Rodzice i nastolatki na smartfonach: węszenie, rozproszone rodzicielstwo i nie tylko


Nowe badanie przeprowadzone zarówno wśród rodziców, jak i nastolatków bada, w jaki sposób rodziny radzą sobie z problemami: smartfon użytkowania, a niektóre wyniki są bardziej zaskakujące niż inne.

Najważniejszym z nieoczekiwanych wniosków jest to, że około 40% rodzin wielokrotnie kłóciło się o to, ile czasu nastolatki spędzają na telefonie…

Czas ekranowy dla nastolatków

Badania Pewa stwierdziło, że 10% respondentów stwierdziło, że często się na ten temat kłócą, a dodatkowe 28% stwierdziło, że zdarza się to „czasami”.

Trzy czwarte rodziców uważa tę kwestię za ważną, a 15% określiło ją jako kwestię o najwyższym priorytecie. Jeśli chodzi o faktyczne ustalanie limitów czasu spędzanego przed ekranem, rodzice byli niemal po równo podzieleni na tych, którzy to robią, i tych, którzy tego nie robią, ale wydaje się, że odnosi się to głównie do wieku nastolatków. Około 62% rodziców ustala limity dla nastolatków w wieku 13 i 14 lat, podczas gdy w przypadku osób w wieku 15–17 lat odsetek ten spada do 37%.

Jednak niektóre nastolatki chcą ograniczyć czas spędzany przed ekranem – 38% uważa, że ​​spędzają za dużo czasu na telefonie.

Reklama

Czas przed ekranem rodzica

Wielu rodziców przyznaje, że spędza zbyt dużo czasu na telefonie – 47% zgadza się z tym stwierdzeniem. Około 31% z nich przyznaje, że podczas rozmowy z nastolatkiem rozprasza ich telefon.

Wygląda jednak na to, że nie są tego świadomi pełny w tym zakresie, ponieważ 46% nastolatków zgłasza takie rozproszone rozmowy.

Rodzicielskie szpiegowanie telefonów nastolatków

Dokładnie 50% rodziców twierdzi, że czasami przegląda smartfon swojego nastolatka, a 43% nastolatków twierdzi, że wie, że tak się dzieje.

To znowu jest powiązane z wiekiem: węszenie rodziców sięga 64% w przypadku 13 i 14-latków, ale spada do 41% w przypadku 15-17-latków.

Nastoletnia ocena wpływu smartfona

70% nastolatków twierdzi, że korzyści ze smartfonów przewyższają szkody. Twierdzą, że w szczególności telefony pomagają im realizować hobby i zainteresowania, wykazywać się kreatywnością i dobrze radzić sobie w szkole. Z drugiej strony uważają, że korzystanie ze smartfona utrudnia rozwijanie umiejętności społecznych.

Na pytanie, jak się czują, gdy nie mają telefonu, więcej nastolatków opisało uczucia pozytywne niż negatywne. Najczęstsze odpowiedzi to „szczęśliwy” i „spokojny”, przy znacznie mniejszej liczbie respondentów zgłaszających, że czują się zaniepokojeni, zdenerwowani lub samotni.

Możesz przeczytaj szczegółowy raport tutaj.

zdjęcie zrobione przez Darmowe zapasy NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment