Resident Evil: Raccoon City po napisach dokucza wymarzonej kontynuacji reżysera


Resident Evil: Witamy w Raccoon City to ciężki restart serii filmowej opartej na grach survival horror firmy Capcom. Krwawy film o powrocie do podstaw nie ma żadnego związku z kierowaną przez Paula WS Andersona, Millą Jovovich sekstetem filmów Resident Evil, które trafiły do ​​kin w latach 2002-2016. Witamy w Raccoon City jest zamiast tego adaptacją dwóch pierwszych gier wideo z serii od reżysera Johannesa Robertsa, który mówi firmie Polygon, że chciał „zrobić [Resident Evil] znowu przerażające.

Nowy film przedstawia znane postacie Resident Evil, takie jak Chris i Claire Redfield, Leon S. Kennedy, Jill Valentine i Albert Wesker – oraz kilka mniej znanych twarzy, takich jak Lisa Trevor — w znajomych miejscach (np. upiorna posiadłość Spencerów, dziwnie zdobiony Departament Policji Szopów). Roberts nie planuje zatrzymać się tylko w jednym filmie Resident Evil — chce przejść do nowych rozdziałów historii gier, z wydarzeniami z Resident Evil 4 oraz Kod: Weronika na czele umysłu reżysera.

[Ed. note: This story contains potential spoilers for Resident Evil: Welcome to Raccoon City.]

Resident Evil: Witamy w Raccoon City ustala przyszłość serii filmowej z sekwencją po napisach, zawierającą pierwsze spotkanie Weskera twarzą w twarz z jego tajemniczą klientką, Adą Wong.

Wong, grany przez aktorkę Lily Gao, ma znikomą rolę w Witamy w Raccoon City, pomimo jej dużej obecności w franczyzie i jej znaczenia w Resident Evil 2, Gra wideo. Po zakończeniu filmu i uznaniu, że Wesker jest martwy, w końcu rzucamy okiem na Adę, tę, która pociągała Weskera za sznurki poza ekranem i dostarczała mu informacji dotyczących jego misji odzyskania wirusa T firmy Umbrella dla konkurencyjnej firmy (znanej tylko w gry jako Organizacja).

Reklama

Obraz: Klejnoty ekranu

Tam też Wesker, grany przez aktora Toma Hoppera, w końcu zakłada swoje charakterystyczne okulary przeciwsłoneczne po wyskoczeniu z worka na zwłoki. Hopper powiedział Polygonowi, że ważne jest dla niego, abyśmy zobaczyli ludzką stronę Weskera, zanim przejdzie w tryb supervillain.

„Jedną z najważniejszych rzeczy dla mnie było pozbycie się [sunglasses] zacząć z. Myślę, że właśnie to jest tak wspaniałe w końcowej scenie filmu, żeby je zdobyć” – powiedział Hopper. „A potem widząc, jak mógł zostać przywrócony do życia… To znaczy, facet umiera, prawda? Myślę, że wpłynie to na niego na wiele sposobów! Co jest naprawdę interesujące, jest kimś, kto dąży do osiągnięcia siebie. Tak, w tym filmie ma moralność, ale dąży do osiągnięcia własnej korzyści i myślę, że jeśli dasz komuś takiemu moc, może zrobić kilka niebezpiecznych rzeczy. Pod koniec tego filmu wygląda na to, że otrzyma dużo mocy, fizycznie”.

Ewolucja Weskera od kupionego i sprzedanego kapitana STARS do seryjnego nemezis z pewnością sprawiłaby, że dobrze nadawałby się do kinowej adaptacji Resident Evil Kod: Weronika. Witamy w Raccoon City kładzie podwaliny pod wydarzenia Kod: Weronika poprzez wprowadzenie bliźniaków Ashford (film faktycznie wykorzystuje odrobinę materiału z gry z Kod: Weronika, mówi Roberts). Alexia i Alfred Ashford są głównymi antagonistami tej gry, w której występują Chris i Claire Redfield, a Wesker powraca jako bardziej wyraźny złoczyńca – tylko teraz, gdy ma supermoc. Jeśli się uwzględni Kod: Weronika toczy się zaledwie kilka miesięcy po zniszczeniu Raccoon City, jest to logiczny kolejny krok dla serii filmowej. A Robbie Amell, który gra Chrisa w filmie, obiecuje, że będzie w pobliżu.

„Dopóki ten pierwszy odniesie sukces… jesteśmy przygotowani do kontynuacji” – powiedział Amell. „Więc trzymamy kciuki, mamy miły weekend otwarcia. Chciałbym wrócić i dalej to robić. To było dla mnie spełnienie marzeń. I kocham zaangażowanych ludzi […] Chris nie jest w Resident Evil 4, ale zrobiliśmy 1 oraz 2 dla pierwszego, więc może Kod: Weronika oraz Resident Evil 4 dla drugiego. Ufam Johannesowi. Myślę, że jest niesamowity. Myślę, że jest właściwym facetem do dalszego budowania tego świata.

Chris i Claire Redfield ponownie spotykają się w Resident Evil: Witamy w Raccoon City

Obraz: Klejnoty ekranu

Roberts powiedział firmie Polygon, że byłby zainteresowany przejściem do… Kod: Weronika następnie, ponieważ, jak sam mówi, „to szaleństwo”.

„Chcę, żeby wyglądało to tak, jakbyśmy adaptowali następną książkę z serii”, powiedział Roberts, zapytany o przyszłe plany dotyczące Resident Evil po Witamy w Raccoon City. „Chcę opierać się na grach, a nie robić po swojemu”. Ale wyraził też duże zainteresowanie adaptacją Resident Evil 4, ukochana, zorientowana na akcję, ale wciąż upiorna kontynuacja, która poprawiła serię gier w 2005 roku.

Jeśli chodzi o Leona S. Kennedy’ego, aktor Avan Jogia powiedział Polygonowi, że jest na pokładzie, aby „cokolwiek innego byliby zainteresowani realizacją” w zakresie sequeli.

„Jestem wielkim fanem serii gier. Mam taktowane setki godzin [Resident Evil 4] więc wiesz, grałem w Leona o wiele więcej, zanim w ogóle grałem w Leona [on film]— powiedział Jogian. „Tylko z osobistego punktu widzenia, RE4 to jedna z moich ulubionych gier wszech czasów. Jako fan bardzo chciałbym zobaczyć ten film. Lubię Las Plagas… i El Gigante. Uwielbiam hiszpańskie europejskie miasto, w którym się znajdują… w tej grze są po prostu naprawdę fajne postacie i momenty”.

Resident Evil: Witamy w Raccoon City otwiera się w premierze kinowej 24 listopada.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Akasa Intros AK-PCCE25-02 Adapter 2,5GbE z obsługą PoE 25W

Akasa ostatnio zainteresowała się produktami sieciowymi dla klientów, a jej niedawna niskoprofilowy adapter 2,5 GbE. Najnowszym produktem firmy w tej kategorii jest...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!