Røde przejmuje Mackie w ramach transakcji o wartości 120 milionów dolarów w USA


Røde Microphones ogłosiło przejęcie kultowej amerykańskiej firmy pro audio Mackie od Transom Capital, firmy private equity z siedzibą w Los Angeles. Dla Petera Freedmana, założyciela Røde, to przejęcie stanowi szansę na rozszerzenie strategii na cały ekosystem produkcji audio i zdobycie kolejnej (wciąż) wartościowej marki. Wraz z przejęciem do Røde trafia także Danny Olesh, dyrektor ds. technicznych firmy Mackie i były założyciel SM Pro Audio z siedzibą w Australii.

Røde Microphones ogłosiło przejęcie kultowej amerykańskiej firmy pro audio Mackie od Transom Capital, firmy private equity z siedzibą w Los Angeles. Dla Petera Freedmana, założyciela Røde, to przejęcie stanowi szansę na rozszerzenie strategii na cały ekosystem produkcji audio i zdobycie kolejnej (wciąż) wartościowej marki. Wraz z przejęciem do Røde trafia także Danny Olesh, dyrektor ds. technicznych firmy Mackie i były założyciel SM Pro Audio z siedzibą w Australii.

Po niedawnej inwestycji Transom Capital w Bose Professional (biznes zajmujący się instalacjami komercyjnymi i konferencjami) wycofanie się z inwestycji w markę Mackie – jedyną, która pozostała w LOUD Audio LLC – ma całkowity sens. Transom Capital Group nabyła kultowe marki Mackie, Ampeg, EAW i Martin Audio w październiku 2017 roku, a następnie sprzedała wszystkie firmy (Ampeg firmie Yamaha, EAW firmie RCF i Martin Audio sobie, jak to zawsze ma miejsce w przypadku firm brytyjskich).

Dzięki przejęciu Mackie firma Røde może liczyć na cenną wizję swojego inżyniera dźwięku i dyrektora ds. technologii, dzięki której Mackie utrzymywało się na rynku przez ostatnie dwa lata. Danny Oleshz siedzibą w Melbourne w stanie Wiktoria w Australii jest szanowaną marką w branży. Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu w branży audio, rozwoju produktów i technologiach cyfrowych, Olesh jest uważany za jednego z najlepszych inżynierów dźwięku na żywo w Australii, gdzie powstało wiele jego innowacyjnych pomysłów na produkty.

Założył SM Pro Audio, producenta innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie produktów, w tym serii uMiX zdalnie sterowanych mikserów cyfrowych Wi-Fi z możliwością nagrywania USB, które Harman Professional uznał za tak innowacyjne i wartościowe, że nabył spółkę w 2015 roku. W rezultacie Olesh pozostał na stanowisku kierownika projektu badawczo-rozwojowego w firmie Harman przez ponad cztery lata, po tym jak został zatrudniony przez firmę Loud do kierowania planem rozwoju produktów Mackie w marcu 2021 r.

W ciągu ostatnich dwóch lat Mackie zaskoczył branżę wprowadzeniem odważnych produktów, takich jak mikser i interfejs podcastów DLZ Creator (na zdjęciu powyżej – który bezpośrednio konkuruje z serią RodeCaster firmy Røde), mikrofon bezprzewodowy OnyxGo (również konkurent Røde), Mackie StealthBar, przenośny głośnik zasilany bateryjnie Thump GO i wiele więcej. Niestety, z punktu widzenia produkcji i marketingu, Mackie nie było już tą samą legendą branży, którą pozostawił po sobie jej założyciel Greg Mackie. Co potwierdza, że ​​dla Røde przejęcie Mackie to potrójne zwycięstwo, które eliminuje bezpośredniego konkurenta z rynku, co można zwiększyć dzięki znakomitym możliwościom produkcyjnym Røde.

Reklama

„Przejęcie oznacza nowy rozdział w ewolucji Røde i ustanawia The Freedman Group – spółkę-matkę Røde – jako jedną z najbardziej wszechstronnych firm zajmujących się pro audio na świecie, z godnym pozazdroszczenia katalogiem produktów obejmującym szeroką gamę produktów audio rozwiązania do tworzenia treści, nagrywania w domu i studiu, transmisji i produkcji dźwięku na żywo” – czytamy w ogłoszeniu Røde.

„Jestem absolutnie podekscytowany możliwością powitania Mackie w gronie kultowych marek audio The Freedman Group” – mówi Peter Freedman, jej założyciel i prezes. „To prawdziwe legendy, z niezrównanym rodowodem w zakresie dźwięku na żywo. Dziś Røde i Mackie są liderami w branży audio i dzielimy tę samą pasję do tworzenia innowacyjnych, wysokiej jakości produktów z silnym naciskiem na klienta. dzięki temu przejęciu The Freedman Group jest obecnie wiodącą firmą zajmującą się technologią audio, oferującą światowej klasy produkty jeszcze szerszemu gronu klientów, od wschodzących twórców treści po profesjonalistów pracujących przy produkcji na żywo i wszystkich pośredników”.

Mackie, integralny uczestnik rewolucji w dziedzinie nagrywania domowego w latach 90., szybko zyskał sławę jako wysoce innowacyjna marka, skupiająca się na jakości i przystępności cenowej „zbudowanej jak czołg”. Przełomowe produkty, takie jak miksery 1602 i D8B oraz głośnik SRM450, od razu stały się klasykami i w połączeniu z unikalnym podejściem do marketingu ugruntowały pozycję Mackie jako marki popularnej w branży nagraniowej i dźwięku na żywo – status, który podtrzymują dzisiaj dzięki wiodącym produktom, takim jak Seria kompaktowych mikserów ProFX, seria aktywnych głośników Thump i popularna seria stacjonarnych monitorów produkcyjnych CR.

 

„Mackie to jedna z największych historii sukcesu w branży pro audio i podziwiam ich od dawna” – potwierdza Peter Freedman. „Moje doświadczenie związane jest z produkcją dźwięku na żywo. Zawsze mnie to pasjonowało, odkąd jako dziecko zobaczyłem Toma Jonesa w hotelu Chevron w Sydney w 1969 roku – mój ojciec Henry zainstalował tam nagłośnienie, a także w wielu innych miejscach w całym mieście. Dźwięk na żywo to moja pasja w dziedzinie audio, więc mam wrażenie, że ta część mojej kariery zatoczyła koło.

Kontynuuje: „Poznałem Grega Mackie, jeszcze zanim założyłem Røde, uznałem jego pasję do audio i podejście do biznesu za inspirującą. Historia ich powstania jest niesamowicie podobna do naszej. Obie marki na swój sposób pomogły w demokratyzacji samodzielnego nagrywania, Mackie ze swoimi mikserami i głośnikami oraz Røde z naszymi mikrofonami. Przeszliśmy podobną ścieżkę i dziś obie marki są liderami w tym, co robimy, więc jestem niesamowicie podekscytowany możliwością połączenia tych dwóch ikon audio.

 

Greg Mackie, założyciel firmy Mackie i legenda branży audio, podziela podobne zdanie, mówiąc: „Nie mogę wymyślić lepszej firmy, z którą Mackie mógłby być kojarzony, niż Røde”.

Mówiąc o przejęciu, Alex Nelson, obecny dyrektor generalny Mackie, mówi: „Cały zespół Mackie jest podekscytowany możliwością połączenia sił z Peterem, Damienem i ich niesamowitą załogą. Pracując przez wiele lat w branży audio, zawsze wysoko ceniłem Røde Ich zdolności produkcyjne i wiodąca technologia nie mają sobie równych w branży pro audio i myślę, że są idealnym partnerem, który pomoże Mackie w rozwoju, gdy wkraczamy w nowy, ekscytujący rozdział w naszej historii. Poza tym moment nie mógł być lepszy. mamy przed sobą niesamowitą mapę drogową produktu, którą ogłosimy kilka ważnych wydarzeń przed NAMM ’24. To niezwykle ekscytujący czas dla Mackie i nie moglibyśmy być szczęśliwsi, robiąc to wszystko wraz z zespołem Røde .”

„Røde i Mackie to marki niezwykle harmonijne” – mówi Damien Wilson, dyrektor generalny Freedman Group. „To przejęcie dywersyfikuje naszą ofertę produktów w sposób bardzo uzupełniający się. Oferujemy obecnie kompleksowe rozwiązania audio dla każdego, od muzyków zakładających domowe studio po profesjonalnych inżynierów dźwięku na żywo. Chociaż marka, produkcja i działalność Mackie pozostaną niezmienione, dają niesamowite możliwości połączenia w skuteczny sposób uzupełniającej się własności intelektualnej, infrastruktury i zasobów obu marek. Jestem bardzo podekscytowany potencjałem, jaki oferuje to Røde i Mackie.

Komentarz dla Røde Microphones LLC, członka zarządu Joe Hokej mówi: „To przejęcie oferuje Røde ogromne możliwości rozwoju i jest znaczącym kamieniem milowym w ich globalnej ekspansji. To ekscytujące widzieć, jak Røde nadal inwestuje w swoją przyszłość i nie mogę się doczekać ciągłego sukcesu tych dwóch legendarnych marek”.

Doradztwa prawnego dla Røde udzielały Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom i Gilbert + Tobin, przy wsparciu finansowym PwC. Finansowanie zapewniła spółka Amicaa & Carlyle przy wsparciu prawnym Baker McKenzie. Sprzedający Transom Capital Group otrzymał poradę prawną od Kirkland & Ellis oraz doradztwo finansowe od Lincoln International.

 

„Współpraca z zespołem kierowniczym Mackie przez ostatnie kilka lat była dla nas przyjemnością” – mówi Russ Roenick, partner zarządzający Transom. „Ich duch innowacyjności, podejście do klienta i ogólne dążenie do doskonałości zbudowały niezrównaną kulturę firmy. Życzę zespołowi dalszych sukcesów podczas wykonywania kolejnego kroku w swojej podróży wraz z wybitnym zespołem z Røde”.

Z bogatą historią sięgającą ponad 50 lat, Røde jest wyjątkową australijską firmą, której właścicielem i operatorem jest firma, z pasją do innowacji, obsesją na punkcie jakości i trwałym zaangażowaniem w udostępnianie dźwięku każdemu. Produkty Røde są projektowane i produkowane w siedzibie firmy w Sydney w Australii. Najnowocześniejsze obiekty Røde, składające się z pięciu magazynów o łącznej powierzchni ponad 280 000 stóp kwadratowych, mieszczą maszyny precyzyjne o wartości ponad 500 milionów dolarów i międzynarodowy zespół składający się z ponad 450 osób zajmujących się wysoce wykwalifikowanymi dyscyplinami: inżynierią elektroniczną, wzornictwem przemysłowym, inżynieria techniczna, robotyka, inżynieria dźwięku i akustyki, produkcja metali, narzędziownia, technologia form wtryskowych, logistyka, montaż, kontrola jakości, finanse, marketing i sprzedaż.

Oprócz siedziby w Sydney firma Røde posiada biura na całym świecie, w tym w USA, Chinach i Wielkiej Brytanii, a jej produkty są eksportowane do 118 krajów na całym świecie.
Røde jest częścią The Freedman Group, obok APHEX, Event i SoundField.

www.mackie.com
www.rode.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Forrester: Wskazówki dotyczące oceny zarządzania chmurą hybrydową

Ponieważ coraz więcej firm wdraża chmurę publiczną, większość wybiera strategia chmury hybrydowej. Dzieje się tak dlatego, że starsze obciążenia i aplikacje nie...

Przetestowano bezpompową chłodnicę procesora AIO Wielend

Chłodnica procesora Wielend AIO to prototypowa chłodnica cieczy z zamkniętym obiegiem, pozbawiona pompy ani jakiejkolwiek formy aktywnego przepływu chłodziwa pomiędzy źródłem ciepła (blokiem...

CNET zdegradowany do niezaufanych źródeł przez redaktorów Wikipedii z powodu treści generowanych przez sztuczną inteligencję

Witryna CNET, niegdyś ciesząca się zaufaniem jako podstawa dziennikarstwa technologicznego, została publicznie zdegradowana Niezaufane źródła w Wikipedii. Od końca 2022 r. CNET...
Advertisment