawna koncentruje się na produktach SSD QLC dla przedsiębiorstw, odnotowała gwałtowny wzrost zamówień, który podwoił się ze względu na zwiększone wykorzystanie sztucznej inteligencji przez klientów. Doprowadziło to do przychodów z dysków SSD dla przedsiębiorstw w pierwszym kwartale wynoszących 1,144 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 49,3% kwartał do kwartału. Oczekuje się, że drugi kwartał będzie również korzystny ze względu na zamówienia na dyski SSD o dużej pojemności, przy przewidywanym wzroście przychodów o ponad 30%. Firma Micron również odnotowała znaczny wzrost, a przychody z dysków SSD dla przedsiębiorstw w pierwszym kwartale osiągnęły 374 mln USD, co oznacza wzrost o 49,4% w ujęciu kwartalnym, dzięki rosnącemu wolumenowi i cenom.

Przychody firmy Kioxia z dysków SSD dla przedsiębiorstw w pierwszym kwartale wzrosły do ​​326 mln dolarów, co oznacza wzrost o 50,1% w ujęciu kwartalnym, wzmocnione bieżącymi zamówieniami od klientów z Ameryki Północnej. Oczekuje się, że w drugim kwartale przychody wzrosną o dodatkowe 20%. Firma Western Digital, której baza klientów znajduje się głównie w Ameryce Północnej, odnotowała skromny wzrost przychodów o 18,1% do 133 mln USD ze względu na bardziej ograniczoną linię produktów.

Jednak firma Western Digital również intensywnie realizuje dostawy produktów pamięci masowej o dużej pojemności, planując masową produkcję 162-warstwowych dysków SSD QLC. Aby przyspieszyć produkcję dysków SSD PCIe 5.0, firma współpracuje z zewnętrznymi producentami kontrolerów, przełamując tradycję wewnętrznego rozwoju układów scalonych. To strategiczne posunięcie podkreśla wysiłki Western Digital mające na celu poszerzenie asortymentu produktów i wspieranie stałego wzrostu przychodów z dysków SSD dla przedsiębiorstw.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment