Rodzice mogą blokować instalację „niebezpiecznych” aplikacji spoza App Store. Oto, jak to zrobić


Odzyskaj jasność z CleanMyPhone firmy MacPaw — nowa aplikacja czyszcząca oparta na sztucznej inteligencji, która szybko identyfikuje i usuwa z urządzenia rozmazane obrazy, zrzuty ekranu i inne bałagany. Pobierz go teraz z bezpłatnym okresem próbnym.


Dzięki iOS 17.4 w UE użytkownicy iPhone’a mogą po raz pierwszy instalować aplikacje spoza App Store. Chociaż Apple twierdzi, że aplikacje z App Store spełniają wszystkie standardy jakości, prywatności i bezpieczeństwa, zgodnie z prawem firma nie może decydować o dostępności aplikacji na rynkach aplikacji innych firm.

Apple ostrzega że aplikacje spoza App Store mogą zawierać mowę nienawiści, skrajną przemoc, zachęcać do zażywania nielegalnych narkotyków, pornografię i nie tylko. System kontroli rodzicielskiej iOS pozwala rodzicom decydować, czy członkowie rodziny mogą instalować aplikacje z alternatywnych rynków aplikacji — oto jak…

Rynki aplikacji innych firm można instalować za pośrednictwem Internetu. iOS zawiera podstawowe zabezpieczenia zapobiegające przypadkowej instalacji alternatywnych rynków aplikacji przez użytkowników. (Krytycy opisaliby te „karty grozy” jako nieuczciwe środki zniechęcające do adopcji użytkowników).

Po naciśnięciu łącza umożliwiającego zainstalowanie sklepu z aplikacjami standardowy arkusz systemowy potwierdzi, czy chcesz kontynuować. Jeśli w ogóle nie zainstalujesz sklepu z aplikacjami, nie będzie możliwe instalowanie aplikacji pochodzących spoza otoczonego murem ogrodu Apple App Store.

Reklama

Rodzice mogą jednak obawiać się, że ich dzieci nie rozumieją, co to oznacza, i mimo to kontynuują naukę. W takich przypadkach możesz użyć ograniczeń czasu przed ekranem, aby całkowicie uniemożliwić instalację rynków aplikacji innych firm. Możesz także użyć funkcji Czas przed ekranem na swoim urządzeniu, aby skonfigurować to samo ustawienie dla siebie.

  • W aplikacji Ustawienia na iOS 17.4 w UE przejdź do opcji Czas przed ekranem.
  • Kontynuuj konfigurowanie Czasu przed ekranem na swoim urządzeniu lub wybierz urządzenie dziecka za pośrednictwem Chmury rodzinnej.
  • W menu czasu wyświetlania przejdź do opcji „Ograniczenia dotyczące treści i prywatności” -> „Instalacje i zakupy aplikacji”.
  • Zmień ustawienie „Rynek aplikacji” na „Nie zezwalaj”, aby zablokować instalację aplikacji innych firm ze źródeł innych niż App Store.

Zamiast od razu blokować wszystkie sklepy stron trzecich, rodzice mogą chcieć ustawić klasyfikację wiekową. W przypadku aplikacji instalowanych z zewnętrznych rynków będą obowiązywać ograniczenia wiekowe.

Możesz kontrolować dozwoloną klasyfikację wiekową wszystkich zainstalowanych aplikacji na urządzeniu — w sklepie Apple App Store lub gdzie indziej — za pomocą opcji Czas przed ekranem. W menu „Ograniczenia dotyczące treści i prywatności” kliknij „Ograniczenia treści” i ustaw klasyfikację wiekową dla „Aplikacji”.

Podobne ograniczenia są również dostępne w profilach MDM dla przedsiębiorstw, aby kontrolować dystrybucję aplikacji na zarządzanej flocie iPhone’ów pracowników. Firmy mogą ustawić „zezwól na instalację aplikacji Marketplace” flagę na wartość false, aby zapobiec instalowaniu na urządzeniu jakiegokolwiek sklepu z aplikacjami innych firm, co w związku z tym blokuje boczne ładowanie aplikacji spoza App-Store.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment