RFK Jr. pozywa Meta za „ingerencję w wybory” po tymczasowym usunięciu przez nią filmu z kampanii


Niezależny kandydat na prezydenta i zwolennik antyszczepionek Robert F. Kennedy Jr. pozywa Metę za rzekome naruszenie Pierwszej Poprawki i udział w „ingerencji w wybory”, ponieważ usunął film o nim.

Pozew raczej nie przyniesie daleko posunięć, biorąc pod uwagę, że Pierwsza Poprawka zabrania rządowi – a nie firmom – cenzurowania wypowiedzi. Ponadto art. 230 ustawy o przyzwoitości komunikacyjnej skutecznie chroni platformy internetowe przed pozwami za sposób, w jaki decydują się na usuwanie lub ograniczanie treści w swoich witrynach.

Pozew opiera się na krótkim usunięciu przez Meta 30-minutowego filmu promocyjnego o Kennedym opublikowanego przez super PAC American Values ​​2024 (AV24). Rzecznik Meta, Andy Stone, powiedział w oświadczeniu, że link do filmu „został omyłkowo zablokowany i szybko przywrócony po wykryciu problemu”. Stone odmówił komentarza w sprawie pozwu.

Prawnicy Kennedy’ego twierdzą, że Meta w dalszym ciągu „dławi” linki do filmu, a nawet zapytali chatbota Meta opartego na sztucznej inteligencji, czy obserwujący użytkownika mogą zobaczyć link po jego opublikowaniu. Jak wynika z pozwu, 5 maja chatbot AI odpowiedział, że łącze jest „obecnie ograniczone”.

To tylko najnowszy przykład tego, jak błędy w moderowaniu treści mogą napędzać cykle polityczne, niezależnie od tego, czy są wynikiem błędu technicznego, czy spartaczoną politykę. Niezależnie od wyniku prawnego pozew może wywołać gniew wśród konserwatystów, którzy już oskarżają firmy z mediów społecznościowych, takie jak Meta, o cenzurując ich wypowiedzi. W pozwie cytuje się także pisma i wypowiedzi ustne z art Murthy przeciwko Missouri, sprawa Sądu Najwyższego dotycząca tego, czy administracja Bidena w niewłaściwy sposób zmuszała firmy z branży mediów społecznościowych do cenzurowania wypowiedzi z naruszeniem Pierwszej Poprawki. (Większość sędziów była sceptyczna tej argumentacji podczas rozpatrywania sprawy w marcu).

Oprócz twierdzeń wynikających z Pierwszej Poprawki Kennedy i AV24 twierdzą, że Meta i dyrektor generalny Mark Zuckerberg zaangażowali się w spisek mający na celu stłumienie prawnego wsparcia super PAC dla kandydatury Kennedy’ego. Domagają się bliżej nieokreślonej kwoty odszkodowania i nakazu zaprzestania „wszelkiej dalszej cenzury” filmu.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zdobądź certyfikaty IT CompTIA, a ten pakiet przygotowawczy kosztuje tylko 59,97 USD

Istnieje więcej niż jeden sposób szkolenia na specjalistę IT. Chociaż formalny dyplom może otworzyć wiele drzwi, nadal istnieją wiarygodne zasoby, do których...

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...
Advertisment