Righteous Gemstones sezon 2 staje się wręcz sukcesyjny


Obydwa Dziedziczenie oraz Sprawiedliwe kamienie szlachetne, który właśnie zadebiutował w drugim sezonie, składa widzowi obietnicę: tak naprawdę działa świat. w Dziedziczenie, jest to całkiem proste, ponieważ publiczność obserwuje, jak superbogaci atakują się nawzajem, uśmiechając się podczas okazjonalnego spotkania akcjonariuszy.

Z „Mówię językami ludzi i aniołów” i „Gdy odejdę, przyjdą dzikie wilki” Kamienie szlachetne ugruntował to, co twórca Danny McBride założył w pierwszym sezonie serialu, w którym żarty i fabuła stoją obok siebie, gdzie śpiew i modlitwa mogą ukryć morderstwo i szantaż. Który świat jest prawdziwy? W przypadku kamieni szlachetnych oba są.

Reklama

BÓG cię teraz zobaczy
HBO

Połączenie rozrywki i przemocy pojawiło się od razu w drugim sezonie, który zaczyna się od zbadania przeszłości patriarchy rodziny dr Eli Gemstone (John Goodman) jako wyjętego spod prawa zapaśnika znanego jako Maniac Kid. Jedno pytanie, które pojawiło się w pierwszym sezonie Kamienie szlachetne było z pewnością, jak u licha taki dobry, stary teleewangelista, taki jak Eli, wychowywał dzieci takie jak Jesse, Judy i Kelvin?

Sezon 2 zaczyna odpowiadać na to pytanie, sugerując, że Eli działał razem z całą resztą. Po retrospekcji do Memphis, gdzie Eli jest zbirem łamającym kciuki, pracującym na boku dla zapaśników, przeszłość go dogania w postaci Juniora (Eric Roberts), syna tego szefa, który wtedy był trochę palantem . Ale teraz został upokorzony porzuceniem własnego ojca i przychodzi do Helego na pamiątkę dawnych czasów.

Junior ma zdolność, której najwyraźniej żadne z dzieci Gemstone nie posiada: potrafi sprawić, że Eli się uśmiechnie. Po tym, jak wychodzą zwycięsko z bójki na parkingu, Junior szybko staje się osobistym powiernikiem Eli, zbliżając się jeszcze bardziej, gdy mówi Eli, że chce się modlić.

Ale dla Jessego (McBride) sympatie jego ojca są tylko kolejnym dowodem na to, że czas staruszka minął. Kamienie szlachetne zaczynają wkraczać w XXI wiek dzięki nowej usłudze przesyłania strumieniowego GODD, ale Jesse nie porusza się wystarczająco szybko. Jego związek z Amber (Cassidy Freeman) uzdrowił się do tego stopnia, że ​​obecnie prowadzą oni grupę kościelną, której celem jest dawanie małżeństwom drugiej szansy. Są chrześcijańską parą władzy, która szuka kogoś, kto pasuje do ich energii, i wydaje im się, że znaleźli partnerów w Lyle’u i Lindy Lissonach (Eric Andre i Jessica Lowe).

Eric Andre w Sprawiedliwych kamieniach szlachetnych

Czas na Lisson

Podobnie jak Junior z Elim, Lissonowie szybko wkroczyli w życie Jessego i Amber, obiecując, że w głębi duszy poczują się, kim naprawdę są. Eli to awanturnik, który uwielbia walkę, a Jesse jest chętny na jego awans, a oni po prostu nie mogą się powstrzymać. Andre doskonale pasuje do energii McBride’a (podobnie jak Freeman) i uwodzi dwóch mieszkańców Wschodu kołyszącym się kościołem, tańcem liniowym prowadzonym przez Joe Jonasa i posiadaniem drogiego chrześcijańskiego timeshare, Zion’s Landing.

Ale lądowanie Syjonu będzie ich kosztować 10 milionów dolarów. Chociaż Jesse i Amber są bogaci, nie są tak bogaci jak Dziedziczenie Dzieci. Potrzebują pomocy ojca w tej sprawie i nawet zielona sukienka Amber nie jest w stanie przekonać Eli do pomocy. Kiedy Eli zwiedza potencjalną posiadłość, która wciąż jest pod ochroną federalną, uważa, że ​​ambicje Jessego są przerażające i znajduje odpowiedni moment, by go upokorzyć. Okrucieństwo, którego po raz pierwszy użył wobec Juniora, ponownie się odnajduje.

Skupia się bardziej na wścibskim nowojorskim reporterze (Jason Schwartzman) Thanielu Blocku, który ma doświadczenie w znajdowaniu brudów na pastorach megakościołów i zadaje pytania dotyczące jego ukochanej żony Aimee-Leigh ze wszystkich ludzi. Śmierć Aimee-Leigh, jedynego świętego wśród kamieni szlachetnych, wisi nad Elim. Pytanie o nią to mocna prowokacja, o którą pyta reporter, który lubi szturchać misia.

Koniec drugiego odcinka sezonu 2 rozpoczyna dalszą intrygę związaną z Block, ale jasne jest, że kamienie szlachetne nie są z lasu. Sprawiedliwe kamienie szlachetne buduje świat tak głęboki, jak zabawny. Umięśniony God Squad Kelvina (Adam DeVine), ponawiana prośba Judy (Edi Patterson) o sprawienie, by Block był „głodny” i czysta błyskotliwość, jaką daje słowo „Bóg”, są dostarczane w szybkim ogniu.

„Czuję, że kamienie szlachetne mają więcej wspólnego z korporacjami niż z przeciętnym chrześcijaninem” – powiedział niedawno McBride. SzybkaFirma. Ale w przeciwieństwie do jazdy na pieniądze Dziedziczenie, wiara nie jest czymś, co można zmierzyć w jakikolwiek wymierny sposób. Jest niewidoczny i pozornie może pojawić się w każdej chwili. Może zostać wyrzucony z ciebie dokładnie w tym samym czasie, w którym wyrzucasz go z kogoś innego. Bardzo łatwo jest postrzegać kamienie szlachetne jako hipokrytów, ponieważ w większości są właśnie takimi. Ale ta hipokryzja nie oznacza braku wiary.

Obserwowanie, jak próbują zrównoważyć hipokryzję z prawdziwą wiarą, jest intrygujące bez względu na to, jak bardzo im się nie uda lub odniosą sukces, ale są szanse, że poniosą porażkę o wiele bardziej.

Nowe odcinki Sprawiedliwe kamienie szlachetne Premiera 2 sezonu w niedziele.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wind Armor location in Zelda: Tears of the Kingdom

One of the biggest problems with Breath of the Wild, some will say, was the lack of Link’s iconic green garb....

Pixel Watch 2 może pożegnać się z chipami Samsunga, aby poprawić baterię

Wszystko, co musiał zrobić pierwszy Pixel Watch, to nie ssać. To nie będzie wystarczająco dobre dla jego następcy, o którym podobno debiut...

Lokalizacja Hero Armor w Zelda: Tears of the Kingdom

Link nosił wiele strojów na przestrzeni lat, ale bez względu na rok lub wydanie, zawsze nawiązuje do klasycznego zielonego stroju noszonego...
Advertisment