Reżyser Ghostbusters: Frozen Empire o małych pisankach, dużych wyzwaniach


Dla Gila Kenana (Potworny Dom), szansę na współpisanie Pogromcy duchów: Życie pozagrobowe było spełnieniem marzeń. Reżyserowanie sequela było jeszcze większym wyzwaniem – i on od razu się na to zdecydował. Pogromcy duchów: Zamarznięte Imperium przenosi serial z powrotem do Nowego Jorku, poszerza role zarówno dotychczasowej obsady Ghostbusters, jak i nowych dodatków wprowadzonych w Życie pozagrobowei podnosi poziom spektaklu, aby mógł stawić czoła współczesnym hitom kinowym.

Zagorzali fani oryginału Pogromcy duchów tradycyjnie nie znosił dobrze zmian — patrz reakcje na restart Paula Feiga z 2016 roku franczyzy. Ale w wywiadzie dla Polygon przed Zamrożone Imperiumpo premierze Kenan mówi o swojej trwającej całe życie miłości do oryginału z 1984 roku Pogromcy duchów (i serial animowany Prawdziwi Pogromcy Duchów) pomogło mu „wiedzieć, jakie są granice”, aby odmłodzić serię, zachowując jednocześnie szacunek Pogromcy duchówesencja.

Kontynuacja historii Pogromcy duchów: Życie pozagrobowe, sequel łączy żyjących pogromców weteranów (Dan Aykroyd, Bill Murray, Ernie Hudson, Annie Potts) z ich następcami nowej generacji, potomkami ich starego przyjaciela Egona Spenglera. Nowi pogromcy (Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Celeste O’Connor, Logan Kim) tym razem zostają wciągnięci w większą przygodę, w której stawiają czoła starożytnemu złu. Pod koniec nowi i starzy Pogromcy Duchów muszą się połączyć, aby powstrzymać kolejnego rozgniewanego boga.

„Pierwszym wyzwaniem było pisanie na ich głosy” – mówi Kenan. „A potem chodziło o stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której każdy z nich mógłby podzielić się z kamerą swoimi prezentami. Uwielbiam sceny, w których mogliśmy umieścić ich wszystkich razem na ekranie i poczuć, że nastąpiło połączenie nowej wrażliwości komiksowej z oryginalną”.

Jak Kenan zdecydował się na swoje wielkie wybory Zamrożone Imperium? Gdzie znalazł miejsce na pisanki? Gdzie serial mógłby pójść dalej? Omówimy to wszystko poniżej.

Wywiad ten został zredagowany i skrócony dla przejrzystości.

Reklama

Reżyser Gil Kenan prowadzi obsadę przez proces pogromu duchów
Zdjęcie: Jaap Buitendijk/Sony Pictures

Wielokąt: jaka część kierunku, w którym poszedłeś Zamrożone Imperium było związane z reakcjami na Życie pozagrobowe?

Gil Kenan: Wiedzieliśmy, kiedy pisaliśmy Życie pozagrobowe że następna historia powróci do Nowego Jorku i że będzie musiała się rozwinąć. To jest duże miasto. To szansa na wielkie historie! Wiem więc, że chcieliśmy w tym nowym filmie wykazać większą obecność zjawisk nadprzyrodzonych. To było coś, o czym rozmawialiśmy jeszcze zanim skończyliśmy Życie pozagrobowe.

A my będziemy w stanie postawić stawkę o wiele większą niż w meczu Życie pozagrobowe, bo tam roznieciliśmy iskrę, która miała prawie 40 lat. Dzięki tej historii jesteśmy teraz w stanie zmienić kontekst, rozwijać się i zaistnieć pilniejsza potrzeba niszczenia duchów. Stworzyło to szansę na nową mitologię, nowego złoczyńcę i zagrożenie, które zostało dramatycznie zwiększone.

Jak rozwijać franczyzę taką jak Ghostbusters? Ponowne uruchomienie w 2016 r. wywołało wiele zamieszania, próbując czegoś nowego.

Myślę, że jedynym sposobem, w jaki potrafię zachować równowagę, jest mój własny fandom. Mówię za siebie, ale wiem, że z Jasonem jest podobnie [Reitman, co-writer and director of Ghostbusters: Afterlife]chociaż dla niego jest to oczywiście zabarwione powiązaniami rodzinnymi i odpowiedzialnością. [Ed. note: Jason’s father, Ivan Reitman, directed the first two Ghostbusters movies.]

Ale jako fan wiem, co chciałbym zobaczyć w filmie Ghostbusters. Mam wrażenie, że intuicyjnie wiem, jakie są granice. Poza tym, jak daleko chciałbym, żeby posunął się następny film. I jeśli okaże się to prawdą w przypadku tego filmu, tak jak miało to miejsce w przypadku Życie pozagrobowe, to będzie to potwierdzenie, że podejście do tego ma charakter organiczny, z punktu widzenia fana, a nie wprowadzanie w jakimkolwiek sensie zewnętrznego, sztucznego lub napędzanego ego podejścia do tego, jaka będzie ekspansja. Myślę, że to po prostu musi być organiczne, musi sprawiać wrażenie, jakby wynikało z charakteru i czegoś, co jest zgodne ze światem z pierwszego filmu.

Porozmawiajmy o Melody i Phoebe. Postać grana przez Mckennę Grace, Phoebe, nawiązuje nieprawdopodobną przyjaźń z duchem młodej kobiety, która zginęła w pożarze kamienicy, i znajduje połączenie — to naprawdę słodki związek. Skąd wziął się ten pomysł i jak ewoluował w procesie pisania?

Jak widziałeś w Życie pozagrobowe, rozwijamy Phoebe jako niezwykłą młodą osobę, posiadającą nie tylko dziką inteligencję, ale także niezwykłą wrażliwość na zjawiska nadprzyrodzone. Relacja Phoebe z Egonem w tym filmie była dla niej ważna osobiście, ale także dlatego, że sugerowała, że ​​jest otwarta na abstrakcję komunikacji lub relacji z czymś, co już nie żyje. Wydawało mi się, że to naprawdę podatny grunt do opowiadania historii i rozwijania jej postaci.

Wiedzieliśmy, że umieszczamy ją w środowisku, w którym będzie nastolatką w tej rodzinie, osiągającą punkt kulminacyjny w swojej roli, jako Spengler, Pogromca Duchów i młoda osoba przeprowadzająca się do dużego, przerażającego miasta w kluczowym wieku . Zatem pomysł nawiązania przez nią przyjaźni z duchem wydawał się niezwykle interesującą ścieżką. To była jedna z naszych pierwszych rozmów na temat tego filmu. Wiedzieliśmy, że Phoebe osiągnie pełnoletność i że zaprzyjaźni się z duchem, który zmieni bieg jej życia.

Mężczyzna w okularach pokazuje pogromcom duchów złotą kulę, podczas gdy ktoś strzela śluzem do naukowca w tle w Ghostbusters: Frozen Empire

Zdjęcie: Jaap Buitendijk/Sony Pictures

Kto tym razem był twoim ulubionym duchem?

Cóż, uwielbiałem robić sceny z Melodią, ponieważ wierzę w duchy jako postacie pełnowymiarowe. Zawsze to robiłem, jako miłośnik filmów. Wierzę w duchy, szanuję je i czuję, że powinniśmy opowiadać więcej historii o duchach w każdym gatunku. To były sceny, które naprawdę mnie usatysfakcjonowały.

Skłamałbym też, gdybym powiedział, że nie sprawiało mi przyjemności zachowywanie się jak cholerny głupiec za każdym razem, gdy kręciłem scenę ze Slimerem, czołgając się po ziemi, wymachując rękami i goniąc Finna Wolfharda po strychu. Te sceny były spełnieniem moich marzeń, jako fana Ghostbusters.

Naprawdę mogę kontynuować. Pukey to postać, która jest mi bliska i droga. I oczywiście Garraka, nasz główny złoczyńca, który stwarza ogromne zagrożenie dla naszych bohaterów. Ożywienie tych kulminacyjnych scen polegało na tym, że patrzyłem na najlepszych aktorów komiksowych naszego życia, używając głębokiego głosu i machając rękami, aby zainspirować ich i wyczarować obrazy, które pewnego dnia zostaną w pełni zrealizowane na ekranie. Uwielbiam ten rodzaj opowiadania historii, w którym jest tak duży, jak twoja wyobraźnia.

Czy masz jakieś ulubione ukłony w stronę pierwszego? Pogromcy duchów film tutaj?

Mam małego. Możesz nawet tego nie zauważyć. Kiedy Trevor, postać grana przez Finna, po raz pierwszy wchodzi na strych, kiedy w jego sypialni kapie śluz, gdy rozgląda się, skanuje otoczenie, oparty o róg jednej ze ścian, widnieje ręcznie malowany napis: “Pogromcy duchów.” To ten sam znak, który Ray umieścił w filmie z 1984 roku, zanim otrzymali oficjalne logo. Właśnie takie rzeczy bardzo mnie uszczęśliwiają, wiedząc, że istnieje związek między tą remizą a historią Pogromców duchów z przeszłości.

Czy wyobrażasz sobie, dokąd mógłby pójść trzeci film? Czy opuściłbyś Nowy Jork?

Myślę, że Nowy Jork jest domem Pogromców Duchów. Musieliśmy ciężko walczyć, aby wrócić do miasta i jestem naprawdę szczęśliwy, że wróciliśmy. Ale tam jest duży świat. Podoba mi się pomysł, że na świecie istnieje tak wiele różnych podejść do zjawisk nadprzyrodzonych. Prawie każdy kraj, każda kultura ma swój własny związek z nieożywionym. Jako fan byłbym naprawdę podekscytowany, gdyby franczyza rozwijała się w tym kierunku.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Unijna ustawa o sztucznej inteligencji nie chroni praworządności i przestrzeni obywatelskiej

Unia Europejska (UE) Ustawa o sztucznej inteligencji (AI). Jak wynika z oceny Europejskiego Centrum Prawa Non-Profit (ECNL), „nie chroni skutecznie praworządności i przestrzeni...

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...
Advertisment