Remake Metal Gear Solid 3 może być początkiem kolejnego Metal Geara


Remake Konami Metal Gear Solid 3: Pożeracz węży według komentarzy producenta Noriakiego Okamury wygląda na to, że będzie to początek serii nowych projektów w ramach serii stworzonej przez „nowy zespół”.

W nowy film opublikowany w poniedziałek dla Metal Gear Solid Delta: Pożeracz Wężynazwa nadchodzącej gry Konami MGS 3 remake’u Okamura mówi długoletniemu aktorowi głosowemu Snake’owi, Davidowi Hayterowi, że jego zespołowi, w skład którego wchodzi „wiele osób, które brały udział w oryginalnych grach”, „powierzono przyszłość Metal Gear”.

„Chcemy, aby gracze mogli sami ocenić, czy nowy zespół nadaje się do zadania polegającego na utrzymaniu Metal Gear” – powiedział Okamura, odnosząc się do pracy zespołu nad Metal Gear Solid Delta i niedawno wydany Metal Gear Solid: kolekcja mistrzowska kompilacja.

W rozmowie z Hayterem Okamura w nieprzenikniony sposób odniósł się do odejścia byłych twórców Metal Gear, takich jak Hideo Kojima i Yoji Shinkawa. Chociaż nie wymienia ich wyraźnie, mówi: „Każdy, kto nie pracuje już nad Metal Gear, podąża teraz własną ścieżką i tak pozostanie w przypadku tych tytułów”. To całkiem solidny wskaźnik, że Konami planuje (ponownie) stworzyć więcej Metal Gear bez zaangażowania pierwotnego twórcy.

Okamura współpracował wcześniej z Kojimą i zespołem przy takich grach Metal Gear Solid: Przenośne operacje I Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes. Był także producentem słabo przyjętej gry z 2018 roku Metal Gear przetrwajedyny oryginalny projekt Metal Gear wydany później Hideo Kojima opuścił Konami.

Reklama

The Metal Gear Solid 3 remake może oznaczać nowy początek dla serii na platformie Konami po wydaniu Kojimy. Wybrano grę na rok 2024 bogato przerobiony w Unreal Engine 5 ze względu na swoje miejsce na ogólnej osi czasu Metal Gear, Konami powiedziało IGN w zeszłym roku; Zjadacz Węży to historia powstania Naked Snake/Big Boss i chronologicznie pierwsza gra z serii. Innymi słowy, jest to dobre miejsce na rozpoczęcie przyciągania nowych fanów, którzy mogą nie być dobrze zaznajomieni z sequelami serii MGS przeskakującymi epoki.

Jeśli Metal Gear Solid Delta: Pożeracz Węży to sukces, a Konami kontynuuje tworzenie przeróbek gier, Metal Gear Solid: Przenośne operacje I Metal Gear Solid: Wędrowiec Pokoju byłby następny w kolejności chronologicznej. Te dwie kontynuacje z czasów wczesnej zimnej wojny Zjadacz Węży także gwiazdą Big Bossa – a nie Solid Snake’a – i będzie mógł budować na fundamencie Metal Gear Solid Deltaużywając znaków i zasobów z Metal Gear Solid Delta.

Kiedy powstaną przyszłe remake’i Metal Gear’a, nie jest jeszcze znane, podobnie jak data premiery Metal Gear Solid Delta. The remake był pierwotnie planowany jako wydanie w 2024 rokuale Konami nie wspomniało nic na ten temat w zeszłym tygodniu Delta pojawi się w tym roku, mimo że zamówienia w przedsprzedaży są realizowane na żywo. Wydanie na rok 2025 zaczyna wydawać się bardziej prawdopodobne.

Na razie fani Metal Gear będą musieli poświęcić czas na przeglądanie nowych szczegółów rozgrywki opublikowanych w niedzielę w nowym zwiastunie Metal Gear Solid Delta podczas prezentacji gier Xbox.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment