Remedy Entertainment nabywa pełne prawa do franczyzy kontrolnej od 505 GamesWczoraj, Rozrywka remedium Plc („Remedium”) i 505 gier SpA („505 Games”) ogłasza transakcję, na mocy której przysługują wszelkie prawa wydawnicze, dystrybucyjne, marketingowe i inne Kontrola, kryptonim Condor, Control 2 i wszystkie przyszłe produkty Control powrócą do wersji Remedy. Seria Control stanowi rdzeń Remedy. Po nabyciu pełnych praw do Control, Condor i Control 2, Remedy jest teraz w stanie podejmować właściwe decyzje produktowe i biznesowe, koncentrując się na długoterminowym rozwoju franczyzy.

Transakcja nie ma bezpośredniego wpływu na rachunek zysków i strat, aczkolwiek widzimy atrakcyjne możliwości wzrostu w średnim i długim terminie. Ta transakcja umożliwi nam wynegocjowanie lepszych ofert na obecne i przyszłe gry Control. Możemy teraz rozważyć opcje pomiędzy samodzielnym wydaniem a nowym partnerem wydawniczym dla Condora i Control 2. Jednocześnie jesteśmy w lepszej pozycji negocjacyjnej niż wcześniej, ponieważ Control to uznana marka, a Alan Wake 2 odniósł sukces. Jesteśmy przekonani, że połączenie tych czynników umożliwi nam znalezienie odpowiedniego partnera, strukturę transakcji i profil ryzyka i zysku, które przyniosą korzyści Remedy i będą najlepiej pasować do franczyzy Control. W nadchodzących miesiącach dokonamy oceny i negocjacji z potencjalnymi przyszłymi partnerami.

Dzięki tej transakcji będziemy również bardziej bezpośrednio odpowiedzialni za marketing, dystrybucję i inne transakcje między przedsiębiorstwami. Umożliwia to dalsze finansowanie i możliwości partnerstwa, które pomogą nam rozwinąć Control 2 i Condor, a także całą franczyzę Control, aby osiągnąć jeszcze większy sukces niż wcześniej.

Dyrektor generalny Remedy, Tero Virtala, mówi: „Odkąd w 2017 roku nawiązaliśmy współpracę z 505 Games w celu tworzenia i publikowania Control, cieszymy się dobrym partnerstwem w przekształcaniu Control w odnoszącą sukcesy grę, która sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy i wygenerowała łączny przychód netto w wysokości około 100 milionów euro dla Remedy i 505 Games. W ramach długoterminowej strategii Remedy zakładającej zwiększenie własności naszej działalności i stworzonych przez nas adresów IP, odzyskaliśmy wszystkie prawa do Control oraz będących w fazie rozwoju Condor i Control 2. pełna własność franczyzy Control daje nam swobodę wyboru najlepszej ścieżki rozwoju. Uważnie rozważymy nasze opcje, wiedząc, że wielu partnerów uważa Control za atrakcyjną franczyzę. Zarówno Condor, jak i Control 2 dobrze rozwinęły się w ostatnich miesiącach i spodziewamy się, że projekty te osiągną kolejne etapy rozwoju w pierwszej połowie 2024 r. Rozwój Condor i Control 2 będzie kontynuowany normalnie, jeśli rozważymy najlepszy model wydawniczy, dystrybucyjny i finansowy dla tych projektów.

Tero Virtala kontynuuje: „Kiedy polubownie się rozstajemy, chciałbym skorzystać z okazji i podziękować zespołowi 505 Games za naszą wieloletnią współpracę i pomoc w ugruntowaniu pozycji Control jako franczyzy gier z dużym potencjałem na przyszłość”.

Reklama

Remedy przełożyło termin publikacji Biuletynu Sprawozdań Finansowych na rok 2023 w związku z negocjacjami związanymi z tą transakcją. Zgodnie z zapowiedzią z dnia 6 lutego 2024 r. spółka Remedy opublikuje Biuletyn sprawozdań finansowych za rok 2023 w dniu 20 marca 2024 r.

Najważniejsze warunki transakcji są następujące:

  • Rozwiązanie umów: Umowy wydawnicze dla Control o kryptonimie Condor i Control 2 zostają rozwiązane w trybie natychmiastowym za obopólnym porozumieniem.
  • Odwrócenie praw: W przypadku Control 2 i kryptonimu Condor wszelkie prawa wydawnicze, dystrybucyjne, marketingowe i inne prawa licencjonowane na rzecz 505 Games przechodzą na Remedy ze skutkiem natychmiastowym. Firma 505 Games pozostanie wydawcą Control w okresie przejściowym kończącym się 31 grudnia 2024 r., zgodnie z warunkami pierwotnej umowy wydawniczej Control. Ponadto 505 Games w dalszym ciągu zarządza istniejącymi umowami B2B firmy Control do czasu ich uzgodnionej daty wygaśnięcia. Po okresie przejściowym i wygaśnięciu tych umów B2B, 505 Games nie będzie mieć żadnych przyszłych opłat licencyjnych ani innych praw do Kontroli.
  • Cena zakupu i wpływ na przepływ środków pieniężnych: Maksymalna cena nabycia za transakcję wynosi około 17 mln euro, co stanowi równowartość kwoty, jaką 505 Games zapłaciło dotychczas za rozwój kryptonimów Condor i Control 2, włączając niewielką premię. Remedy ma prawo do potrącenia określonych wierzytelności z ceny nabycia, w związku z czym wpływ środków pieniężnych z transakcji będzie wyraźnie mniejszy niż cena nabycia. Remedy zapłaci cenę nabycia netto w trzech ratach gotówkowych w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy.

Rozwiązanie w skrócie
Rozrywka remedium Plc jest pionierską, znaną na całym świecie firmą z branży gier wideo, założoną w 1995 roku z siedzibą w Finlandii i biurem w Sztokholmie w Szwecji. Znane z opartych na fabule i oszałamiających wizualnie gier akcji, firma Remedy stworzyła wiele udanych, docenionych przez krytyków serii, takich jak Control, Alan Wake i Max Payne. Remedy opracowuje także własny silnik gier i technologię narzędzi Northlight, na której opiera się wiele swoich gier.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ZOTAC zaprezentuje skalowalne platformy GPU i rozwiązania przemysłowe na targach Hannover Messe 2024

ZOTAC Technology ogłasza nową linię minikomputerów dla przedsiębiorstw i służby zdrowia, zaprojektowanych do konkretnych zastosowań i skalowalnych wdrożeń, a także zupełnie nową klasę...

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...
Advertisment