Riot Games oczyszcza CEO z zarzutów molestowania i dyskryminacji


Śledztwo Riot Games w sprawie dyrektora generalnego Nicolo Laurenta, w następstwie pozwu o dyskryminację w miejscu pracy wniesionego przeciwko League of Legends firma w styczniu „nie była w stanie znaleźć żadnych dowodów, które uzasadniałyby jakiekolwiek sankcje”, komisja zarządu spółki powiedział we wtorek.

Specjalna komisja zarządu stwierdziła, że ​​„stwierdziła, że ​​nie ma dowodów na to, że Laurent nękał, dyskryminował lub podejmował odwet” Sharon O’Donnell, była asystentka wykonawcza którego pozew cywilny twierdzi Laurent robił takie rzeczy. Komisja, złożona z członków zarządu Riot, którzy nie są współzałożycielami firmy, wynajęła zewnętrzną firmę prawniczą do zbadania sprawy. Ta firma i komitet ogłosili wyniki w oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej firmy.

„To nie jest rekomendacja, którą lekceważymy” – powiedział komitet zarządu. „W sprawach dotyczących kierownictwa wysokiego szczebla zdajemy sobie sprawę, że dynamika władzy może często prowadzić do zachowań i uprzedzeń, które w toksyczny sposób infekują doświadczenia innych osób w organizacji. Co więcej, w wielu takich przypadkach wyciągnięcie wniosków na temat tego rodzaju zarzutów może być trudne ”.

Według raportu firmy tak nie było w przypadku zarzutów przeciwko Laurentowi. W połowie stycznia O’Donnell złożył pozew przeciwko Riot i Laurentowi w Sądzie Najwyższym w Los Angeles, twierdząc, że Laurent ją oświadczył, poprosił ją o podróżowanie z nim i pracę z jego domu, a następnie zwolnił ją po tym, jak zgłosiła sprawę do działu zasobów ludzkich Riot.

Pozew O’Donnella, nadeszła wkrótce potem bardzo nagłośniony raport śledczy w kulturę pracy Riot i traktowanie kobiet oraz pozew zbiorowy , co nastąpiło po nim, skłoniło zarząd zarówno do zwołania specjalnego śledztwa, a następnie do publicznego przedyskutowania jego ustaleń, powiedział komitet zarządu.

Komisja stwierdziła, że ​​„gdyby wyszły na jaw jakiekolwiek dodatkowe materialne dowody niewłaściwego postępowania ze strony Laurenta, poprosilibyśmy Riot o wznowienie śledztwa bez wahania i bez uprzedzeń”.

Reklama

Po dodatkowym komentarzu rzecznik Riot Games odesłał czytelników Polygon do oświadczeń firmy na jej stronie internetowej. Adwokat O’Donnella odmówił dalszego komentowania ich sprawy.

Na stronie internetowej Riot Laurent powiedział, że O’Donnell „zarzuty nękania, dyskryminacji i odwetu dotyczące mnie nie są prawdziwe. Nic takiego, ani nawet w niewielkim stopniu temu, nigdy się nie wydarzyło ”.

„Mogę z całą pewnością powiedzieć, że gdyby te zarzuty były prawdziwe, Specjalny Komitet zaleciłby mi wypowiedzenie, a rada zwolniłaby mnie” – napisał Laurent.

Ze swojej strony Riot Games określiło dochodzenie Laurenta jako „rygorystyczne” i zauważyło, że „rozstaliśmy się ze starszymi przywódcami, kiedy potwierdziliśmy niewłaściwe lub dyskryminujące zachowanie. […] Byliśmy w pełni przygotowani, aby zrobić to ponownie ”.

W nieco powiązanym dodatkowym opracowaniu, Esports Observer poinformował w poniedziałek że spółka zależna Dell Alienware rozwiązała umowę sponsorską z Riot Games na rok przed wygaśnięciem umowy. W raporcie The Observer zacytowano anonimowe źródło, które powiedziało, że odejście firmy Alienware było spowodowane „troską o publiczny wizerunek twórcy gry w kontekście twierdzeń o nękaniu i innych kontrowersji”.

Rzecznik Riot Games powiedział Polygon, że firma nie będzie komentować swojej umowy z Alienware, która rozpoczęła się w 2019 roku. „Kontynuując dyskusje z nimi, usunęliśmy ich branding z naszych transmisji” – powiedział rzecznik.

Firma Polygon skontaktowała się z przedstawicielem Alienware w celu uzyskania dodatkowego komentarza.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment