Rewizja piątej edycji Dungeon & Dragons z 2024 r. zostanie ukończona dopiero w 2025 r.


Czarodzieje Wybrzeża drażnił następnego rewizja z Lochy i smoki Regulamin piątej edycji co najmniej od 2022 r. Jednocześnie pracuje się nad tym złagodzić oczekiwania fanów podczas radzenia sobie z wieloma kontrowersjami – w tym między innymi porażka OGLszczególnie haniebna runda zwolnień świątecznych przez właściciela firmyI skomplikowane wycofanie wadliwych produktów. Zapewnił także fanów, że zasady takie będą kompatybilny wstecz I skupiony na graczuz wieloma dobrymi wskazówkami dot początkujący Mistrzowie Lochów. Również? Zakończą się dopiero w 2025 roku.

W zeszłym miesiącu przypadła oficjalna rocznica 50. rocznicy powstania tej przełomowej gry RPG, która minęła bez większych fanfar ze strony jej właściciela. Następnie w poniedziałek Wizards udostępnili briefing prasowy zawierający częściowy kalendarz wydań na następne 12 miesięcy. Na dnie leży fakt, że Podręcznik potwora, trzecia i ostatnia książka z nowego zestawu poprawionych podręczników piątego wydania, nie będzie dostępna w postaci fizycznej aż do 18 lutego 2025 r., czyli za ponad rok. Oznacza to, że fani nie będą mieli pełnego zestawu zmienionych podstawowych zasad aż do zakończenia D&D 51 urodziny. Dla porównania oryginalne wydanie 5 Podręcznik potwora pojawił się w tym samym roku 2014, co pozostałe dwa podstawowe zbiory przepisów.

Co gorsza, data ta jeszcze bardziej komplikuje konwencję nazewnictwa proponowaną w poprawionym wydaniu. Być może błędnie zaczęto go nazywać Jeden D&D i stał się znany jako Wersja z 2024 r. Ale to w tym momencie głównie akademickie.

Oto najważniejsze informacje z ogłoszenia, w tym szczegóły dotyczące kilku nowych przygód i książka historyczna:

  • Po pierwsze, Podręcznik gracza (2024) ma zostać wydany 17 września 2024 r., po którym nastąpi premiera Przewodnik mistrzów lochów (2024) 12 listopada 2024 r. i Podręcznik potwora (2025) 18 lutego 2025 r. Według Wizards wszystkie trzy gry będą miały obecnie zwyczajowe dwutygodniowe okno przedpremierowe w formie cyfrowej dla tych, którzy zamówią je w przedsprzedaży za pośrednictwem D&D Beyond. Oznacza to, że potencjalnie możesz zacząć grać ze zmienionymi zasadami dotyczącymi postaci, walki i przygód do 3 września 2024 r.

Reklama

Standardowa okładka Vecna: Eve of Ruin.
Obraz: Czarodzieje z Wybrzeża

Ręka Vecny zdobi kolekcjonerską okładkę Vecna: Eve of Ruin, przedstawioną pogrubioną grafiką.

Alternatywna okładka graficzna, dostępna tylko w lokalnych sklepach z grami.
Obraz: Czarodzieje z Wybrzeża

  • Vecna: Wigilia zagłady to kampania przeznaczona dla postaci rozpoczynających się od poziomu 10, a kończąca na poziomie 20. Premiera ma pojawić się w postaci produktu fizycznego 21 maja 2024 r. oraz produktu cyfrowego dla osób, które złożą zamówienie w przedsprzedaży z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Z oficjalnego opisu:

Przygoda o wysoką stawkę, w której los całego wieloświata wisi na włosku. Bohaterowie zaczynają w Zapomnianych Krainach i podróżują do Planescape, Spelljammer, Eberron, Ravenloft, Dragonlance i Greyhawk, ścigając się, by ocalić istnienie przed zagładą przez osławionego lisza Vecnę, który tka rytuał mający na celu wyeliminowanie dobra, unicestwienie bogów i podporządkowanie sobie wszystkie światy.

  • Zadania z Nieskończonych Schodów to kolejna antologia, format, w którym Wizards doskonalili się w przeszłości dzięki takim hitom jak Tajemnice świecznika I Podróże przez Promienną Cytadelę. Spodziewaj się go na półkach sklepowych 16 lipca 2024 r. oraz jako produktu cyfrowego dla tych, którzy złożą zamówienie w przedsprzedaży dwa tygodnie wcześniej. Oficjalny opis brzmi:

Ta antologia łączy w sobie sześć klasycznych przygód DUNGEONS & DRAGONS i aktualizuje je do piątej edycji gry. Nieskończone Schody skrywają drzwi prowadzące do fantastycznych krain. Jest domem szlachetnego dżina Nafasa, który wysłuchuje życzeń wypowiadanych w całym multiwersum i rekrutuje bohaterów, aby je spełnili.

Złoty ampersand D&D na czerwonej okładce.

Obraz: Czarodzieje z Wybrzeża

Najlepsza książka ukazująca początki D&D, w tym nigdy wcześniej nie widziany pierwszy szkic D&D Gary’ego Gygaxa napisany w 1973 r., wyselekcjonowany zbiór opublikowanych fanzinów i artykułów z magazynów, które składają się na historię powstania D&D. Każdy dokument jest wprowadzany, opisany i wpleciony w historię przez jednego z czołowych historyków gry, Jona Petersona.

W komunikacie prasowym zapowiedziano jeszcze kilka wydarzeń, które mają nastąpić w 2024 r., w tym projekty, które nie zostały jeszcze ogłoszone. Najważniejsze to powrót kontradyktoryjna gra w stylu turniejowym wspólne dla oryginalnej wersji D&D. Nie zabraknie także „obuwia i odzieży firmy Converse, oficjalnego zestawu konstrukcyjnego LEGO(tm) IDEAS z minifigurkami oraz pysznych smakołyków, które można podjadać przy stole do gry, firmy Pop-Tarts”. Obiecane jest więcej występów zespołu D&D na konwentach, podobnie jak premiera – w jakiejś formie – bardzo oczekiwanego Wirtualny blat 3D.

Więcej informacji znajdziesz na Strona internetowa D&D Beyond.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cozy Bear i inne APT zmieniają taktykę wraz ze wzrostem wykorzystania chmury

Podmioty zagrażające powiązane z państwem rosyjskim zmieniają swoją taktykę w miarę migracji coraz większej liczby organizacji do infrastruktury opartej na chmurze, ale dobra...

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...
Advertisment