Resident Evil Village na iPhone’a może być zapowiedzią gamingowej przyszłości Apple’a


To niesamowite Wioska mieszkaniowa zła gra tak samo dobrze jak na iPhonie. Gra jest tak samo wciągająca, jak wtedy, gdy grałem w nią po raz pierwszy na PS5, i byłem pod wrażeniem, jak dobrze została przeniesiona na mniejszy ekran. Ale grafika gry nie jest najciekawszą rzeczą w tym wydaniu — jestem o wiele bardziej podekscytowany tym, co może w przyszłości drażnić gry Apple.

Zacznijmy od rozmowy o Wieś Pierwszy. Grałem tylko przez nieco ponad godzinę w przedpremierowej wersji gry na iPhonie 15 Pro Max — wystarczająco długo, aby przetrwać atak Lykanów w zaśnieżonej wiosce. Jednym z obszarów, w którym port nie radzi sobie dobrze, jest ekran dotykowy iPhone’a. Próbowałem używać przycisków dotykowych w grze, ale były okropne; korzystanie z nich stanowiło wyzwanie nawet w początkowej sekwencji gry, gdy wystarczy zanieść dziecko do łóżeczka. Ale sam iPhone radzi sobie jako konsola. Kiedy się zepsułem i podłączyłem kontroler DualSense, wszystko wyglądało prawie tak, jak zapamiętałem na moim PS5, a sterowanie natychmiast wróciło do mnie. (Ta znajomość niestety nie sprawiła, że ​​atak Lykana był mniej stresujący.)

Mimo że ta część wypadła świetnie, napotkałem już kilka drobnych problemów związanych z portem iPhone’a. Podobnie jak inne gry mobilne, musiałem je pobrać Wieś w kawałkach. Rozumiem dlaczego — Wieś to inne zwierzę niż coś podobnego Słowa Z Przyjaciółmi — ale nadal nie byłem fanem czekania na początkowe pobranie aplikacji, następnie pobranie wielu koncertów po otwarciu aplikacji, a następnie inny wielogigowe pobieranie po „kupieniu” głównej gry i pliku Ekspansja zimy DLC w aplikacji. Do interfejsu telefonu nie dostosowano także niektórych elementów gry. Kiedy korzystałem z kontrolera DualSense, przyciski w grze miały układ kontrolera Xbox/PC. W trybie fotograficznym monit sugerował skorzystanie z funkcji zrzutów ekranu mojego komputera.

Są to jednak stosunkowo drobne problemy i szczerze jestem zdumiony, że mogę zagrać w całości Wioska mieszkaniowa zła na urządzeniu, które mieści się w mojej kieszeni. Niewiele podróżowałem poza atakiem na wioskę, więc nie mogę powiedzieć, jak dobrze port iPhone’a radzi sobie w późniejszych fragmentach gry. I Wieś na iPhonie będzie działać tylko na serii iPhone 15 Pro ze względu na chip A17 Pro; Niestety nie mogę grać Wieś na moim ukochany iPhone 12 Mini. Mimo to, to cholernie fajne Wieś może w ogóle działać na iPhonie.

Zrzut ekranu z Wioska mieszkaniowa zła na iPhonie.
Zdjęcie: Capcom

Jest to także znak tego, co Apple może przygotować w ramach swojej szerszej strategii gier. iPhone jest już ogromną platformą do gier, co miało miejsce nawet pomimo opłat za platformę Apple i ograniczenia dotyczące gier w chmurze. Ale chociaż istnieje wiele doświadczeń o wyższej wierności, takich jak Uderzenie Genshina Lub Call of Duty: Mobilnewiększość gier na iOS nie jest typem gier, w które można usiąść i grać na konsoli lub komputerze.

Reklama

To coś, co Apple zaczyna naprawiać. Gry na iOS są ogromną dojną krową dla Apple, ale granie na komputerze Mac prawie na pewno nie jest takie proste, więc możesz zobaczyć, dlaczego firma może chcieć to zmienić. Aby w ogóle nadać komputerowi Mac jakiekolwiek znaczenie w grach, Apple poczynił postępy od czasu przejścia komputerów Mac na niestandardowe układy krzemowe, aby przekonać programistów do przeniesienia swoich gier, ale na komputerach PC wciąż dostępna jest znacznie większa liczba tytułów — nawet Valve porzuciło obsługę komputerów Mac Counter-Strike 2.

Ale zgadnij, którą grą AAA jesteś Móc grać na Macu? Zgadza się: Wioska mieszkaniowa złado którego doszło Apple Silicon Mac niemal dokładnie rok temu.

Sterowanie dotykowe nie nadaje się do tego zbyt dobrze Wieśale są opcją.
Zdjęcie: Capcom

Ta część Apple Silicon jest kluczowa. Chipy do telefonów i komputerów Apple mają podobne architekturywięc jeśli programista przenosi już grę do uruchomienia na komputerach Apple, Apple może nagle łatwiej przekonać programistów, aby udostępnili swoje gry także na telefonach i tabletach firmy.

Boisko nabiera pewnej przyczepności. Capcom również przygotowuje się do wydania doskonały Resident Evil 4 przerobić dla iPhone’a 15 Pro, iPadów z chipami M1 i komputerów Mac z chipami M1 jeszcze w tym roku (za pełne 60 dolarów), a jeśli kupisz grę na jednej z tych platform, możesz w nią grać na dowolnej z nich dzięki funkcji Apple Universal Buy. (Wieśzwłaszcza, nie obsługuje zakupów uniwersalnych.) Port Wersja reżyserska Death Stranding pojawi się również na tych urządzeniach. Assassin’s Creed Miraż I Odrodzenie Dywizji są w przygotowaniu także dla iPhone’a 15 Pro, więc nie zdziwiłbym się, gdyby trafiły także na Maca.

„Naprawdę przyglądamy się wielu generacjom architektury SoC w telefonach, iPadach, a obecnie także Apple Silicon Mac. Widzielibyśmy to jako część jednej dużej, zunifikowanej platformy, w szczególności platformy graficznej i gier” – powiedział Jeremy Sandmel z Apple w wywiadzie z IGN. „To jest szansa dla twórców gier”.

Być może poznamy więcej szczegółów na poniedziałkowym wydarzeniu „Scary Fast”.. Spektakl jest oczekuje się, że pojawią się nowe komputery Mac może to być, cóż, przerażająco szybkie, co może oznaczać, że będą to pierwsze komputery Apple z chipami M3 nowej generacji zbudowanymi w procesie 3 nm firmy TSMC. MacPlotki raporty że wydarzenie mogłoby skoncentrować się na wysiłkach Apple w zakresie zaawansowanych gier i prawdopodobnie obejmować „duże powiązanie z japońskim twórcą gier”. Jeśli Apple ogłosi nowe komputery Mac, prawdopodobnie będzie także mowa o grach i funkcjach takich jak Tryb gry w systemie macOS Sonomaktóry priorytetowo traktuje dostęp do procesora i karty graficznej komputera Mac oraz przypominający Proton zestaw narzędzi do przenoszenia gier, który ułatwia przenoszenie gier z systemu Windows na komputer Mac.

Pomarz tu trochę ze mną: wyobraź sobie, że na Maca pojawi się o wiele więcej gier, obsługuj Universal Zakup, abyś musiał je kupić tylko raz, I mają funkcję zapisywania krzyżowego, dzięki czemu możesz przenosić swoje postępy na różnych urządzeniach Apple. Oznacza to, że jeśli masz już dostęp do ekosystemu Apple, teoretycznie możesz grać w dowolną z tych gier, niezależnie od tego, czy siedzisz przy biurku na komputerze Mac, czy na iPhonie w autobusie, i odbierać dokładnie tam, gdzie chcesz. przerwałeś grę na dowolnym urządzeniu, na którym ostatnio grałeś.

To zdanie, które słyszeliśmy już wcześniej w przypadku takich rzeczy, jak Steam Deck, Xbox Cloud Gaming, a nawet bardzo dawno temu jako Super Game Boy. Ale jako osoba, która od ponad dekady kupuje telefony i komputery Apple, bardzo chciałbym grać w gry zamiennie na iPhonie i komputerze Mac.

Gdyby to wszystko działało tak, jak sobie wyobrażam, znacznie chętniej kupowałbym gry na urządzenia Apple, niż na inne platformy. Nie widzę siebie w najbliższym czasie opuszczającego ekosystem Apple, więc byłoby wspaniale móc grać w gry na urządzeniach, które i tak noszę ze sobą niemal wszędzie. Zgaduję, że nie jestem jedyny i prawdopodobnie dlatego Apple zaczyna wkraczać w gry z najwyższej półki, po tym jak ogólnie je ignoruje. A firma ma już solidną (i teraz droższe) usługę subskrypcji w Apple Arcade, którą można dostosować tak, aby obsługiwała tę wymarzoną przyszłość.

Naprawdę mam nadzieję, że Apple przedstawi swoje plany dotyczące gier podczas poniedziałkowego wydarzenia. Ale póki czekam, spróbuję się przecisnąć Wieś na moim iPhonie — chora część mnie chce tego doświadczyć najstraszniejsza część gry od nowa.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment