Roblox twierdzi, że nie zablokował Linuksa ani Steam Deck, ale podobno jest tam tost


Zła wiadomość dla fanów Roblox na Linuksie — obejścia nie działają. Gry na Linuksie raporty że najnowsza wersja Robloxa „silnie blokuje go przed pracą z Wine”, wyświetlając komunikat o błędzie „Wine nie jest obsługiwane” nawet w przypadku narzędzi specyficznych dla Roblox jak ocet i sok winogronowy są dodane. Wine to warstwa kompatybilności, która umożliwia uruchamianie wielu gier Windows na systemach Linux.

Ale Roblox twierdzi, że to nie jest osobiste. „Potwierdzamy, że nie wprowadzono żadnych zmian z naszej strony, aby konkretnie blokować Linuksa lub Steam Deck, ponieważ Roblox nigdy oficjalnie nie wspierał Linuksa ani Steam Deck” – mówi rzeczniczka Samantha Spielman Krawędź.

„Nieustannie udoskonalamy naszą funkcję przeciwdziałającą oszustwom Hyperion, więc możliwe jest, że wszystko, co zrobił autor, nie jest już kompatybilne z naszymi systemami przeciwdziałającymi oszustwom” – dodał Spielman.

„nie było żadnych zmian z naszej strony, które dotyczyłyby konkretnie blokowania Linuksa lub Steam Deck”

Nie wiem wystarczająco dużo o obejściach Roblox, aby stwierdzić, czy firma dzieli włos na czworo, ale jest całkiem możliwe, że Roblox po prostu odciął nieoficjalny wsparcie dla Wine, ponieważ uważało, że zostało nadużyte.

Na forum programistów Roblox – wyjaśnił pracownik firma faktycznie nieoficjalnie wspierała Wine przez jakiś czas – ale to nieoficjalne wsparcie nie trwało długo, ponieważ niektórzy ludzie używali go do inżynierii wstecznej firmowego zabezpieczenia przed oszustwami Hyperion i opracowywania hacków Roblox.

Reklama

„Widzimy, że jest on używany do oszukiwania, co szczerze mówiąc jest rozdzierające serce, ponieważ był to osobisty wysiłek naszych programistów przy założeniu, że ludzie go zrozumieją i nie wykorzystają go w niewłaściwy sposób” – napisał Bitdancer, według Gry na Linuksie.

„Niestety wyczerpaliśmy nasze możliwości” – odpowiedzieli, gdy użytkownik zapytał, czy wsparcie dla Linuksa będzie prawdopodobnie trwało znacznie dłużej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....

Jak planowanie i infrastruktura zawiodły podczas pożarów na Maui

W tym tygodniu pojawiły się nowe szczegóły na temat kaskadowych awarii, które doprowadziły do ​​pożarów, które w sierpniu ubiegłego roku szalały na Maui....
Advertisment